Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68801 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

sefis έγραψε: joe ειδες τι φωτο; με τα ταμπερ τερμα κλειστο μετρια φλογα δουλευει 1 ωρα τωρα ο καυστηρας λεει 56 βαθμους σταθερα σκαλα4 τ7-18

τις είδα
όντως η φλόγα είναι ''ανεμική'' θα έλεγα
το ταμπέρ το μοχλό το έβαλες να κοιτάει προς το έδαφός η προς τον ουρανό?
βάλε και τώρα από την αντίθετη μεριά το μοχλό και κοίτα την φλόγα να δεις πώς πάει
τους 56 βαθμούς που τους διαβάζεις?στο θερμόμετρο πάνω στο λέβητα η στην οθόνη του καυστήρα?

δεν βλεπω καποια ιδιαιτερη διαφορα ο μοχλος προς τον ουρανο νομιζω ειναι καλυτερα τους βαθμους στον καυστηρα τους βλεπω . ουφ εχω σκασει. δουλευε 2μιση ωρες και η θερμοκρασια σταθερα 55 ουτε βαθμο παραπανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68802 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

annikolas έγραψε: Το ρύθμισε πολύ γρήγορα και στη σκάλα 1 μου είπε να ανέβασω λίγο τον αέρα. Για την απόδοση όταν είναι και τα τρία διαμερίσματα αναμμένα, ανεβαίνει πολύ αργά μπορεί να κολήσει στους 60 ή 61 για κάποιο χρόνο και μετά αργά αργά ανεβαινει, μετά που πέφτει στο 1 μένει σταθερά στο 66 (U01 75) και όταν πλέον κάποιος κλείσει τότε ανεβαίνει 67 ή 68, το 75 το πιάνει μόνο με 1 διαμερισμα ανοικτό. Ολες οι μετρήσεις απο το ρολόι του καυστήρα. Ολά αυτά είναι φυσιολογικά;

φυσιολογικό γιατί όταν ανοίγει από ένα διαμέρισμα ανεβαίνουν και οι θερμίδες που ζητάει το σύστημα και έτσι είναι να ανεβάζει το νερό ποιο αργά
πόσο κατανάλωση έχεις και με τα 3 διαμερίσματα ανοιχτά?
για ότι θέλει πάρε όποτε θέλεις τηλ να το συζητήσουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68803 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: λοιπον το σπιτι ειχε μια κανονικη θερμοκρασια αναβει ο θερμοστατης κανει μια ωρα ακριβως μεχρι να σβησει δηλαδη ζεστανε το σπιτι ρυθμιζμενος στο 20κelciou, αλλα ο καυστηρας το ανωτερο που εφτασε ειναι 57 βαθμους το ηλεκτρονικο .
οποτε τι λες να αφησω την σκαλα 3 η να βαλω την τεταρτη οπως και δηποτε..?
απορια.. για να δωσει τα νερα ο κυκλοφορητητς το ειχα ρυθμισει στους 50 και μετα να ανοιγει σωστο κατα την γνωμη σου ?

γνώμη μου είναι να το βάλεις στην 4η και όταν έρθεις από την Κοζάνη πάλι το ξανά φτιάχνουμε
ναι μια χαρά είναι εκεί ο κυκλοφορητής


οκ θα το βαλω στην 4 και θα σου πω μετα διαφορες σην επομενη εναυση ..
ελπιζω να εισαι μεσα ..
Υ.Γ. εννοειται οτι οταν ερθω θα ο φτιαξουμε .. ;) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68804 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

sefis έγραψε:

joe125 έγραψε:

sefis έγραψε: joe ειδες τι φωτο; με τα ταμπερ τερμα κλειστο μετρια φλογα δουλευει 1 ωρα τωρα ο καυστηρας λεει 56 βαθμους σταθερα σκαλα4 τ7-18

τις είδα
όντως η φλόγα είναι ''ανεμική'' θα έλεγα
το ταμπέρ το μοχλό το έβαλες να κοιτάει προς το έδαφός η προς τον ουρανό?
βάλε και τώρα από την αντίθετη μεριά το μοχλό και κοίτα την φλόγα να δεις πώς πάει
τους 56 βαθμούς που τους διαβάζεις?στο θερμόμετρο πάνω στο λέβητα η στην οθόνη του καυστήρα?

δεν βλεπω καποια ιδιαιτερη διαφορα ο μοχλος προς τον ουρανο νομιζω ειναι καλυτερα τους βαθμους στον καυστηρα τους βλεπω . ουφ εχω σκασει. δουλευε 2μιση ωρες και η θερμοκρασια σταθερα 55 ουτε βαθμο παραπανω.

μην σκας θα βρούμε λύση
μάλλον χάνεις όλη την θερμότητα από την καμινάδα
έχεις ένα τρόπο να μετρήσεις τη θερμοκρασία στα καυσαέρια?
δεν είμαι και κοντά να ερχόμουν να το φτιάχναμε
αλλά πάνω από όλα μην σκας θα μας πεδέψει λίγο αλλά θα την βρούμε την λύση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68807 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
μέσα θα είμαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68808 από annikolas
Απαντήθηκε από annikolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Τον περασμένο μήνα είχα συνολικά 720 κιλά, μεσό όρο 25 κιλά, άλλα δεν είχε πολύ κρύο και με μετρήσεις Ισογ. 37ώρες, 1ος 38 ωρες 2ος (εγώ) 117ώρες. Πιστεύω ότι τα πραγματικά αποτελέσματα θα τα δω αυτή την εβδομάδα που έχει αρκετό κρύο ίδη σήμερα καίνε συνέχεια.Θα σε καλέσω την Τρίτη γιατί άυριο είμαι όλη ημέρα δουλειά. Και παλι ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.294 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ