Σχάρα για Ferroli P12 με πολύ λεπτές σχισμές

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173290 από Enjiniir
Καλησπέρα. Ψάχνω καινούρια σχάρα (μπούκας) για ferroli P12 αλλά θέλω να έχει πιο λεπτές σχισμές απο την εργοστασιακή. Ψάχνοντας δε βρήκα κάτι. Μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο ή θα πρέπει να κάνω πατέντα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173291 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τις σχισμές γιατί τις θες αλλιωτικες???ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΑΕΡΑ ΜΕ ΤΑΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΜΗ ΚΑΛΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΤΟ ΚΑΖΑΝΙ????ΜΕ ΙΝΟΞ ΗΛΕΚΤΡΟΔΙΟ ΛΕΠΤΙΝΕ ΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΨΥΧΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΚΑΦΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΥΣΗ!!!!!Φτιάξε μόνος  σου αν μπορείς αλλά ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΜΕ 4-5 ΧΙΛΟΣΤΑ ΙΝΟΞ Π Υ Ρ Α Ν Τ Ο Χ Ο (ΑΚΡΙΒΟ)............ Ο ΧΙ ΑΠΛΟ ΙΝΟΞ 316 ΘΑ ΣΤΟ ΦΑΕΙ !!!!ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE..ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΠΥΡΑΝΤΟΧΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!!!!ALL ABOUT ΧΑΝΤΑΒΑΡΗΣ PELLEWOOD και άλλοι που με αναζήτηση θα βρεις.ΑΛΛΟ ΤΟ ΙΝΟΞ ΤΟ ΑΠΛΟ ΆΛΛΟ ΤΟ 304 ΑΛΛΟ  ΤΟ 316 ΑΛΛΟ ΤΟ 310.ΑΝΑΛΩΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΑΡΑΚΙΑ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ 100% ΦΩΤΙΑΣ
Last edit: 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173293 από Enjiniir
Θέλω να κάψω πυρήνα.
Στην εργοαστασιακή σχάρα που έχει πέφτει ο πυρήνας μέσα στις σχισμές και γεμίζει το χώρο απο κάτω οπότε ο άερας δε περνάει απο κάτω απο τη σχάρα.
Όταν το δοκίμαζα δούλευε για λίγο δε κράταγε φλόγα για πολύ έσβηνε και ξαναξεκίναγε πάλι από την αρχή τον κύκλο καύσης.
Το φουγάρο απο πάνω ντουμάνι φυσικά.
Έπαιξα με τις ρυθμίσεις αλλά δε κράταέι για πολλά λεπτά η φλόγα.

Σε άλλο σημείο είδα βίντεο κάποιου που έφτιαξε σχάρα με πολυ λεπτές σχισμές για να κάψει τον πυρήνα.




Είχε 3 βασικές παρατηρήσεις :

Πυρήνας στεγνός. (< 15% υγρασία)
Σχάρα καύσης με πολύ μικρές σχισμές 
Ο συγκεκριμένος έβαλε και αυτοσχέδιο σύστημα αυτοκαθαρισμού.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173294 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ότι κανείς θέλει δοκιμές και ώρες με ρυθμίσεις και πατέντες.ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ.Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΝΑ ΚΑΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΠΕΛΛΕΤ ΞΥΛΟΥ .ΤΖΑΜΠΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΠΑΙΔΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!!!!Ο ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ  ΔΕΝ  ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΑΙΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ 2-3 ΦΙΛΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΦΕΡΟΛΛΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΝΙΟΥΟΥΛ .ΨΑΞΕ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΥΛΙΚΑ π.χ πυρινοπελετ μαζί όμως με πέλλετ ξύλου 50/50
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173296 από Enjiniir
Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι η τιμή διότι φέτος έτσι οπως ανεβαίνουν οι τιμές σε λίγο το πέλλετ θα κοστίζει σα το πετρέλαιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173297 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ Η ΘΑ ΦΑΣ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ