Pasian Camino 18H (pellet) by vorios

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140092 από vorios
Απαντήθηκε από vorios στο θέμα Pasian Camino 18H (pellet) by vorios
Μετά από σχεδόν 2 χρόνια το τζάκι ικανοποιεί. Πέρσι έκαψα συνολικά έκαψα 1,5 τόνο πέλλετ alfawood 230x1.5=345€. Το βράδυ πριν πέσω να κοιμηθώ το αφήνω στους 19 βαθμούς όπου και παραμένει μέχρι το απόγευμα μέχρι να επιστρέψω από τη δουλειά και μετά το ανεβάζω στους 21-22 ανάλογα. Το μόνο πρόβλημα και είναι πρόβλημα γιατί βρίσκεται μες στο σαλόνι είναι ότι καπνίζει/μυρίζει λίγο, δεν γνωρίζω αν ευθύνεται το μηχάνημα ή η εγκαταστάτης. Ο τελευταίος είναι και ο τοπικός πωλητής, όπως οι περισσότεροι επιστήμονας στην αρχή και μετά…, δεν δείχνει ενδιαφέρον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140113 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Pasian Camino 18H (pellet) by vorios
Γιατί έκανες συστολή στην καμινάδα?
Η εμένα μου φαίνεται γιατι δεν ξεκαθαριζω καλά από τις φωτο..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vorios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140122 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Pasian Camino 18H (pellet) by vorios
ON/OFF TOPIC....
Η Passian εινα μιά οικογενειακή νοικοκυρεμένη επιχείριση της Ιταλίας- που όμοιές της εχουμε αρκετές στην Ελλάδα - και αντιπροσωπευεται τα τελευταια 3 χρονια απο φιλους συγχωριανους μου.
Γραφω αυτο το ποστ, επειδή μου έφερε μνήμες απο την ρομαντική- αγωνιστική εποχή μου- τότε που τρέχαμε σε χαρτοποιιες, κονσερβοποιιες- Ξενοδοχεια- κλινικές- κοτοπουλαδικα- αρτοποιία κλπ και φωνάζαμε ότι "Η ΒΙΟΜΑΖΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΛΥΣΗ" (και δικαιωθηκαμε).
Η Pasian λοιπόν ήταν η πρωτη εταιρεία που βοηθησε σε εγκατασταση βιομηχανικής χρήσης. Ο ιδιοκτητης της κ Ρόκο, ειναι για μενα υπόδειγμα επαγγελματισμού.
Πριν 6 χρόνια κατόρθωσε να πιάσει με 4 καυστηρες θερμοκρασίες 1.050 βαθμων με πελλετ αγγιναρας !!! στα χυτηρια του Βόλου.
Όμως μετα λιγες ημερες, απο τις υψηλες θερμοκρασίες υπήρξε αβαρία στις μπουκες. Ο ανθρωπος πηρε το πρωτο αεροπλανο και ηλθε απο Ιταλία, δουλεψε νυχτα και βρηκε την πατεντα-λυση.
Ποσοι θα το εκαναν αυτό ? Δεν ξερω.

Απο τις ρομαντικές εποχές αυτό... 4 Καυστηρες Χ 250


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140213 από vorios
Απαντήθηκε από vorios στο θέμα Pasian Camino 18H (pellet) by vorios
Για να πω τη μαύρη αλήθεια το πρότεινα εγώ, ο αδαής για ευκολία, επειδή υπήρχε ο Φ180 από το παλιό το τζάκι. Ο εγκαταστάτης ενώ αρχικά ήταν αρνητικός κι έλεγε ότι πρέπει να συνεχίσει με Φ80 μετά όμως το έκανε. Όταν άρχισαν τα προβλήματα, του παραπονέθηκα, τον ενόχλησα αρκετές φορές όμως ... τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ