Re:Re:Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176583 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Update 2022

Μετα απο 10 σεζόν αδιάκοπης λειτουργείας το Prity άντεξε, δεν έσπασε δεν χάλασε και μας ζέστανε ικανοποιητικά αν και οπως ανακαλύψαμε με λάθος σύνδεση
Ο πρώτος υδραυλικός είχε κάνει λάθος στη συνδεση, οι σωλήνες στα κολεκτερ ηταν ανάποδα(τότε που να φανταστώ οτι ενας "θερμουδραυλικός" μπορεί να μην ξέρει τι κάνει...) . Αυτό μόνο ενας καλός και έμπειρος υδραυλικός μπορεί να το ανακαλύψει και όπως μου είπε ολα αυτα τα χρόνια "νόμιζες οτι ζεσταινόσουν"

Πριν μια εβδομάδα εγινε αναβάθμιση απο ανοιχτό σε κλειστό κύκλωμα με κλειστό δοχείο διαστολής και διορθώθηκαν οι ανοησίες του πρώτου απο κορυφαίο θερμουδραβλικό. Εχω βάλει φωτογραφίες και λεπτομέρειες στο αρχικό ποστ.

Εντυπώσεις του χρόνου το χειμώνα.
Καλό καλοκαίρι σε όλους.
 
Last edit: 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν by KiNG.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176584 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG

Update 2022

Μετα απο 10 σεζόν αδιάκοπης λειτουργείας το Prity άντεξε, δεν έσπασε δεν χάλασε και μας ζέστανε ικανοποιητικά αν και οπως ανακαλύψαμε με λάθος σύνδεση
Ο πρώτος υδραυλικός είχε κάνει λάθος στη συνδεση, οι σωλήνες στα κολεκτερ ηταν ανάποδα(τότε που να φανταστώ οτι ενας "θερμουδραυλικός" μπορεί να μην ξέρει τι κάνει...) . Αυτό μόνο ενας καλός και έμπειρος υδραυλικός μπορεί να το ανακαλύψει και όπως μου είπε ολα αυτα τα χρόνια "νόμιζες οτι ζεσταινόσουν"

Πριν μια εβδομάδα εγινε αναβάθμιση απο ανοιχτό σε κλειστό κύκλωμα με κλειστό δοχείο διαστολής και διορθώθηκαν οι ανοησίες του πρώτου απο κορυφαίο θερμουδραβλικό. Εχω βάλει φωτογραφίες και λεπτομέρειες στο αρχικό ποστ.

Εντυπώσεις του χρόνου το χειμώνα.
Καλό καλοκαίρι σε όλους.

 
Απ'οσο καταλαβαινω εφερες τον Γιαννουδη ε;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176585 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
stergiosbik post=176584 userid=176

 
Απ'οσο καταλαβαινω εφερες τον Γιαννουδη ε;


Απο το 2018 τον περίμενα :)
Last edit: 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν by KiNG.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176589 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG

KiNG έγραψε: stergiosbik post=176584 userid=176

 
Απ'οσο καταλαβαινω εφερες τον Γιαννουδη ε;


Απο το 2018 τον περίμενα :)

Δεν μας λες και τιμή του φανατστικου υδραυλικού ; Γιατί ακούγεται στην πιατσα ένα σεβαστό ποσό +μεταφορικά + φαι αν αλλάξει νομό. Πχ έχω ακούσει για Κατερίνη (κοντά στην Κοζάνη που είναι αυτός ) 400€ αμοιβή +100€ βενζίνη +60€ φαι. Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά να δούμε που κυμαίνεται το κόστος. Έτσι και αλλιώς σεβαστό είναι να ζητάει όσο θέλει

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176594 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Re:Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Φιλε μου με αυτον τον μάστορα αυτο που θα σε προβληματίσει είναι

1) Αν θα σηκωσει το τηλ οταν τον πάρεις γιατι μπορεί να μην απαντήσει και ποτέ..
2) Αν εισαι τυχερός και σου απαντήσει μετα πρέπει να δεχτεί και να έρθει... εγω του ειπα να ερθει το 2018 και ήρθε το 2022..
Οπότε τα χρήματα ειναι το τελευταίο που θα σε απασχολήσει..

Εγω οπως αποδείχτηκε είχα σοβαρό πρόβλημα που δεν μου ειχε περάσει ποτε απο το μυαλό οτι μπορεί να υπάρχει. Και 20 υδραυλικούς να έφερνα δεν πιστεύω οτι θα το εφτιαχναν και ποιο πολλά λεφτά θα έδινα οπότε ειμαι ευχαριστημένος.
 Ειχα φέρει υδραυλικό για τον λέβητα του πετρελαίου και μου έλεγε οτι το δοχείο διαστολής ειναι εντάξει ενω ηταν γεμάτο νερο... αφου ειναι ασχετοι οι περισσότεροι που να βρεις κάποιον που να ξέρει??

Αυτά για Αθήνα τωρα εκει κοντά στην περιοχή του φαντάζομαι ειναι ποιο ευκολο..
Last edit: 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν by KiNG.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176622 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Re:Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Επειδή είμαστε πολύ κοντά στην περιοχή του και στον τομέα δράσης του και τυχαίνει να ξέρουμε κάποια πράγματα παραπάνω για αυτό σε ρώτησα . Αν θες απάντησε μου με προσωπικό μήνυμα .
Γενικά θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ