Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45976 από mastoras
Αργά μεν αγοράσαμε και εμείς πέλλετ......αλλά ακόμα καλύτερα, μια και ο χειμώνας "κρύβεται από γωνιά σε γωνιά" :lol:

Μικρή πελλετόσομπα, λίγες ποσότητες με μεταφορά με το δικό μου μέσο......λαμβάνοντας ακόμα καλύτερη τιμή για ένα Σέρβικο πέλλετ με προδιαγραφές Enplus Α1



Kαι η θέση που μέχρι πρότινος φιλοξενούσε τον εξοπλισμό για τα τσίπουρα......τώρα δεσπόζει το πέλλετ, που δεν χωρά με τίποτα. :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46019 από jps

mastoras έγραψε: Αργά μεν αγοράσαμε και εμείς πέλλετ......αλλά ακόμα καλύτερα, μια και ο χειμώνας "κρύβεται από γωνιά σε γωνιά" :lol:

Μικρή πελλετόσομπα, λίγες ποσότητες με μεταφορά με το δικό μου μέσο......λαμβάνοντας ακόμα καλύτερη τιμή για ένα Σέρβικο πέλλετ με προδιαγραφές Enplus Α1



Kαι η θέση που μέχρι πρότινος φιλοξενούσε τον εξοπλισμό για τα τσίπουρα......τώρα δεσπόζει το πέλλετ, που δεν χωρά με τίποτα. :dry:


Φίλε mastora,μπορεί ο Κεχίδης στο καλοχώρι να διαφημίζει ότι το προϊόν του έχει πιστοποίηση ENplus A1,αλλά δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Η Σέρβικη εταιρία Gota Pellet στο site της πουθενά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.
Αναφέρει όμως ότι το πέλλετ της παράγεται από κωνοφόρα ΜΕ ΦΛΟΙΟ και χωρίς πρόσθετα και όχι χωρίς φλοιό που αναφέρει ο Κεχίδης.
Για του λόγου το αληθές και η σελίδα που το αναφέρει: www.gotapellets.com/products.php
Πολλοί υποστηρίζουν ότι λόγω της ιδιαιτερότητας των κωνοφόρων δέντρων να εκκρίνουν ρητίνες (ρετσίνι),καλό είναι να μη χρησιμοποιείται ο φλοιός τους στην παραγωγή των πέλλετ,για τη μακροζωία του λέβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46162 από giogud
Είναι πολύ αστείο αλλά ταυτόχρονα και παραπλανητικό να διαφημίζουν κάποιοι ότι το πέλλετ τους είναι βάση προδιαγραφών Enplus A1.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ZMax

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46170 από dimlyk
την μια το λεμε αστειο την αλλη το ονομαζουμε τρυκ σε λιγο θα του βγαλουμε και χαιδευτικο ονοματακι...
η σκοπιμη παραπλανηση ειναι κοινως απατη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46188 από jnet
Επειδή πρόσφατα πέρασα από την PROMEX και πήρα και έναν σάκο για δοκιμή σε σόμπα εκτός από το ότι η σακούλα γράφει ΕΝ-Plus A1 μου είπαν αν ήθελα να μου δώσουν και την πιστοποίηση που έχουν.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46194 από giogud

jnet έγραψε: Επειδή πρόσφατα πέρασα από την PROMEX και πήρα και έναν σάκο για δοκιμή σε σόμπα εκτός από το ότι η σακούλα γράφει ΕΝ-Plus A1 μου είπαν αν ήθελα να μου δώσουν και την πιστοποίηση που έχουν.


Και θα σου έδιναν μια μέτρηση δείγματος που θα ήταν "εντός" των προδιαγραφών του En Plus A1. Αυτό δεν είναι πέλλετ En Plus A1. Είναι ένα εν δυνάμη καλό πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ