Αερόθερμο ενεργειακό τζάκι.(με αερόθερμη καμινάδα)

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123378 από rotation
Kαλησπερα,εχω βαλει σφικτιρα στο σπιραλ-θυριδα εχει για να περνει αερα αλλα δεν φαινεται στην φωτο,ειναι μπροστα στο μαρμαρο -εξωτερικη τρυπα για το μοτερ υπαρχει.παντως ευχαριστω για τις συστασεις(καιει πολυ καλα παντως)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123381 από rotation
ρε στελιο δεν εχω την προσφορα να στην στειλω,μπαινω σε ενα μαγαζι με τζακια και του λεω θελω αυτα και αυτα με το τοποθετηση,ερχεται σπιτι ο μαστορας και μου λεει ολη η δουλεια με τα υλικα 1200 χωρις Φ.Π.Α.στελιο μου χρεωνε 50 ευρω για μεταφορα μπριζας (ειμαστε σοβαροι τωρα)30 ευρω λεει για καλωδια σιλικονης (μοτερ θερμοστατης) τα οποια κανουνε 2,70 το μετρο,ο τυπος μου ειπε οτι πρεπει να φυγει ολη η κατασκευη της γυψοσανιδας για να μπορει να δουλεψει και μετα θα την εκανα ολοι απο την αρχη και μονο τα καλουπια για το στρογγυλο μπροστα(λογο οβαλ εστιας)εκανε 100 ευρω,ενω θα μπορουσε να χρησιμοποιησει την ιδια,για αυτο σου λεω λες να λεω μαλακιες.
δεν ειναι ολοι οι μαστορες το ιδιο φυσικα εγω λεω για αυτων που φωναξα.ταξιδευω στην θαλασσα 25 χρονια λες να μην ξερω ποτε καποιος ειναι απατεωνας?τελος παντων δικαιωμα σου να εχεις αμφιβολιες,νασαι καλα και καλα χριστουγεννα(παντως το τζακι δουλευει πολυ καλα.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123382 από PRIMUS 45

Στελιος1 έγραψε:

rotation έγραψε: στελιο κοιτα επειδη μου την λες ασχημα και εγω δεν κατηγορεισα κανεναν μαστορα ,αλλα δεν πληρωνω τον χαλκο χρυσαφι,επειδη ολοι στην ελλαδα απο το πουθενα εγιναν μαστορες,ουτε το εχουνε σπουδασει σε καποιο πανεπιστημιο,Το βλεπεις και εδω μεσα ποσα προβληματα υπαρχουνε σε τζακια που το εφτιαξαν δηθεν μαστορες.Μακαρι να σαι ο καλυτερος και μπραβος σου εαν εισα απλα δεν καταλαβαινω τον λογο γιατι εχεις αρπαχτει απο την πρωτη στιγμη,και να σου πω και την αληθεια δεν νομιζω να κανες τιποτα καλυτερο ,οποτε οχι σε μενα αυτα ...
την καραμελα του μαστορα οχι σε εμενα...(δεν ειναι μαθηματικα να συνδεσεις δυο-τρια πραγματα)




Ποια καραμελα? Διαβασε σε παρακαλω τι εχεις γραψει, επιμενεις σοβαρα τωρα οτι σου ζητησαν 1500 ευρω γ αυτα?? Αμα επιμενεις δεν θα ξαναμιλησω, διαβασε τι εγραψες κ ασε να τα κρινουν οι αλλοι. Χιλια δικια μπορει να εχεις αλλα αμα λες μαλακιες και ψεματα και τα δικια σου μαλακιες θα φαινονται.
Φυσικα και σ εσενα αυτα! Αμαν πια με τις ψευτιες και τις μαλακιες!

Στελιο 1 Καλησπέρα
Θα παρακαλούσα πολύ λίγο πιο ήρεμα για να καταλάβουμε και εμείς που είναι
το πρόβλημα.
Και βέβαια μην ξεχνάτε ότι πολύς κόσμος μαθαίνει από ΕΜΑΣ από ΕΣΑΣ
από όλους όσους είναι μέλη μέσα σε αυτό το forum.
Καλά θα είναι να μην τους εξαγριώνουμε και εμείς με αυτά που γράφουμε :whistle:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123384 από degeor
Στέλιο, εμένα ένας που ρώτησα πριν δύο χρόνια για αντικατάσταση σε απλό μου είπε για εστία 1700Ε αερόθερμη (τιμή ιντερνετ), ότι κάνει περίπου στα 1800Ε. Ωραία και για εγκατάσταση του λέω ( να χρησ/μαι και τους γρανίτες που έχω του είπα να γλιτώσω και τίποτα - βέβαια μου λέει), να υπολογίζεις στο τάληρο + μου λέει και όλα κομπλέ και καλή δουλειά. Αν βάλουμε κασέτα για πιό φθηνά τι γίνεται του λέω, ά η τιμή της εγκατάστασης δεν αλλάζει η δουλειά είναι η ίδια η εστία αλλάζει μου λέει. Τον ξαναρωτάω θα περάσουμε νέα καμινάδα μέσα στην παλιά με τα μπλοκ, θα δούμε λέει αν χρειαστεί θα περάσουμε μονού τοιχώματος από μέσα αλλά θα το δω πρώτα και θα σου πω αν χρειάζεται.
Ο δεύτερος που ρώτησα μου είπε για εστία κασέτα των 1400Ε (τιμή ιντερνετ) , 2200 τοποθετημένη. Πως γίνεται η τοποθέτηση του λέω , σπάμε τη φούσκα στο κλαπέτο για να περάσει η 2-3 μέτρα σπιράλ καμινάδα και βάζουμε μέσα την εστία αφού βγάλουμε τα μαντέμια, αν δεν χωράει να μπει βγάζουμε το μάρμαρο μπροστά την βάζουμε μέσα και το ξανατοποθετούμε, και να μην κάνω θερμοθάλαμο γιατί θα μπλέξω και με καλύπτει με τα ανεμιστηράκια της μου λέει.
Ο τρίτος μου είπε για εστία κασέτα των 1400Ε (τιμή ιντερνετ), 1450 Ε αγορά και αφού την παίρνει στο ύψος μια σωλήνα σπιράλ 2 μέτρα για καμινάδα μέσα στην παλιά. + στην τιμή 80Ε για τα παιδιά που θα την φέρουν και θα την ''βάλουν μέσα''.
Αυτά σε μία πόλη με 25000 περίπου κατοίκους
Δυστυχώς Στέλιο υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που δεν ξέρουν τι ζητάνε ή νομίζουν ότι είναι μάστορες στην δουλειά τους. Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό αλλά ότι υπάρχουν άνθρωποι που τους εμπιστεύονται ή τους δίνουν ότι ζητάνε και δεν παίρνουν αυτό που πληρώνουν ........

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123489 από βασιλιης

degeor έγραψε: Στέλιο, εμένα ένας που ρώτησα πριν δύο χρόνια για αντικατάσταση σε απλό μου είπε για εστία 1700Ε αερόθερμη (τιμή ιντερνετ), ότι κάνει περίπου στα 1800Ε. Ωραία και για εγκατάσταση του λέω ( να χρησ/μαι και τους γρανίτες που έχω του είπα να γλιτώσω και τίποτα - βέβαια μου λέει), να υπολογίζεις στο τάληρο + μου λέει και όλα κομπλέ και καλή δουλειά. Αν βάλουμε κασέτα για πιό φθηνά τι γίνεται του λέω, ά η τιμή της εγκατάστασης δεν αλλάζει η δουλειά είναι η ίδια η εστία αλλάζει μου λέει. Τον ξαναρωτάω θα περάσουμε νέα καμινάδα μέσα στην παλιά με τα μπλοκ, θα δούμε λέει αν χρειαστεί θα περάσουμε μονού τοιχώματος από μέσα αλλά θα το δω πρώτα και θα σου πω αν χρειάζεται.
Ο δεύτερος που ρώτησα μου είπε για εστία κασέτα των 1400Ε (τιμή ιντερνετ) , 2200 τοποθετημένη. Πως γίνεται η τοποθέτηση του λέω , σπάμε τη φούσκα στο κλαπέτο για να περάσει η 2-3 μέτρα σπιράλ καμινάδα και βάζουμε μέσα την εστία αφού βγάλουμε τα μαντέμια, αν δεν χωράει να μπει βγάζουμε το μάρμαρο μπροστά την βάζουμε μέσα και το ξανατοποθετούμε, και να μην κάνω θερμοθάλαμο γιατί θα μπλέξω και με καλύπτει με τα ανεμιστηράκια της μου λέει.
Ο τρίτος μου είπε για εστία κασέτα των 1400Ε (τιμή ιντερνετ), 1450 Ε αγορά και αφού την παίρνει στο ύψος μια σωλήνα σπιράλ 2 μέτρα για καμινάδα μέσα στην παλιά. + στην τιμή 80Ε για τα παιδιά που θα την φέρουν και θα την ''βάλουν μέσα''.
Αυτά σε μία πόλη με 25000 περίπου κατοίκους
Δυστυχώς Στέλιο υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που δεν ξέρουν τι ζητάνε ή νομίζουν ότι είναι μάστορες στην δουλειά τους. Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό αλλά ότι υπάρχουν άνθρωποι που τους εμπιστεύονται ή τους δίνουν ότι ζητάνε και δεν παίρνουν αυτό που πληρώνουν ........


Συμφωνο απολυτα με αυτα που λετε.δυστυχως τα εχω ακουσει και αυτα και αλλα πολλα

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123548 από Στελιος1
Δεν μπορει να τα λετε αυτα 2-3 και να εχω δικιο εγω.. Συγνωμη παιδια! Δεν μπορει ομως κ εγω η ο καθε μαστορας να διαβαζει αυτα και να ειναι ο τσουβαλιασμενος κτλ. Αυτος ειναι ο λογος που αντεδρασα ετσι (οσο θυμαμαι τον εαυτο μου δεν εχω κατηγορησει κανεναν επαγγελματια) και το οτι ειναι τοσο ακραια αυτα που διαβασα που δεν τα πιστεψα. Και παλι συγνωμη και καλες γιορτες!
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Στελιος1.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ