Παρουσιάστε το τζάκι σας!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34351 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Παρουσιάστε το τζάκι σας!
Θα δείξει, έχει αρκετά μεγάλο ενιαίο χώρο με μεγάλα ανοίγματα και δυο υπνοδωμάτια, το ένα πάνω από το άλλο. Το κάτω υπνοδωμάτιο δεν νομίζω να καταφέρει να το ζεστάνει η μάλλον είμαι σίγουρος ότι δεν θα το ζεστάνει γιατί μεσολαβή το κλιμακοστάσιο για το πάνω υπνοδωμάτιο αλλά σίγουρα θα σπάει λίγο το κρύο και Θα το υποστηρίζω με ένα Inverter 9αρι που έχω. Τα υπνοδωμάτια εκτός από ύπνο το βράδυ δεν έχουν άλλη χρήση.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34352 από mk86
Απαντήθηκε από mk86 στο θέμα Παρουσιάστε το τζάκι σας!

rivol έγραψε: Θα δείξει, έχει αρκετά μεγάλο ενιαίο χώρο με μεγάλα ανοίγματα και δυο υπνοδωμάτια, το ένα πάνω από το άλλο. Το κάτω υπνοδωμάτιο δεν νομίζω να καταφέρει να το ζεστάνει η μάλλον είμαι σίγουρος ότι δεν θα το ζεστάνει γιατί μεσολαβή το κλιμακοστάσιο για το πάνω υπνοδωμάτιο αλλά σίγουρα θα σπάει λίγο το κρύο και Θα το υποστηρίζω με ένα Inverter 9αρι που έχω. Τα υπνοδωμάτια εκτός από ύπνο το βράδυ δεν έχουν άλλη χρήση.


λογικα μια χαρα θα εισαι και με το 9αρι μονο για υπνο..ευχαριστω πολυ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110147 από BolceVique
Απαντήθηκε από BolceVique στο θέμα Παρουσιάστε το τζάκι σας!
Kalispera paides!!
Λοιπον επιδη ανοιγει νεα σεζον θελω να μεταφερω την εμπειρια μου τοσο σαν επαγγελματιας οσο και σαν χρηστης.Εγω να μην τα πολυλογω, εβαλα ενα Prity 33kw τζακι προπερσυ. Περισυ το αλλαξα με ενα Nestor Martin αεροθερμο. Αν και μου στοιχισε 2-2.5 χιλιαδες η ολη εγκατασταση με την εστια,κυκλοφοριτες, καμιναδες ,σωληνες(39 μετρα αν θυμαμαι καλα) κλπ κλπ σχεδον ολα τα πεταξα και ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ καθολου. Απο 8.5 τονους ξυλα που εκαψα προπερσυ περισυ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΚΑΨΑ 2200κιλα!!!!(και πριν προλαβει αν πει κανεις τπτ για τον καιρο οτι ηταν πιο μαλακος 8α σας πω οτι ειχα στο σαλονι 28-32C και κρεβατοκαμαρες το μινιμουμ 19-20 βαθμους).
Τωρα να πω την αλλη8εια ειναι η 2 φορα που γραφω στο φορουμ κ δεν ξερω αν θα ανοιξει ενδιαφερον για την ποιοτητα,ποιητητα-τιμη των εστιων. Αν ομως θελει καποιος να ρωτησει τπτ το προσωπικο μου μαιλ ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Επισης για πραγματικα ψηνομαι να εξηγησω σε οποιον ειναι "πυριμαχος"( δεν καιγεται ευκολα εννοω ) πως αυτο συνεβηκε, γιατι μου ΚΙΝΗΣΕ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ που διαβασα τον πατο μου... :D :D :D

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110155 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παρουσιάστε το τζάκι σας!

BolceVique έγραψε: Kalispera paides!!
Λοιπον επιδη ανοιγει νεα σεζον θελω να μεταφερω την εμπειρια μου τοσο σαν επαγγελματιας οσο και σαν χρηστης.Εγω να μην τα πολυλογω, εβαλα ενα Prity 33kw τζακι προπερσυ. Περισυ το αλλαξα με ενα Nestor Martin αεροθερμο. Αν και μου στοιχισε 2-2.5 χιλιαδες η ολη εγκατασταση με την εστια,κυκλοφοριτες, καμιναδες ,σωληνες(39 μετρα αν θυμαμαι καλα) κλπ κλπ σχεδον ολα τα πεταξα και ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ καθολου. Απο 8.5 τονους ξυλα που εκαψα προπερσυ περισυ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΚΑΨΑ 2200κιλα!!!!(και πριν προλαβει αν πει κανεις τπτ για τον καιρο οτι ηταν πιο μαλακος 8α σας πω οτι ειχα στο σαλονι 28-32C και κρεβατοκαμαρες το μινιμουμ 19-20 βαθμους).
Τωρα να πω την αλλη8εια ειναι η 2 φορα που γραφω στο φορουμ κ δεν ξερω αν θα ανοιξει ενδιαφερον για την ποιοτητα,ποιητητα-τιμη των εστιων. Αν ομως θελει καποιος να ρωτησει τπτ το προσωπικο μου μαιλ ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Επισης για πραγματικα ψηνομαι να εξηγησω σε οποιον ειναι "πυριμαχος"( δεν καιγεται ευκολα εννοω ) πως αυτο συνεβηκε, γιατι μου ΚΙΝΗΣΕ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ που διαβασα τον πατο μου... :D :D :D


To θέμα είναι να το μοιραστείς εδώ με ολον τον κόσμο αρκεί να μην προβάλεις προιόντα σου και να ακολουθείς τους κανονες του forum. Οπότε αφού το εχεις περάσει στο σπίτι σου ανοιξε ενα νεο θέμα και παρουσίασε το και ασε τον κόσμο να ρωτήσει εκεί μέσα και να δώσεις τις απαντήσεις σου.
Θυμίζω οτι υπάρχουν και το pm (προσωπικά μυνηματα) στην κοινότητα, αλλά και εκεί δεν πρεπει να αλιεύουμε πελατες.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110210 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Παρουσιάστε το τζάκι σας!
Τοσο μεγαλη διαφορα στην καταναλωση το υδραυλικο με το καινουριο σου αεροθερμο??
28-32 στο καθιστικο τι τους ηθελες? Αλλα αν ειχες 22 τα δωματια θα ειχαν μονον 10 βαθμους?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ