Jotul i570 FL

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139946 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Jotul i570 FL
Γιώργο (jnet), στείλε μου σε παρακαλώ σε pm το e-mail address σου.

Τhx

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139984 από pdh74
Απαντήθηκε από pdh74 στο θέμα Jotul i570 FL
Καλημέρα!! Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας.
ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ, μένω στα ΣΥΧΑΙΝΑ.
Η καμινάδα μου είναι 200mm μονής ραφής αμόνωτη εσωτερικά μέσα στους τοίχους του σπιτιού. Θα προσπαθήσω με φωτο να σου απαντήσω σε αυτά που με ρωτάς.Ο αέρας καύσης προέρχεται κυρίως εξωτερικά από το επάνω μέρος του τζακιού με 2 χ 80mm σωλήνες (δουλεύει και σαν αεροκουρτίνα, καθώς βγαίνει στο επάνω μέρος του τζαμιού, και μάλιστα πολύ δυνατή για αυτό και το τζάμι μαυρίζει δύσκολα), αλλά και από το εσωτερικού του σπιτιού, από το κάτω μέρος του τζακιού. Και στις δύο περιπτώσεις ο αέρας είναι απόλυτα ελεγχόμενος και μπορεί να σβήσει μέχρι και την φωτιά. Στο βίντεο που έβαλα φαίνεται καθαρά πως δουλεύει.







στην τέταρτη ή πέμπτη φωτό του αρχικού μου post φαίνονται οι 2 80άρηδες σωλήνες που κουμπώνουν στις 2 τρύπες στο επάνω μέρος του τζακιού

electron, στο πρώτο μου post έχω αναφέρει ήδη την κατανάλωση του τζακιού.

Φιλικά
Παναγιώτης
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139988 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Jotul i570 FL
Ετσι εξηγητε και η πολυ καλη φλογα στην αεροκουρτινα και το καθαρο τζαμι με τις 2 εισοδους αερα.
Τωρα που το σκεφτομαι πως και δε συνδεσες και την κατω εισαγωγη αερα απο εξω και το αφησες απο μεσα δε θα ηταν καλυτερα?
Παντος η τζοτουλ ειναι καλη εταιρια με πολυ καλα προιοντα και σε τζακια και σε σομπες.
Πιστευω πως θα εχεις και πολυ καλη καταναλωση λογο του οτι ειναι πληρως ελεγχομενος ο αερας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139992 από pdh74
Απαντήθηκε από pdh74 στο θέμα Jotul i570 FL
δεν είχε υποδοχή συγκεκριμένη για να το κάνω..από την άλλη έτσι και αλλιώς έχω φέρει εξωτερικό αγωγό, που βγαίνει εκει που είναι ο κρυφός φωτισμός στην γυψοσανίδα για να ανανεώνεται ο εσωτερικός αέρας (μπορώ και τον περιορίζω εάν θέλω)..τέλος δεν ήθελα και να τους κολλάω συνέχεια τι να κάνουν..φαινόταν να ήξεραν την κάνανε..και τους άφησα στην ησυχία τους και ηρέμησα και εγώ από το άγχος που είχα πως θα το βάλουν το τζάκι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139995 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Jotul i570 FL
Ολα καλα ,και ομορφο το αποτελεσμα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140346 από pdh74
Απαντήθηκε από pdh74 στο θέμα Jotul i570 FL
Καλησπέρα,
επισυνάπτω ένα αρχείο που είχα βρει όταν έψαχνα για τζάκι..μπορεί να φανεί χρήσιμο.
..ξέρω ότι δεν είναι στην σωστή κατηγορία, αλλά δεν ξέρω που να το βάλω..εάν μπορούν οι διαχειριστές, ας βοηθήσουν..


Φιλικά
Παναγιώτης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ