Spartherm Cassette Elegance 90cm by dmtr

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78212 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Spartherm Cassette Elegance 90cm by dmtr

Asteris έγραψε: Αυτάκια για να πατήσει πάνω η κόφτρα έχει πουθενά η εστία? Θα πρέπει να έχει 1 μπρος - 2 πίσω, ή 2 δεξιά - 2 αριστερά.

Αν δεν έχει καθόλου αυτάκια, τότε όντως δεν προβλέφτηκε κόφτρα από το εργοστάσιο, οπότε βασίζεται μόνο στο σφράγισμα της εστίας για να καθυστερεί τα καπναέρια (αφήνει ελάχιστο αέρα να μπαίνει μέσα, οπότε και υπάρχει μειωμένη ταχύτητα ροής). Πάντως όντως καλό θα ήταν να μπει εξτρά, έστω και σαν πατέντα...


Δεν έχει τίποτα. Μόνο να βιδωθεί μπορεί με τις βίδες που συγκρατούν την καμινάδα. Κάποιος μου είπε να αντικαταστήσω τις βίδες με ντίζα και να βιδωθεί επάνω εκεί κοφτρα.

Όταν κλείνω τον δευτερογενή αέρα (σχεδόν όλον) το τζάκι διατηρεί θερμοκρασία μέχρι την άλλη μέρα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78217 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
απο αυτή την 200 αρα (ετσι μου φαίνετε )τρυπάρα χάνεις όλη την φλόγα ακόμα και να ρυθμιζεις τον αέρα οπως λεει ο asteris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78219 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Spartherm Cassette Elegance 90cm by dmtr
Ναι φ200 είναι. Γι αυτό έβαλα τον εναλλάκτη για να παίρνω από κει ότι χάνω από το τζάκι, αλλά και πάλι πρέπει να χάνω ;) Η αλήθεια είναι ότι έχει εντυπωσιακή φλόγα και παίζει και φλογέρα

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ