Off topic συζήτηση για pellet και agropellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101294 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet

Fokion έγραψε: μηπως να παρουμε 10 βαθειες ανασες ολοι??????


ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101295 από κοκκιναβα

Fokion έγραψε:

Fokion έγραψε: μηπως να παρουμε 10 βαθειες ανασες ολοι??????


ενταξει, ενταξει,...πηραμε!!! :evil:

κυριακη :cheer:

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101296 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet
Ευχαριστω...

Ελπιζω να...... κρατησουνε.... ;) ;) ;)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101302 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet

κοκκιναβα έγραψε:

Stavrax έγραψε:

creta pellet έγραψε: βλεπω το φορουμ εχει πολλους καλοθεληταδες γιαυτο ας το αφησουμε εδω.

Και σ'εμένα δεν μου άρεσε προσωπικά ο σχολιασμός και το υπονοούμενο της κας Κυριακής, από μια φωτογραφία, αλλά και η δημόσια συζήτηση τα έχει αυτά τα προβλήματα. Στο κάτω κάτω αν το προϊόν είναι καλό φαίνεται από τους σχολιασμούς των μελών που το δοκιμάζουν και όχι από τις εικασίες και τους σχολιασμούς που δημιουργούνται από την παρατήρηση μιας φωτογραφίας.
Το προσωπικό μου συμπέρασμα, αν ενδιαφέρει κανέναν, είναι ότι τα μέλη και εν δυνάμει πελάτες δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον για καλό ελληνικό πέλλετ και για λόγους τιμής αλλά και εντοπιότητας. Νομίζω ακόμη ότι στο φόρουμ υπάρχει ο χώρος για να μπορούμε να συνυπάρχουμε και οι καταναλωτές και οι παραγωγοί αλλά και οι έμποροι. Χρειάζεται όμως κάποια εγκράτεια και προσοχή στο τι γράφουμε, ειδικά όταν γράφουμε επώνυμα και εκπροσωπούμε μια εταιρία. (Το παραπάνω δεν αναφέρεται συγκεκριμένα στο κείμενο της παράθεσης, αλλά είναι γενικότερο).


....η κα. Κυριακη ειναι της γνωμης, πως η φωτο μας δειχνει αγροπελλετ.Δεν καταλαβαινει που βρισκεται το ...υποννοουμενο??????????????? :) :) :woohoo:

Ας προσπαθήσω να εξηγήσω το αυτονόητο.

Ας πούμε ότι δηλώνω παραγωγός πελλετ από ανακύκλωση του ότι ναναι (παλέτες, οικοδομική ξυλεία κλπ.). Βλέπω το βιντεο που έχεις ανεβάσει από την γραμμή παραγωγής και λόγω χ παραγόντων (κακός φωτισμός, κακή γωνία λήψης κλπ), μου δίνεται η εντύπωση ότι και το πέλλετ που παράγετε είναι αντίστοιχο.

Αν γράψω "αυτό το πελλετ δεν μου μοιάζει για αγροπέλλετ, αλλά είναι ανακύκλωσης :whistle: "
Τι εντύπωση θα δημιουργήσει?
Ποσό μάλλον αν είσασταν business member και ο παραπάνω σχολιασμός γινόταν στην σελίδα των προσφορών της εταιρίας, από έναν εν δυνάμει ανταγωνιστή?
Η προσωπική μου άποψή είναι ότι δεν τηρεί τους κανόνες της δεοντολογίας.


Σταύρος :lol:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101318 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet
παιδιά για να καταλάβω και εγω (καθότι άσχετος) πια η διάφορα με το αν ειναι agropellet η οχι?, είναι πχ ας πούμε κατώτερο το agropellet απο το σκέτο πελλετ ή ανώτερο?,

Εχει να κανει με την θερμογονο δύναμη? του κάθε είδους?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101321 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet
παντως εμενα φιλος δοκιμασε λιγα τσουβαλια πελλετ απο πυρηνα κ του τα μπουκωσε κιολας απο την πρωτη μερα!εγω νομιζω μονο για καυστηρες βιομαζας να κανει!κ εαν κανει γιατι να παρεις πελλετ απο πυρηνα κ οχι πυρηνοξυλο που ειναι φτηνοτερο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.217 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ