Re:Re:Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109043 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
110 το κυβικό η μάντρα είναι στην Κλεισθένους/Πεντέλη. Η συγκεκριμένη μάντρα είναι από τις ποιο μεγάλες και έχει μεγάλη ποσότητα από πέρυσι σε ξερή οξιά, ο δρυς τέλειωσε :D
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KiNG.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115857 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Update

Ο υδραυλικός που έκανε την εγκατάσταση είχε την φαεινή ιδέα να βάλει το δοχείο διαστολής στο μπαλκόνι κάτι που δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ άσχημο...
Έκανα μια διόρθωση λοιπόν όχι όπως θα ήθελα αλλά είναι αρκετά καλό το αποτέλεσμα και το δοχείο πήγε στην ταράτσα :D






















Εδώ ότι απέμεινε στο μπαλκόνι



Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115863 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Καλημέρα King,
Θα σου πρότεινα να μονώσεις τόσο το ίδιο το δοχείο που έβαλες στην ταράτσα όσο και την πράσινη σωλήνα που έμεινε αμόνωτη όσο και το κενό στους τοίχους που βγαίνουν οι σωλήνες όπως και τις χαλκοσωλήνες.
Δλδ μόνωση όπου μπορείς.
Μη σκεφτείς καταστάσεις όπου όλα δουλεύουν ρολόι...
Σκέψου την πιο κρύα νύχτα του χειμώνα που έπεσε λόγω της κακοκαιρίας και ο υποσταθμός της ΔΕΗ και δεν έχεις ρεύμα και άρα δεν κυκλοφοράνε νερά και προφανώς δεν δουλεύει το τζάκι και δεν υπάρχει ζέστη από πουθενά. Τα κυκλώματα προσαγωγής και απαγωγής στο δοχείο καθώς και το ίδιο το δοχείο ΔΕΝ πρέπει να παγώσουν αυτή την πιο άσχημη νύχτα...
Και για να στο κάνω ακόμα χειρότερο το σενάριο να σε βάλω να σκεφτείς ότι εσύ λείπεις και όταν έρθει το ρεύμα η γυναίκα ή το παιδί σου θα την μπουμπουνίσουν την εστία για να ζεσταθούν γρήγορα...


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Gdevil.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KiNG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115871 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Στην Αθήνα είναι πάρα πολύ σπάνιο να πέσει η θερμοκρασία και να παγώσουν οι σωλήνες τα τελευταία 20 χρόνια θυμάμαι να έχει συμβεί 2 φορές.
Θα συμφωνήσω όμως Gdevil πρέπει να μονώσω και τα υπόλοιπα, για τους σωλήνες οκ αλλά το δοχείο πως μονώνεται?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115879 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
ακόμα δεν έχω καταλάβει αν η διογκωμένη πολυστερίνη επηρεάζεται από την βροχή ή είναι καλλίτερα κάτι πλάκες πχ της DOW αλλά ένα από τα δύο υλικά φαντάζομαι πως κάνει.
Και όσο για το κόλλημα στις πλευρές του δοχείου εγώ θα έπαιρνα αφρό.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #123144 από KiNG
Απαντήθηκε από KiNG στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Prity C W28 by KiNG
Αν και φέτος δεν έχει πολύ κρύο στην Αθήνα λόγω όμως των παιδιών Prity δουλεύει καθημερινά, αποτελεσματικά και οικονομικά.

Εξωτερική θερμοκρασία 10
θερμοκρασία νερού 74
Θερμοκρασία δωματίου 23



Χρόνια πολλά σε όλους !!!









Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ