LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #65714 από conos
LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos δημιουργήθηκε από conos
Καλησπερα!σας μιλαει ο καμενος απο την ζεστη!!Μεγαλη εστια ,με το κρυσταλο ολη την κανεις χαζι!!
Ακριβη επιλογη και ειχα και τον φοβο μην κλαιω τα λεφτα μου αλλα με εξεπληξε ευχαριστα!
Τριτη ημερα αναμενη οποτε εχω καποια πρωτα συμπερασματα:
1ο θελει φουλ φορτωμα στην αρχη
2ο τα μοτερ ανοιγουν σε 30 λεπτα περιπου και παρολο το καψιμο δεν περασε το τριτο λαμπακι
3ο αν δεν θελετε να καψετε τα επιπλα σας καλο ειναι να κλεισετε την μπροστινη εξαγωγη αερα!
Αναγκαστηκα σε μια ωρα να ανοιξω την μπαλκονοπορτα γιατι το ειχαμα κανει σαουνα!!
Το σπιτι 50 τετραγωνικα κατω και αλλα τοσα επανω.Επανω φτασαμε τους 20 βαθμους σε 2 ωρες περιπου!!!δεν το περιμενα!!
Κατω αστα να πανε,πρηστικαμε απο την ζεστη!! :oops: :oops:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by conos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #70366 από conos
Απαντήθηκε από conos στο θέμα LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos
παρατηρησεων συνεχεια
Πολυ κουβαλημα!!απο κατω επανω και απο εξω μεσα!!!καιει περιπου ενα τσουβαλι την ημερα ,περιπου 30 κιλα,
Ενα προβλημα που βλεπω ειναι οτι πρεπει να υπαρχει φωτια οταν ανοιγεις την πορτα για να βαλεις ξυλο γιατι αλλιως σε περνουν οι καπνιλες και τα ντουμανια με αποτελεσμα να πεφτει γκρινια απο την κυρα!!!
Το συρταρακι με την σταχτη θελει περιπου καθε δυο ημερες αδειασμα , με την δικη μου καταναλωση.Μην το αδειαζετα με φουλ ζεστο τζακι,καηκατε!!!!
Το κρυσταλο μαυριζει ευκολα αν δεν προσεξεις αλλα καθαριζει και ευκολα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82394 από conos
Απαντήθηκε από conos στο θέμα LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos
ειχαμε ατυχημα :( :( :sick: :sick:
εσπασε το τζζαμι!!!το ματιασα :(
ειχε ενα μικρο χτυπημα απο την αρχη , το ειχα πει στον εγκαταστατη και ειχαμε αποφασισει να το αφησουμε για να δουμε πως θα αντιδρασει το κρυσταλο. τελικα δεν αντεξε (το παρακανα στο καψιμο). ξεκινησε με μια μικρη ρωγμη και μετα απο μερικες μερες πηηγε απο ακρη σε ακρη. δεν σταματησα να το δουλευω απλως το αναβω μονοπατα!!παρολο την ζημια (αρκετα μεγαλη)δεν εχασε τιποτα σε αποδοση και ουτε καπνους βγαζει απο την ρωγμη. ειμαι σε αναμονη αντικαταστασης ,λογικα μεσα στην εβδομαδα ,ερχετε απο ιταλια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116502 από conos
Απαντήθηκε από conos στο θέμα LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos
Επανερχομαι μετα απο 10 μηνες περιπου με τελικες παρατηρησεις.
Οπως τα ειχα πει και τοτε ,με την μονη αλλαγη οτι φετος εβαλα αεραγωγο να πηγαινει κατευθειαν στο δωματιο!
Μεγαλη υποθεση! Ηρεμησαμε απο την ζεστη λιγο κατω ,γιατι πλεον δεν χρειαζεται να φουλαρω για να ανεβει. Παει κατευθειαν μολις παρει το μοτερακι. Μεγαλη διαφορα και στην θερμοκρασια του χωρου επανω :silly: . Κρυο δεν εχει κανει ακομα,αλλα την κραταει ευκολα στους 23 με ενα κουτσουρο την ωρα!!
Αναγκάστηκα καποια στιγμη να κλεισω την περσιδα γιατι παρα εγινε ζεστος ο χωρος.
Αυτα!!
Καλο χειμωνα.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by conos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116522 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos
Γεια χαρά,
Αν δε σου είναι κόπος βγάλε μερικές φώτο.
μία εικόνα χίλιες λέξεις... ;)
Καλό χειμώνα και σε εσένα


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118726 από conos
Απαντήθηκε από conos στο θέμα LaNordica Inserto 100 Crystal Ventilato by conos
Εχω βγαλει φωτο αλλα ειχα προβλημα με το πισι!! Τα επαιξε ο σκληρος και εχασα αρκετα.
Θα ανεβασω απο το τζακι οπως καιει σημερα,τωρα .
Αν θελετε παραπανω πειτε μου.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ