Off topic συζήτηση για pellet και agropellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101217 από κοκκιναβα

electron έγραψε: Να σου πω. Το bioenergy point μου έκανε κλίνκερ, αυτό στα 10 κιλά της δοκιμής που έκανα δεν μου έκανε.

Μείωσα επίσης τον αέρα σε σχέση με το bioenergy 5%. από καπνό δεν είδα πολύ άντε ίσως λίγο παραπάνω από το bioenergy, και από μυρωδιά δεν μου μύρισε άσχημα, σημειωτέων εχω κάψει και πηρηνοξυλο και ξέρω.

Σίγουρα τον χειμώνα θα εχω πιο καλη εικόνα, σε σχέση με τα λεφτά έχει +36€ πιο πανω ο τονος απο το πυρηνοξυλο που αγόραζα και -38€ πιο φθηνό απο το bioenergy. Για εμενα εχει και επίσης σημασία το οτι ειναι Ελληνικό.

Σίγουρα επειδή λέβητας με λέβητα και σόμπα με σόμπα εχει διάφορα καλο ειναι οτι αποφασίσει να παρει κάποιος σε ποσότητα να το δοκιμάζει πρώτα.

Και επειδή κρατάω πάντα λίγο δείγμα απο τα πελλετ που εχω δοκιμάσει σας παραθέτω φωτογραφιες για να δειτε την διάφορα απο το ενα με το άλλο.

Τα συμπεράσματα δικά σας :silly:




.....σαν agropellet μου μιαζουν αυτα τα πελλετ!!!!!!!!!! :whistle:

κυριακη :)

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101234 από creta pellet
Απαντήθηκε από creta pellet στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet
βλεπω το φορουμ εχει πολλους καλοθεληταδες γιαυτο ας το αφησουμε εδω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101236 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet

κοκκιναβα έγραψε:
.....σαν agropellet μου μιαζουν αυτα τα πελλετ!!!!!!!!!! :whistle:

κυριακη :)


Ποια απο τα 2?

και δηλαδή, δεν είναι καλά?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101237 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet
Λαθος

ΑΥΤΟ το φορουμ εχει πολλους που ενδιαφερονται για το προιον σας ΚΑΙ απο αποψη τιμής ΚΑΙ απο αποψη εντοπιοτητας.

Απλώς ΔΕΝ μπορουν να διαθεσουν ανετα ενα συμαντικο ποσο ( πχ 3 παλετες εγω) χωρις να ξερουν αν αυτο το προιον καιγεται σε πιο ντελικάτες οπως σωστα ειπα και ο DOOM συσκευες...
Αλλο ο οποιος λεβητας αλλο η σομπα.

Οποτε μην βλεπετε "εχθρους" αλλα "μελλοντικους πελατες" που ΨΑΧΝΟΥΝ να δουν αν το προιον σας ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ γιατι ΘΕΛΟΥΝ να το αγοράσουν...
Το υφος των απαντησεων σας δειχνει οτι δεν πιστευετε την ανωτερω προταση γι αυτο και την ξεκαθαριζω - κατα την αποψη μου παντα....

Κι επειδη σιγα σιγα ερχεται ο καιρός που πρεπει να καταληξουμε "τι θα κανουμε για το χειμωνα" θα με ενδιεφερε να βρω το προιον σας να το βαλω στην μια σομπα να δω τι κανει....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101247 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet

creta pellet έγραψε: βλεπω το φορουμ εχει πολλους καλοθεληταδες γιαυτο ας το αφησουμε εδω.

Και σ'εμένα δεν μου άρεσε προσωπικά ο σχολιασμός και το υπονοούμενο της κας Κυριακής, από μια φωτογραφία, αλλά και η δημόσια συζήτηση τα έχει αυτά τα προβλήματα. Στο κάτω κάτω αν το προϊόν είναι καλό φαίνεται από τους σχολιασμούς των μελών που το δοκιμάζουν και όχι από τις εικασίες και τους σχολιασμούς που δημιουργούνται από την παρατήρηση μιας φωτογραφίας.
Το προσωπικό μου συμπέρασμα, αν ενδιαφέρει κανέναν, είναι ότι τα μέλη και εν δυνάμει πελάτες δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον για καλό ελληνικό πέλλετ και για λόγους τιμής αλλά και εντοπιότητας. Νομίζω ακόμη ότι στο φόρουμ υπάρχει ο χώρος για να μπορούμε να συνυπάρχουμε και οι καταναλωτές και οι παραγωγοί αλλά και οι έμποροι. Χρειάζεται όμως κάποια εγκράτεια και προσοχή στο τι γράφουμε, ειδικά όταν γράφουμε επώνυμα και εκπροσωπούμε μια εταιρία. (Το παραπάνω δεν αναφέρεται συγκεκριμένα στο κείμενο της παράθεσης, αλλά είναι γενικότερο).


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101250 από creta pellet
Απαντήθηκε από creta pellet στο θέμα Off topic συζήτηση για pellet και agropellet
αυτη που ενδιαφερονται γραφουν με αλλο τροπο. και ο φιλος μας ο κοκκιναβα που νομιζει οτι ειναι αγροπελλετ εχουμε πει απο τι υλικα αποτελειτε .εκτος απο αυτο δεν εχει 10% σταχτη οπως εχουν αλλα αγροπελλετ ετσι κοκκιναβα που ξερεις τι συμαινει 10% σταχτη στους 10 τοννους 1 φορτηγο σταχτη και δεν ξερω αν καποια αγροπελλετ πρεπει να λεγονται πελλετ αυτα τα λεω επειδη κανεις σχολιασμους .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ