κατασκευη καυστηρα πελλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163061 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
KAI AYTES
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163062 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απο οτι καταλαβα στο κοντρολερ τις ρυθμισεις για το βεντιλατερ καμιναδας και την συνδεσμολογια την χρησιμοποιησες για το μοτερ καυσης χωρις το καλωδιο για encoder και το αντιστοιχο που ηταν για το μοτερ καυσης το εχεις εκτος και ο λεβητας κανει φυσικο ελκισμο χωρις μοτερ στην εξοδο σωστα?αν ειναι ετσι δεν μπορεις ομως να ρυθμισεις εξοδο καυσαεριων και να χανεις ζεστη στο περιβαλλον ετσι!!!!!!!!ετσι ομως μπορεις να ρυθμισεις στο καθαρισμο ποσα δευτερολεπτα θα φυσαει καθε ποτε και ποσο πελλετ θα ριχνει κατα την διαρκεια καθαρισμου. εχεις δει τι θερμοκρασια καμιναδας εχεις?αν βαλεις κεραμικη δεν θες εχτρα αερα να σπρωχνει μπροστα πυρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163066 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Κωστα σωστα,ετσι εινε οπωσ τα λεσ.οσο για κεραμικι δεν μπορω να καταλαβω σε τι βωιθαει,πιο πολη εκτοσ το οτι αναβη πιο γριγορα.οσω για την εξοδο θερμοκρασιασ εχω 180-210 βαθμου με βεντηλατερ εξωδου.χωρισ βεντιλατερ θα το δοκιμασω σε λιγεσ μερεσ.τα καυσαερια εινε πολλα!!!!!!....μαλων επιδη τα τουμπα τα καθετα ειναι σαν τα δικα σου κ εχουν 50φ διαμετρο....οι κοφτεσ εινε φ40 ελατιρια με αρκετο κανω στην μεση.τα δικα σου τι διαμετρο εχουν κ τα τουμπα κ τα ελατιρια.εχουμε σχεδων τον ιδιο λεβητα,,,,θα τον βγαλω φωτο για να μου πησ να κανω αλλαγεσ κ επανω σε αυτον.η ετερια λεη οτι ειναι 50000-60000 θερμιδεσ σε πετρελεο.γιατι σε πετρελεο το δουλεβα.τα λεμε το απογευμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163067 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημερα Γιώργο θα τα πούμε το απόγευμα .το τηλέφωνό μου είναι 6942065727 και το emai μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163068 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Καλημερα.εχουμε μυληση και παλια απο το τυλεφωνο,για ρυθμησησ του λεβητα progetto 25 κw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163069 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα κατασκευη καυστηρα πελλετ
Kωστα καλησπερα,σε βαζω φωτο του λεβητα,κ των ελατιριων.εχω δυο ιδων.1 με τισ λεπτεσ σπυρεσ κ φ40 κ 2ον με τισ χοντρεσ τισ σπυρεσ κ φ50.αυτεσ μπενουν εφαρμοστα και φοβαμε με την διαστολη συστολη να μην εχω προβλημα στον λεβητα.εκτωσ αν τισ τροχισω κανενα 1-2 χιλιοστα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ