Kratki Oliwia 18kW by caftis

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135287 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Γεια σου Δημήτρη και απο εδω ! Και ο ορυκτοβαμβακας και ο πετροβαμβακας έχουν επικάλυψη αλουμινίου !!Τη σιλικόνη την βάζουμε εσωτερικά για να δέσει καλύτερα αν και δεν χρειάζεται ούτε σιλικόνη ούτε ταινία όταν βάζουμε μαύρο χάλυβα !!
Ολα τα τζάκια έχουν αεροκουρτίνα και όλα τα τζάκια ανάλογα την υγρασία στο ξύλο μαυρίζουν απο σχεδόν καθόλου μέχρι να γίνουν και κατάμαυρα !!Του Τάκη δεν μαυρίζει καθόλου γιατί είχε πολύ στεγνά ξύλα φέτος και επίσης του βάλαμε και βερμικουλίτη μέσα στην εστία με αποτέλεσμα να έχουμε πυρόλυση στην καύση του !!
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135297 από kdimitris80
Απαντήθηκε από kdimitris80 στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Γεια σου Δημήτρη και απο εδω ! Και ο ορυκτοβαμβακας και ο πετροβαμβακας έχουν επικάλυψη αλουμινίου !!Τη σιλικόνη την βάζουμε εσωτερικά για να δέσει καλύτερα αν και δεν χρειάζεται ούτε σιλικόνη ούτε ταινία όταν βάζουμε μαύρο χάλυβα !!
Ολα τα τζάκια έχουν αεροκουρτίνα και όλα τα τζάκια ανάλογα την υγρασία στο ξύλο μαυρίζουν απο σχεδόν καθόλου μέχρι να γίνουν και κατάμαυρα !!Του Τάκη δεν μαυρίζει καθόλου γιατί είχε πολύ στεγνά ξύλα φέτος και επίσης του βάλαμε και βερμικουλίτη μέσα στην εστία με αποτέλεσμα να έχουμε πυρόλυση στην καύση του !!

Σε ευχαριστω παρα πολυ Δημητρη.Προς το τελος του Ιουνη θα περασω απο το μαγαζι,να γνωριστουμε και απο κοντα και για να δουμε ποια απο τις 2 εστιες που εχω προαναφερει σε αλλο ποστ θα καταληξω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135307 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Απ: Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis

kdimitris80 έγραψε: Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου.Η διαφορα ορυκτοβαμβακα με τον πετροβαμβακα ποια ειναι?Και οι 2 βγαινουν με επικαλυψη αλουμινιου?Στο ταβανι που φευγει η καμιναδα για επανω(οπως δειχνει η φωτο) το κενο το εχεις σφηνωσει με ορυκτομβακα και μετα to μονωσες με d8 durostick?Και μια τελευταια ερωτηση,προς το παρων ;) Την σιλικονη την βαζεις στα κομματια των τμηματων της καμιναδας εφοσον τις ενωσεις εξωτερικα?Και μετα αλουμινοταινια?Και κατι ασχετο...Τα kratki μιας και εχεις παει απο εκει εχουν αεροκουρτινα?Οπως σου εγραψα σε αλλο ποστ ειμαι αναμεσα στην zuzia και felix.Εσενα το τζαμι σου μαυριζει?

Με πρόλαβε ο Δημήτρης γιαυτό δεν σου απαντησα και εγώ .

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135308 από kdimitris80
Απαντήθηκε από kdimitris80 στο θέμα Re:Απ: Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Απλα την καμιναδα την εχεις μονωσει στο νταβανι με ορυκτοβαμβακα και μετα με d8?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ