Πρόβλημα με pellet SAVA : δημιουργία κλίνκερ και σβήσιμο καυστήρα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39945 από sugarboy
Κοίτα να δείς που οι σόμπες το καίνε καλύτερα απο τους λέβητες!!!! Μυστήριο!!!! :lol:
Και να σκεφτείς οτι είναι ΙΔΙΑ παρτίδα!

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39949 από stelios

sugarboy έγραψε:

jnet έγραψε:

Τάκης έγραψε:

jnet έγραψε: Επιβεβαιωνεται και μεσα στον λεβητα μου. Μαπα το καρπουζι. Οσο αφορα από κλινκερ κρυσταλλικο που δεν σπάει κατάφερε να μου σταματήσει τον λέβητα μετά από 60 κιλά pellet (τιποτε δηλαδή). Με βλεπω κάθε 2 μερες να καθαρίσω τον καυστήρα στα χοντρα κρυα.


Τελικά πρεπει να γίνει κάτι με αλλάγη μεσα σε 2-3 ημέρες και με χωρίς κρύο παλι διακοπή και ενα κομμάτι κλινκερ τεραστιο.



ΥΓ. Θα μυνησω(στείλω μήνυμα) τους Βοσνιους(SAVA) οτι εαν θελουν να ξαναπουλησουν στην Ελλάδα θα πρεπει να αντικαταστήσουν τις 6 παλεττες που αγόρασα τον Μάη γιατί αλλιώς καθε φορά που θα εχω διακοπή θα ανεβάζω φωτογραφίες. Και θα γκρινιάζω :evil:



Καλησπέρα,

1ον Για οτι αφορά το Υ.Γ. δεν έχω κανένα πρόβλημα να το κάνεις, αν και η ταμπακιέρα στο συγκεκριμένο σημείο απο τα γραφόμενά σου είναι η αντικατάσταση του πέλλετ σου.
2ον Και να το κάνεις.... "ίδρωσε το αυτί τους", ξέρεις πλύ καλά οτι όλα είναι sold-out.
3ον Συγνώμη, αλλά δεν είμαι "μέσα" στο πέλλετ και στην γραμμή παραγωγής! Άρα δεν ήξερα οτι θα βγάλει ή δεν θα βγάλει κλίνκερ!


Τώρα, για ότι αφορά το πρόβλημά σου, έχω να πώ τα εξής:

ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα!!! Τι θα πει σε 2-3 μέρες? Θέλεις ακόμα και αύριο? το αλλάζουμε!

Σε επικοινωνία που είχαμε, σου εξήγησα τους λόγους για τους οποίους είμαι απών (κι εσυ το συνεχίζεις). Δεν έχω πρόβλημα να στο αλλάξω, αλλά ΝΑΙ λυπάμαι που δεν κατάλαβες αυτό που σου εξήγησα! γιατί.....
....Εκτός απο προμηθευτές πέλλετ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ πανω απ'όλα.
Μήπως φαντάστηκες οτι θα σε "άφηνα" έτσι??

Σαν προμηθευτής, (και όχι σαν άνθρωπος πλεόν) σου δίνω τις εξής δυνατότητες:

1. Να φέρεις το πέλλετ που δεν αποσυσκεύασες (πλήρες παλλέτες) στην αποθήκη μου και να σου το αντικαταστήσω με AMECO. Η διαφορά είναι +30ευρώ/τόνο (με τιμή Σεπτεμβρίου)

2. Να φέρεις το πέλλετ στην αποθήκη και να σου επιστρέψω τα χρήματά σου πίσω.


Νομίζω οτι σε κάλυψα.
Και τα παραπάνω τα κάνω σαν ΣΩΣΤΟΣ επαγγελματίας και ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (πλέον)!!!!
(ναι ρε φίλε Γιώργο.... χαλάστηκα!!!)

Φιλικά,

Ζ.Φ.[/quote
αν εισαι σωστος επαγγελματιας φιλε μου θα εκανες το εξης.
θα πας εσυ προσωπικα με το φορτηγο σου μαζι με δυο αλανια θα ξεφορτοσετε το ameco θα παρετε πισω ολο το sava σακι σακι. θα πληρωθειτε 30 euro τον τονο διαφορα και θα φυγετε.
ακουσε εκει στειλε μου παλετες.......

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT, daco, DOOM_NX, plaintiff

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39950 από DOOM_NX

jnet έγραψε: ΥΓ. Θα μυνησω(στείλω μήνυμα) τους Βοσνιους(SAVA) οτι εαν θελουν να ξαναπουλησουν στην Ελλάδα θα πρεπει να αντικαταστήσουν τις 6 παλεττες που αγόρασα τον Μάη γιατί αλλιώς καθε φορά που θα εχω διακοπή θα ανεβάζω φωτογραφίες. Και θα γκρινιάζω :evil:

Πρόσεχε μην αρχίσουν να σε απειλούν κι εσένα με τίποτα εξώδικα για συκοφαντική δυσφήμιση, jnet! :lol:

sugarboy έγραψε: Κοίτα να δείς που οι σόμπες το καίνε καλύτερα απο τους λέβητες!!!! Μυστήριο!!!! :lol:
Και να σκεφτείς οτι είναι ΙΔΙΑ παρτίδα!

Τα είπαμε αυτά. Άλλα μηχανήματα είναι οι σόμπες άλλα οι λέβητες. Συνήθως οι δεύτεροι έχουν μεγαλύτερες αποδόσεις και καίνε σε μεγαλύτερη θερμοκρασία το καύσιμο, οπότε έχουμε κλίνκερ στα χαμηλής ποιότητας pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39958 από Τάκης

sugarboy έγραψε: Και τα παραπάνω τα κάνω σαν ΣΩΣΤΟΣ επαγγελματίας και ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (πλέον)!!!!
(ναι ρε φίλε Γιώργο.... χαλάστηκα!!!)

Φιλικά,

Ζ.Φ.

sugarboy έγραψε: Κοίτα να δείς που οι σόμπες το καίνε καλύτερα απο τους λέβητες!!!! Μυστήριο!!!!
Και να σκεφτείς οτι είναι ΙΔΙΑ παρτίδα!


Το δεύτερο σχόλιο δεν συμβαδίζει με το πρώτο, κατά την ταπεινή μου άποψη. Ο σωστός επαγγελματίας δεν αφήνει αιχμές περί μυστηρίου σόμπας και λέβητα με προφανείς σκοπούς.
Και μιας και είχα παρόμοια εμπειρία, που αναφέρθκα προηγουμένως σε αυτή, να σου πω τι έκανε ο σωστός επαγγελματίας. Επειδή είχε παράπονα από πολλούς πελάτες με συγκεκριμένη παρτίδα πέλλετ με βρήκε μόνος του, χωρίς εγώ νάχω παραπονεθεί. Και μου πρότεινε, αν έχω πρόβλημα, το 12 σακιά που είχα πάρει να τα επιστρέψω. Έτσι έκανε με όλους. Τα σακιά!!! ούτε παλέτες συσκευασμένες ούτε τίποτα. Προσωπικά δεν τα επέστρεψα, ήδη τα μισά τα είχα κάψει. Άλλοι τα είχαν επιστρέψει.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Τάκης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39968 από jnet

sugarboy έγραψε:

jnet έγραψε:

Τάκης έγραψε:

jnet έγραψε: Επιβεβαιωνεται και μεσα στον λεβητα μου. Μαπα το καρπουζι. Οσο αφορα από κλινκερ κρυσταλλικο που δεν σπάει κατάφερε να μου σταματήσει τον λέβητα μετά από 60 κιλά pellet (τιποτε δηλαδή). Με βλεπω κάθε 2 μερες να καθαρίσω τον καυστήρα στα χοντρα κρυα.


Τελικά πρεπει να γίνει κάτι με αλλάγη μεσα σε 2-3 ημέρες και με χωρίς κρύο παλι διακοπή και ενα κομμάτι κλινκερ τεραστιο.



ΥΓ. Θα μυνησω(στείλω μήνυμα) τους Βοσνιους(SAVA) οτι εαν θελουν να ξαναπουλησουν στην Ελλάδα θα πρεπει να αντικαταστήσουν τις 6 παλεττες που αγόρασα τον Μάη γιατί αλλιώς καθε φορά που θα εχω διακοπή θα ανεβάζω φωτογραφίες. Και θα γκρινιάζω :evil:



Καλησπέρα,



Νομίζω οτι σε κάλυψα.
Και τα παραπάνω τα κάνω σαν ΣΩΣΤΟΣ επαγγελματίας και ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (πλέον)!!!!
(ναι ρε φίλε Γιώργο.... χαλάστηκα!!!)

Φιλικά,

Ζ.Φ.


Φιλε με παρεξηγησες
στην παρακάτω πρόταση μου ξεφυγε μια κόμμα μετά το αλλαγή ή μια τελία. Αλλιως δεν βγαινει και νόημα.

Τελικά πρεπει να γίνει κάτι με αλλάγη,. μεσα σε 2-3 ημέρες και με χωρίς κρύο παλι διακοπή και ενα κομμάτι κλινκερ τεραστιο.


Είναι δυνατον μετα από αυτά που μου είπες οτι εχεις θεμα να σε πιέζω για 2-3 μερες. Θα ήμουν μεγαλος Μ____κας με Μ κεφαλαίο.

Δεν υπάρχει πίεση απλά πρεπει να βρούμε λύση. Ισως να κανουμε καμμια ανάμιξη και να λειτουργήσει και να μη χρειαστεί να το αλλάξουμε.

Τέλος πάντων εμείς τα είπαμε και στο SKYPE και τέλος η παρεξήγηση.


ΥΓ Οσο για τους Βοσνιους αν δεν ιδρώνει το αυτάκι τους θα το δούμε ... Θα πέσει αλληλογραφία μέσω email και θα ελέγχουμε τον ιδρώτα με το πως θα απαντούν.


Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sugarboy

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39986 από sugarboy
@stelios
"αλάνια" και ¨σακί σακι" ντακς ρε μάγκα!!!



@Takis

Σωστά το είπες,,, απο πολλούς, οχι απο έναν!!


και στο φινάλε-φινάλε ακόμη και στον εναν, συνενοηθήκαμε και θα το λύσουμε.


τεσπα... μεταξυ το Γιώργου και εμου η παρεξήγηση (λάθος νόημα) λύθηκε!

Συγνώμη κι απο μέρους μου Γιώργο, γιατί λάθος το κατάλαβα όταν το διάβασα.

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sugarboy.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ