Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64 από γιαννης-δραμα
Καλημερα στην παρεα!Ας ελπισουμε οτι εδω θα κυλησουν ομαλοτερα τα πραγματα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #67 από nivosgr
Δίνω και εγώ το παρόν ;)
Βγήκα από τα ρούχα μου με τα αγενέστατα κ...παιδα του προηγούμενου φόρουμ.
Φυσικά εννοώ αυτά τα αμόρφωτα που το παίζουν συντονιστές :angry:
Ας μαζευτούμε λοιπόν εδω και ας συνεχίσουμε
Δεν είμαι έμπορος, δεν έχω κανένα κέρδος
Ενδιαφέρομαι όμως να μάθω, από ανθρώπους που είναι επαγγελματίες.
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nivosgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68 από KERBEROS
Αν κάποιοι νομίζουν ότι θα είμαστε τα πρόβατα που απλά θα αγοράζουν χωρίς άποψη, τότε μάλλον ζουν στην Ελλάδα την πριν το 2009. Υπάρχουν έμποροι, όπως λέμε και στη Θεσσαλονίκη, 'κιμπάρηδες'. Αυτοί οφείλουν μαζί με μας να εξαλείψουν τα λαμόγια που θα προσπαθήσουν να πλουτίσουν σε εποχή απίστευτης κρίσης. Αυτό μας συμφέρει όλους. Ο κόσμος τρομοκρατημένος πλέον από την ανέχεια ψάχνει απεγνωσμένα τρόπους εξοικονόμησης χρημάτων. Πιστεύω πως είναι χρέος όλων μας να αυτοοργανωθούμε. Μόνο έτσι η βιομάζα θα γίνει η θέρμανση για όλους και όχι για λίγους.
Θα έχουμε απίστευτη δύναμη όλοι μαζί, ο καθένας μόνος του είναι ένα τίποτα

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #69 από ivantzid
Καλησπέρα και απο μένα. Ελπίζω και γω να κρατήσουμε επίπεδο.

Με το περιστατικό πυρκαγιάς έχουμε νεότερα ?

OPEN MIND FOR A DIFFERENT VIEW, NOTHING ELSE MATTERS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #70 από Τάκης
Γειά και χαρά και από μένα.
Η αυτοοργάνωση είναι η λύση και η απάντηση στις μονοπωλιακές πρακτικές. Σκεφτόμουν το 2ήμερο που είχαν κλειδώσει τη συζήτηση για τα pellet τι μπορεί να κάνει κάποιος. Στην περιοχή μου, Φάρσαλα, στις παρυφές της πόλης αλλά και στα γύρω χωριά υπάρχει μεγάλος αριθμός από εγκαταλειμμένες αποθήκες, των αγροτικών συνεταιρισμών, ή και εγκαταλειμμένα εργοστάσια καθώς και σκεπαστοί κοινόχρηστοι χώροι. Παρόμοια κατάσταση φαντάζομαι υπάρχει σε όλη τη χώρα. Εύκολα μπορεί κανείς, σε συνεννόηση με τους ιδιοκτήτες και με ένα μικρό συμβολικό αντίτιμο για τον φόβο της εφορίας, να κάνει κάποιο σημείο χώρο μεταφόρτωσης όπου θάρχεται η νταλίκα με πλήρες φορτίο από το εσωτερικό ή από εξωτερικό και από εκεί με ένα ναυλωμένο φορτηγό με παπαγαλάκι να γίνεται αυθημερόν το ξεφόρτωμα και η διανομή στους ενδιαφερομένους. Το φορτίο βέβαια θάχει κλείσει από παραγγελίες από πριν.
Με μαζικές παραγγελίες σε τοπικό αλλά και γενικότερο επίπεδο και με συνεργασία μπορούμε να αντιμετωπίσουμε αυτούς που σχεδιάζουν να επιβάλλουν όρους στην αγορά και μέσα από τη διαδικασία ίσως εξελιχθεί σε κάτι πιο σταθερό.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #71 από KERBEROS
Εν τω μεταξύ από δίπλα η 'σφαγή' συνεχίζεται. Ενδεικτικό του ότι έπεσε σύρμα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ