καρβουνακια ferroli p7 σε ξυλολεβητα 40kw θωκα

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164865 από giorgos1967
το ειχα στο 15 το εχω βαλει και στο 14 αλλα τιποτα τωρα στο 17 μονο με το τασάκι σηκωμενο δουλευει 70% καλυτερα στη 2 σκαλα t7 17 t10 69 t11 35 να σου γραψω το τηλ να επικοινωνήσουμε?
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giorgos1967.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164870 από xrysafis72

giorgos1967 έγραψε: το ειχα στο 15 το εχω βαλει και στο 14 αλλα τιποτα τωρα στο 17 μονο με το τασάκι σηκωμενο δουλευει 70% καλυτερα στη 2 σκαλα t7 17 t10 69 t11 35 να σου γραψω το τηλ να επικοινωνήσουμε?

βαλε ολες της ρυθμησης σε εργοστασιακη!!!!βγαλε της ροδελες κατω απο το σκαφακι και ανεβασε κατα πολλη το τ07!!!
Εγω στον ρ12 το εχω στα 42 δευτερολεπτα αναμονη κοχλεια.Βγαλε μια φωτο το πελλετ που καις?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164871 από Nasikas
Ωρέ βαμβακά -τσιφλικά - πελλετοφτιάχτη, ...εδω μας λέει ο Γιώργος ότι θέλει αλφαδειά ο καυστήρας. Κάπου μπήκε στραβά στην εγκατάσταση νομίζω. Δεν βλέπω άλλη εξήγηση δηλαδή.

Γιώργο, έχω αθενή μνήμη - η έχουμε μιλήσει πριν καιρό. Κάποιος εδω στην Λάρισα μου ανέφερε ίδιο πρόβλημα.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164882 από giorgos1967
popcorn τα καρβουνακια


καπου δεν ειναι αλφαδιασμεvη η μπουκα.την εχω κοψει και κολλησα κομματι . ειναι κολλημενη λοξα ΟΒΑΛ .to7 απο 14 μέχρι 25 καμια αλλαγη στα καρβουνακια.ΠΕΛΛΕΤ εχω δοκιμασει αυστριακο και ρωσικο A1.η τρυπα στην πορτα του λεβητα βλεπω ειναι πιο μικρη και δεν κουμπώνει καλά ο καυστηρα αφηνει κενο ακουμπάνε οι 3 βιδες της μπούκα στην τρυπα της πορτα και αφηνει κενο αναμεσα πορτα και καυστηρα..μαλλον ολη η μπουκα εχει κλιση προς τα κατω και αριστερα δηλαδή είναι στριμμενος ολος ο καυστηρας αριστερα
φυσικα εχω και αθικτα pellet μεσα στο συρταρι της σταχτης
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giorgos1967.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164920 από xrysafis72
αρε βλαχο(Nasikas)μαστορα βιομαζιστη και καπιταλα!!!φιλε γιωργο επανεφερε το καυστηρα σε εργοστασιακη μηχανικα κατασταση και καπου εδω θα ειμασε!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165107 από giorgos1967
καλησπερα σε ολους αλφαδιασα τον καυστήρα ok μπουκα ειναι ok τα καρβουνακια 1 κουβα καθε μερα 4litra .ανεβασα το to7 απο 14 μέχρι 25 καμια αλλαγη στα καρβουνακια..δεν ειναι θεμα ρυθμίσεις τα καρβουνακια παραμενουν μηπως φταιει ο ξυλολεβητας? εχουμε βαλει και αυτο στην καμιναδα και παλι τιποτα
Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giorgos1967.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ