Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68783 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Μιχάλης έγραψε: Τώρα που σας γράφω έχω 23 βαθμούς Κελσίου σε δίπατο (ανακαινισμένο πριν 15 χρόνια) σπίτι 180 τ.μ. εσωτερικά και αυτό γιατί έχω μιλήσει με το Γιώργο που με έκανε να μπορώ να χειριστώ μόνος μου τον καυστήρα μου, στα βασικά τουλάχιστον. Αν δεν υπήρχε ο Γιώργος θα είχα πάπαλα και θα ξεπάγιαζε η φαμίλια και θα έριχνα καντήλια και θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Οπότε για άλλη μια φορά, χίλια ευχαριστώ ρε Γιώργο και να 'σαι καλά. Μακάρι να παίρνεις πίσω πενταπλάσιο το καλό που κάνεις.

δεν κάνει τίποτα
απλά λίγο τσίπουρο :cheer: :cheer: :cheer:
μπορεί μέσα στο μήνα να έρθω από Σπάρτη (αν κάτσει μια δουλειά)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68787 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

annikolas έγραψε: To U02 sto 4 P12. To T03 στο 61 και το ΤΟ4 στο 10. Το έβαλα γιατί στο 8 και 9 μου έβγαζε Α01. Αναλυτής Ο 6 και CO 355 περίπου απόδοση λέβητα 89% ελκυσμός 1,89 και καυσαέρια δεν μου είπε , αλλά είπε ότι είναι καλά. Εχω σαρπατήνα Φ160 έξοδο σε καμινάδα μονωμενη κτιστή 11 μέτρων. Η στάχτη είναι όπως το λές κάτω καρβουνάκια πάνω πόυδρα. Αυτό που με απασχολή πιό πολύ είναι η απόδοση.

δηλαδή όταν λες απόδοση?
αν έχει ρυθμιστή με αναλυτή τότε μην πειράξεις τίποτα
στην σκάλα 1 τον ρύθμισε με το αναλυτή η μόνο στην σκάλα 4 η στην 5?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68794 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: τα ταμπερ τι εειναι ρε παιδια ?

ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις πληροφοριες γιωργο....!
οπως ευχαριστω και για την βοηθεια απο οποιοδηποτε εδω μεσα
το φορουμ ειναι πολυ καλο ..!

τίποτα
χάρηκα που τα είπαμε
το έκανες αυτό που συζητήσαμε?τι αποτέλεσμα έχει?
το ταμπέρ είναι στην έξοδο τον καυσαερίων,ένας μαύρος μοχλός,αλλά από ότι μου είπες στο τηλέφωνο δεν έχεις πρόβλημα από ελκυσμό εσύ και δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου

χάρηκα για την γνωριμία και καλή εξεταστική να έχεις και καλό πτυχίο


γιωργο το εβαλα στην 3 και τωρα που αναψε ξεκινησε απο 40 και πεφτει σιγα σιγα ...
να περιμενω η να το ανεβασω σκαλα ?

περίμενε άλλο λίγο κανα τέταρτο ακόμα και κοίτα που πήγε η θερμοκρασία και πες μου


λοιπον το σπιτι ειχε μια κανονικη θερμοκρασια αναβει ο θερμοστατης κανει μια ωρα ακριβως μεχρι να σβησει δηλαδη ζεστανε το σπιτι ρυθμιζμενος στο 20κelciou, αλλα ο καυστηρας το ανωτερο που εφτασε ειναι 57 βαθμους το ηλεκτρονικο .
οποτε τι λες να αφησω την σκαλα 3 η να βαλω την τεταρτη οπως και δηποτε..?
απορια.. για να δωσει τα νερα ο κυκλοφορητητς το ειχα ρυθμισει στους 50 και μετα να ανοιγει σωστο κατα την γνωμη σου ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68796 από annikolas
Απαντήθηκε από annikolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Το ρύθμισε πολύ γρήγορα και στη σκάλα 1 μου είπε να ανέβασω λίγο τον αέρα. Για την απόδοση όταν είναι και τα τρία διαμερίσματα αναμμένα, ανεβαίνει πολύ αργά μπορεί να κολήσει στους 60 ή 61 για κάποιο χρόνο και μετά αργά αργά ανεβαινει, μετά που πέφτει στο 1 μένει σταθερά στο 66 (U01 75) και όταν πλέον κάποιος κλείσει τότε ανεβαίνει 67 ή 68, το 75 το πιάνει μόνο με 1 διαμερισμα ανοικτό. Ολες οι μετρήσεις απο το ρολόι του καυστήρα.Ολά αυτά είναι φυσιολογικά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68798 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
κατι ασχετο με το θεμα..
ψαχνω ενα υδραυλικο ανελκυστηρα για να σηκωνει ενα αυτοκινητο,σχεδιο καιυπολογισμοι υπαρχει περιπτωση να εχει κανενας γιατι θελω να λυσω μια ασκηση σε υδραυλικα και εχω ψαξει στο γουγλη αλλα δεν βρηκα τιποτα ουτε ελληνικο ουτε αγγλικο..
ευχαριστω και συγνωμη για τ ασχετο ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68799 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: λοιπον το σπιτι ειχε μια κανονικη θερμοκρασια αναβει ο θερμοστατης κανει μια ωρα ακριβως μεχρι να σβησει δηλαδη ζεστανε το σπιτι ρυθμιζμενος στο 20κelciou, αλλα ο καυστηρας το ανωτερο που εφτασε ειναι 57 βαθμους το ηλεκτρονικο .
οποτε τι λες να αφησω την σκαλα 3 η να βαλω την τεταρτη οπως και δηποτε..?
απορια.. για να δωσει τα νερα ο κυκλοφορητητς το ειχα ρυθμισει στους 50 και μετα να ανοιγει σωστο κατα την γνωμη σου ?

γνώμη μου είναι να το βάλεις στην 4η και όταν έρθεις από την Κοζάνη πάλι το ξανά φτιάχνουμε
ναι μια χαρά είναι εκεί ο κυκλοφορητής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ