Καύση Creta Pellet σε αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111204 από michalisgr
γεια χαρα σε ολους.. μιας και πιασανε τα κρυα εδω πανω αναψα πριν 2 μερες τη σομπα μου με τη κερδισμενη παλλετα της κρετα πελλετ Ελλας. Βιντεο δεν εχω τραβηξει αλλα θα το κανω και αυτο...

Εντυπωσεις;;
Λοιπον.... Ο καπνος της εναυσης ειναι οπως στο GOLDEN NUGGETS βγαζει λιγο καπνο (οχι παρα πολυ οπως λεγαν καποιοι)

Η σταχτη ηταν οπως τα Alpa Wood αρκετα παραπανω δηλαδη απο τα golden nuggets.
Μου εκανε εντυπωση οτι μετα απο 5 ωρες ειχε μπουκωσει το ποτηρακι και ειχε γινει σαν πουδρα το πελλετ οπως γινεται στα BIO ENERGY POINT.

Η ζεστη που εβαλε η σομπα απο την αρχη ηταν εξαιρετικη.. Παρα πολυ καλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111224 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Καύση Creta Pellet σε αερόθερμη σόμπα
Καλησπέρα Μιχάλη,

θεωρείς δλδ ότι από άποψη θερμογόνου δύναμης είναι ανώτερο από ότι έχεις δοκιμάσει μέχρι στιγμής; Με τι πέλετ το συγκρίνεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111327 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Καύση Creta Pellet σε αερόθερμη σόμπα
κοιτα να δεις.. χθες εκανα μερικα τεστακια απο 1-3 σκαλα εντασης στη φλογα μου.. βασικα ΔΕΝ εχω ξαναδεις τοσο μεγαλη λευκη φλογα στη πρωτη σκαλα.. στη 3η σκαλα μιλαμε ελεγα μεσα μου μηπως να το χαμηλωσω μπας και μου κανειζ ζημια στη σομπα.;; Δεν ξερω αλλα ετσι μου φανηκε.. Η ζεστη που βγαζει ακομη και στη πρωτη σκαλα ειναι υπερβολικη.. Δε ξερω.. Το μονο που παρατηρησα και ισως επειδη εχει μεσα πευκο ειναι στο ΦΙΛΤΡΟ νερου που εχω του Κ. Μοσχαλη βγαζει ναι μεν υδρατμους αλλα τσουζουν τη μυτη οταν το εισπνεεις. ενω σε ολα τα αλλα πελλετ δεν υπηρχε αυτο το θεμα..

Εχω καψει τα παρακατω. Schweighofer, Germanpellets, Golden Nuggets, Pelleta Bulgaria, Razlog Pellet, Bioenergy Point, Ενα no name Romania, Αλφα Πελλετ...απ οσο θυμαμαι αυτα... κανενα δεν εβαλε τετοια φλογα με τοση ζεστη.. Α και φετος αγορασα 500 Κιλα GMG να δω τι παιζει..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111331 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Καύση Creta Pellet σε αερόθερμη σόμπα
μπορεις να μας πεις τι ρυθμισεις εκανες για να το καψεις?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111338 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Καύση Creta Pellet σε αερόθερμη σόμπα
Και όσον αφορά τη στάχτη που ανέφερες ότι μάζευε αρκετή; έκανες κάποια ρύθμιση όσον αφορά αυτό το θέμα;

Και κάτι λίγο offtopic.... Υπάρχει κάποιος στη Θεσσαλονίκη που να έχει 1-2 τσουβαλάκια να δοκιμάσω; Τα τσουβαλάκια επι πληρωμή εννοείται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111347 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Καύση Creta Pellet σε αερόθερμη σόμπα

pannarab έγραψε: Και όσον αφορά τη στάχτη που ανέφερες ότι μάζευε αρκετή; έκανες κάποια ρύθμιση όσον αφορά αυτό το θέμα;

Και κάτι λίγο offtopic.... Υπάρχει κάποιος στη Θεσσαλονίκη που να έχει 1-2 τσουβαλάκια να δοκιμάσω; Τα τσουβαλάκια επι πληρωμή εννοείται.


Η πολλαπλότητα έχει αν δεν κάνω λάθος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ