Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #154865 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Έχεις δίκιο.
Έχω κάψει πολλά και διάφορα αλλά από από εφέτος καίω το ΤΡΟΝ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Δυστυχώς αν είσαι σε Νησί υπάρχει πρόβλημα μεταφοράς και όπως καταλαβαίνεις τα χρήματα που έδωσα για το ΤΡΟΝ και για αυτή την εξαιρετική ποιότητα του με κάνει χαρούμενο.
Κάποια περίοδο έκαψα ενός τοπικού παραγωγού το βιομηχανικό του αλλά η τιμή του εφέτος ανέβηκε αρκετά και έτσι προσανατολίστηκα αλλού.
Εφέτος στίθηκε και ένα άλλο εργοστάσιο στη Χαλκίδα με πολύ καλό υλικό και εξαιρετική τιμή στα 150 ευρώ.
Θα δούμε στο μέλλον.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #154867 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Πολύ καλή τιμή για το Σβάι.
Είμαστε ΄΄ένα γκρουπ 5-6 και βρήκαμε αυτό το καλοκαίρι το σβαι με μεταφορά και ενδοκοινοτικό στα 220 για ένα πλήρη φορτίο.
Το Πιριν αγνοήθηκε λόγω κακής ποιότητας.(άφησε στάχτη σε δοκιμή που έκανε)
Το Ορσο είχει ίδια τιμή με λίγο μεγαλύτερη του Τρον και θα ήταν η επόμενη επιλογή μου.
Είχα στο μυαλό μου και το GMG αλλα και το LOsan αλλά το τελευταίο ήταν 10 ευ περισσότερο.
Το Τρον όμως το έκαψα πέρυσι 1 τόνο και ημουν ευχαριστημένος από όλες της απόψεις.
Ξέρεις φίλε jnet. παίζει μεγάλο ρόλο προσωπικά , η ρύθμιση του καυστήρα (καύσιμο-αέρας) και η απόδοση της φλόγας που με το ΤΡΟΝ κρατιέται σταθερή και έτσι δεν μεταβάλλεται η αποδοτικότητα της. Γεμίζει καλά τον κοχλία δεν αφήνει κενά και οι ρίψεις έχουν σταθερή παροχή κατά το δυνατόν.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #154872 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Συζητήσεις για pellets

jnet έγραψε: Πέτρο πόσο εχεις καψει απο την αρχή της σεζόν? Εμείς θυμάμαι εχουμε μια αναλογία 2:3 και επειδη εγω είμαι στον τόνο εσύ πρεπει να είσαι στα 600-650 κιλά

Εκεί είμαι.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #154873 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Συζητήσεις για pellets

etsa67 έγραψε: Εσύ μιλάς για επικαθήσεις και εγώ σου λέω ότι το ΤΡΟΝ καίω για 2η συνεχόμενη χρονιά και καθαρίζω το τασάκι του καυστήρα κάθε 66 σακιά και τον λέβητα επίσης.
Εμένα μου στοιχίζει 188 ο τόνος με μεταφορά και φπα και εσύ νομίζεις ότι το G.N είναι ο ΘΕΟΣ΅των πέλλετ. Κοίτα και κάτι άλλο τι νομίζεις ότι όσα έχουν το EN PLUS είναι τα μόνα και πάντα καλά?
Έχω εντοπίσει σκόνη και άμμο σε κάτι πέλλετ που είναι a1 kai have EN PLUS.
Σε GN πληρώνεις και το όνομα να το ξέρεις αυτό.


;;;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155482 από TSE
Απαντήθηκε από TSE στο θέμα Συζητήσεις για pellets
ΓΕΙΑ ΣΑς. ΕΙΜΑΙ ευβοια. διαβασα καπου ότι από β. ευβοια καποιος αγοραζει πελλετ φθηνο. θα ηθελα να επικοινωνήσω μαζι του. ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155484 από TSE
Απαντήθηκε από TSE στο θέμα Συζητήσεις για pellets
ΦΙΛΕ ΣΤΑΘΗ (sorry για το φιλε !!) ευβοια είμαι και εγω. να επικοινωνήσουμε .ενδιαφέρομαι και εγω για πελλετ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.112 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ