Re:Πελλετ ηλιοσπορου

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173312 από Manosps
Πελλετ ηλιοσπορου δημιουργήθηκε από Manosps
Καλησπέρα στην ομάδα.θα ήθελα να σας κάνω μια ερωτηση.το σπίτι που μενω έχει πολλές απωλιες παλιά παράθυρα κλπ έχω μεγάλη καταναλωση πελλετ και σκεφτομαι φετος να δοκιμασω να καψω πελλετ ηλιοσπορου γιατι ή τιμή του είναι αρκετά χαμηλη.ο καυστηρας που έχω είναι pellas ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι το καιει χωρίς πρόβλημα και μπλοκαρισματα λογω υψηλης στάχτης απλά μου είπε ότι έχει χαμηλη θερμογονο δύναμη και θέλει καθημερινο καθαρισμα.εχει δοκιμασει κάποιος από την ομάδα να κάψει σε καυστηρα ηλιοσπορο και αν ναι ποιες είναι εντυπωσεις που αφησε;ισχύει ότι αφήνει πολύ στάχτη και δεν έχει πολύ θερμογονο δύναμη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173343 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου

Manosps έγραψε: Καλησπέρα στην ομάδα.θα ήθελα να σας κάνω μια ερωτηση.το σπίτι που μενω έχει πολλές απωλιες παλιά παράθυρα κλπ έχω μεγάλη καταναλωση πελλετ και σκεφτομαι φετος να δοκιμασω να καψω πελλετ ηλιοσπορου γιατι ή τιμή του είναι αρκετά χαμηλη.ο καυστηρας που έχω είναι pellas ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι το καιει χωρίς πρόβλημα και μπλοκαρισματα λογω υψηλης στάχτης απλά μου είπε ότι έχει χαμηλη θερμογονο δύναμη και θέλει καθημερινο καθαρισμα.εχει δοκιμασει κάποιος από την ομάδα να κάψει σε καυστηρα ηλιοσπορο και αν ναι ποιες είναι εντυπωσεις που αφησε;ισχύει ότι αφήνει πολύ στάχτη και δεν έχει πολύ θερμογονο δύναμη;

Θα πρέπει να δεις να καλύψεις αρχικά τις απώλειες . Και με το άλλο πέλλετ μηδαμινή διάφορα.

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173344 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
Το σπίτι το νοικιαζω και ο ιδιοκτητης δεν αλλαζει παράθυρα σε καμία περίπτωση.γιαυτο ψαχνώ ποίο φθηνο καυσιμο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173346 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΠΑΜΦΑΓΟ) ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΟΥΚΑΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!ΑΝ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΥΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ(ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΑΙΣΜΑΤΑ ΑΕΡΑ) ΟΚ ΘΑ ΚΑΙΕΙ!!!ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΧΩΡΟΣ ΚΑΥΣΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΛΙΑ ΛΟΓΟ ΛΑΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΛΙΟΣΠΟΡΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕΤΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΛΙΓΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΙΣ ΛΙΟΣΠΟΡΟ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173350 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
Ο λεβητας είναι τεραστιος πιστεύω δεν θα έχω θέμα απλά έχω ακουσει ότι αφήνει πολύ στάχτη γιαυτο και ρωτησα αν κάποιος έχει κάψει και ποιες είναι οι εντυπωσεις που αφήνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173351 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Η ΚΑΥΣΗ ΛΙΟΣΠΟΡΟΥ ΕΧΕΙ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ !!!!!!!!!ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΥΣΗ ΠΕΛΛΕΤ ΞΥΛΟΥΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΘΕΡΜΟΓΟΝΟΣ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ