Καυστήρας Mytherm ως backup

Περισσότερα
10 Μήνες 2 Ημέρες πριν #180514 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Καυστήρας Mytherm ως backup
Θεωρω παιδια οτι και οι δυο το βλεπετε λαθος το θεμα.
Κανεις δεν πρεπει να κατηγορει κανεναν για τις χρεωσεις που κανει σε οποιαδηποτε υπηρεσια.
Αυτος ειναι ο καπιταλισμος και η ελευθερη αγορα σημαινει οτι ο καθε ενας κοστολογει οσα θελει.

Καλαμαρακια  ενα χταποδι στη μυκονο και μια κοκακολα 700 ευρω...στην ασπροβαλτα 23 ευρω.
Διαλεγεις και παιρνεις...εκτος αγορας δεν ειναι κανεις απο τους δυο.
Με το πιστολι στον κροταφο κανεις δεν πηγε να φαει στη μυκονο και να πληρωσει 700 ευρω νομιζω.
 Το ιδιο και στην ασπροβαλτα φυσικα...διαλεγεις και μπαινεις η φευγεις.

Ετσι λειτουργω και εγω στη δουλεια μου...ποσως με ενδιαφερει ποσα θελει ο Χ για να κανει μια δουλεια...εγω ειμαι ο Ψ και θελω αυτα...

Στο δια ταυτα ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος...αν εχεις δουλεια δηλαδη η οχι...η αγορα τιμωρει η επιβραβευει αντιστοιχα.
Κατι κανεις σωστα στην μια περιπτωση και κατι κανεις λαθος στην αλλη.
Το μαγαζι στη μυκονο με τα 700 ευρω λογαριασμο μπορει να δουλευει και να κονομαει.
Οπως επισης το μαγαζι στην ασπροβαλτα με τα 23 ευρω να μην μπορει να σταθει και να βγαλει μεροκαματο.

Θεωρει κανει πως πρεπει να κατηγορησουμε τους μεν η τους δε...
Χαλαρωστε...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 2 Ημέρες πριν - 10 Μήνες 2 Ημέρες πριν #180515 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Καυστήρας Mytherm ως backup
Έχεις δίκαιο  Χρήστο κανένας δεν πίεσε Π Ο Τ Ε  κανέναν !!!ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ ""ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΓΑ..ΑΩ ΚΑΙ ΤΗ ΚΥΡΑ ΜΟΥ""..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΩΡΓΟ ΑΛΟΙΜΟΝΟ!!!ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΑ ΒΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ
Last edit: 10 Μήνες 2 Ημέρες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 2 Ημέρες πριν - 10 Μήνες 2 Ημέρες πριν #180517 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Καυστήρας Mytherm ως backup
Η συζυγος με διδακτορικο στην Ιατρικη στο τομέα της Βιοχημείας παιρνει το ιδιαιτερο 3ης Λυκειου 20€ τα 45' . Να μου επιτρεψετε λοιπον τα 100€ να μην τα θεωρω τσαμπα για τις 2-3 ωρες εργασία. Επιπλεον 100€ δεν ειναι το δικο μου ημερομισθιο (8 ωρες). Σας ευχαριστω!

ΥΓ. Α... και στην Μυκονο το 3ημερο για 2 ατομα με αεροπορικά κλπ μας βγηκε 680€

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Μήνες 2 Ημέρες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 1 Ημέρα πριν #180520 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Re:Καυστήρας Mytherm ως backup
Γιωργο το κανεις προσωπικο ενω δεν ειναι.
Ευχομαι η συζυγος να βγαζει και 100 και 200 την ωρα αν αυτο σε κανει κεφι.

Ομως δεν ειναι αυτο το θεμα...καπιταλισμος σημαινει ελευθερη αγορα και ζηταει ο καθενας οτι θελει.
Αν αδυνατεις να το καταλαβεις δικαιωμα σου. Δεν θα σε κρινω οπως και δεν αποφασιζεις εσυ ποσο θελει ενας μαστορας.

Επιβεβαιωση περι ελευθερης αγορας και καπιταλιστικου συστηματος η ιδια σου η απαντηση...
Πηγες μυκονο με 680 ευρω και καλα εκανες...δεν πηγες ομως στο μαγαζι με τα χρυσα καλαμαρακια γιατι ειχες ελευθερια επιλογης... καποιοι ομως γουσταρουν και πανε.
Το ιδια ελευθερια επιλογης (στην πληρωμη) ομως εχουν και οι τεχνιτες.

Και δεν διαφωνω πως 100 ευρω για 2 και 3 ωρες ειναι πολλα λεφτα.

Επισης οι σπουδες και τα πανεπιστημια δεν εγγυωνται παντα την επαγγελματικη επιτυχια.
Αλλος ενας νομος της αγορας ειναι η ζητηση και η προσφορα στο οτιδηποτε κυκλοφορει εξω.

Αν εχουμε στην αγορα 500 νευροχειρουργους και 10 σκατατζηδες υποθετικα μιλωντας...
Ποιος λες να παιρνει μεγαλυτερο μεροκαματο...ο νευροχειρουργος η ο σκατατζης αραγε.
Επειδη ο σκατατζης ειναι αγραμματος θα ζητησει λιγοτερα μηπως.

Κατα τα αλλα (γενικα μιλαω) ολοι οι γονεις θελουν το καλυτερο για τα παιδια τους και θελουν να τα σπουδασουν..και καλα κανουν.
Ομως αν λιγοι η και καθολου δεν θελουν να γινουν τεχνιτες εχουμε προβλημα ως χωρα.
Δεν γινεται να εχουμε υπερπροσφορα σε γιατρους και μορφωμενους επιστημονες... και ελλειψη σε χαμαληδες οπως του λογου μου.
Γιατι δεν ειναι ντροπη η οποιαδηποτε δουλεια...πριν λιγες μερες εφτιαξα αποχετευση σε φωταγωγο 120 Χ 120 cm περιπου κρεμασμενος με σχοινια και εξαρτησεις πλατης... απο την τρυπα της ταρατσας του φωταγωγου 4 οροφους κατω.
Οσα ηθελα ζητησα και τα πηρα...κανεις δεν πηγαινε... και καλα εκανε. 

ΥΓ. Ρωτησα φιλο τεχνικο για τον καυστηρα και ζητησε 300 ευρω με επιφυλαξη παντα...ισως να βγει και παραπανω.
Χαιρετω.

 



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Μήνες 1 Ημέρα πριν #180524 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Re:Καυστήρας Mytherm ως backup
Ας ζητουν οσα θελουν, εγω αν δεν βρω θα βαλω στα 350 αλλα 450 και θα παρω εναν μτχ varmebaronen πουωθα το κουμπωσω και τελος. Καο εγω βρηκα κάποιον και περιμενω τιμη, θα ενημερωσω:)

Προσωπικη ειναι η εκτιμηση το αν τα 100€ ειναι σοβαρο ποσο η τζαμπα που αναφέρει ο Κωστας! Ολοι προσωπικα μιλαμε.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #180538 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Re:Καυστήρας Mytherm ως backup
Ελευθερη αγορα εχουμε,συμφωνω,αλλα καπου ωπα. Μην το παραγαμησουμε ομως παιδια.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ