Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68758 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: τα ταμπερ τι εειναι ρε παιδια ?

ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις πληροφοριες γιωργο....!
οπως ευχαριστω και για την βοηθεια απο οποιοδηποτε εδω μεσα
το φορουμ ειναι πολυ καλο ..!

τίποτα
χάρηκα που τα είπαμε
το έκανες αυτό που συζητήσαμε?τι αποτέλεσμα έχει?
το ταμπέρ είναι στην έξοδο τον καυσαερίων,ένας μαύρος μοχλός,αλλά από ότι μου είπες στο τηλέφωνο δεν έχεις πρόβλημα από ελκυσμό εσύ και δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου

χάρηκα για την γνωριμία και καλή εξεταστική να έχεις και καλό πτυχίο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68762 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

annikolas έγραψε: Γιώργο καλησπέρα. Πήρα το τηλ ευχαριστώ θα σε πάρω να μιλήσουμε για τα BOILER. Τώρα αν μπορείς να μου δώσεις μία βοήθεια. Εχω ΑΛΦΑ WOOD με θερμική ικανότητα πάνω άπο 18 (έτσι γράφει η σακούλα). Γενικά το μηχάνημα πάει καλά άλλα αργεί λίγο να μου κόψει ο θερμοστάτης για παράδειγμα σήμερα απο 18 σε 20,5 έκανε 4 ώρες, βέβαια στο ενδιάμεσο άναψαν ο 1ος και το ισόγειο. Επαιξα λίγο με το Τ07 για να αυξήσω την απόδοση, άλλα όταν ανέβαζα απο 12 σε 15 η απόδοση έπεφτε σημαντικά κυρίως όταν ήταν ανοικτά τα δύο διαμερίσματα. Τελικά το άφησα στο 12 άλλα ότων ανοίγω για καθάρισμα βρίσκω μία στρωση πούδρα και απο κάτω μία καρβουνάκια (όχι πολλά) ,πιστεύω ότι καίει παραπάνω και όταν ανοίγουμε όλοι αργεί αρκετά να ανεβάσει. Το Τ18 στο 1 όπως είπαμε ρύθμιση με αναλυτή. Καποια ιδέα αν πρέπει να το αφήσω ή να πειράξω κάτι;

πάρε όποτε θες να μιλήσουμε
μου θυμίζεις σε ποια σκάλα είναι ρυθμισμένος,δηλαδή u02?ο Ρ12 δεν είναι η θυμάμαι λάθος?
τα καρβουνάκια πρέπει να είναι από την έναυση αν είναι σε στρώσεις δηλαδή μια καρβουνάκια μια στάχτη πούδρα
ο αναλυτής τι είχε δείξει?θυμάσαι να μου πεις?
το t03 και t04 στο πόσο είναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68769 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: τα ταμπερ τι εειναι ρε παιδια ?

ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις πληροφοριες γιωργο....!
οπως ευχαριστω και για την βοηθεια απο οποιοδηποτε εδω μεσα
το φορουμ ειναι πολυ καλο ..!

τίποτα
χάρηκα που τα είπαμε
το έκανες αυτό που συζητήσαμε?τι αποτέλεσμα έχει?
το ταμπέρ είναι στην έξοδο τον καυσαερίων,ένας μαύρος μοχλός,αλλά από ότι μου είπες στο τηλέφωνο δεν έχεις πρόβλημα από ελκυσμό εσύ και δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου

χάρηκα για την γνωριμία και καλή εξεταστική να έχεις και καλό πτυχίο


γιωργο το εβαλα στην 3 και τωρα που αναψε ξεκινησε απο 40 και πεφτει σιγα σιγα ...
να περιμενω η να το ανεβασω σκαλα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68772 από Μιχάλης
Τώρα που σας γράφω έχω 23 βαθμούς Κελσίου σε δίπατο (ανακαινισμένο πριν 15 χρόνια) σπίτι 180 τ.μ. εσωτερικά και αυτό γιατί έχω μιλήσει με το Γιώργο που με έκανε να μπορώ να χειριστώ μόνος μου τον καυστήρα μου, στα βασικά τουλάχιστον. Αν δεν υπήρχε ο Γιώργος θα είχα πάπαλα και θα ξεπάγιαζε η φαμίλια και θα έριχνα καντήλια και θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Οπότε για άλλη μια φορά, χίλια ευχαριστώ ρε Γιώργο και να 'σαι καλά. Μακάρι να παίρνεις πίσω πενταπλάσιο το καλό που κάνεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68779 από annikolas
Απαντήθηκε από annikolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
To U02 sto 4 P12. To T03 στο 61 και το ΤΟ4 στο 10. Το έβαλα γιατί στο 8 και 9 μου έβγαζε Α01. Αναλυτής Ο 6 και CO 355 περίπου απόδοση λέβητα 89% ελκυσμός 1,89 και καυσαέρια δεν μου είπε , αλλά είπε ότι είναι καλά. Εχω σαρπατήνα Φ160 έξοδο σε καμινάδα μονωμενη κτιστή 11 μέτρων. Η στάχτη είναι όπως το λές κάτω καρβουνάκια πάνω πόυδρα. Αυτό που με απασχολή πιό πολύ είναι η απόδοση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68781 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: τα ταμπερ τι εειναι ρε παιδια ?

ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις πληροφοριες γιωργο....!
οπως ευχαριστω και για την βοηθεια απο οποιοδηποτε εδω μεσα
το φορουμ ειναι πολυ καλο ..!

τίποτα
χάρηκα που τα είπαμε
το έκανες αυτό που συζητήσαμε?τι αποτέλεσμα έχει?
το ταμπέρ είναι στην έξοδο τον καυσαερίων,ένας μαύρος μοχλός,αλλά από ότι μου είπες στο τηλέφωνο δεν έχεις πρόβλημα από ελκυσμό εσύ και δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου

χάρηκα για την γνωριμία και καλή εξεταστική να έχεις και καλό πτυχίο


γιωργο το εβαλα στην 3 και τωρα που αναψε ξεκινησε απο 40 και πεφτει σιγα σιγα ...
να περιμενω η να το ανεβασω σκαλα ?

περίμενε άλλο λίγο κανα τέταρτο ακόμα και κοίτα που πήγε η θερμοκρασία και πες μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.230 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ