Τρίοδη βανα

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160426 από louris1234
Τρίοδη βανα δημιουργήθηκε από louris1234
Καλησπέρα αγόρασα έναν λεβητα ξυλου θωκας το θέμα μου είναι ότι ο μάστορας που θα μου τον σύνδεση μου είπε ότι δεν χρειάζεται να μπει τρίοδη γιατί όταν κόβεται το ρεύμα κόβεται και το νερό. Πιο είναι το σωστό??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160432 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Τρίοδη βανα
Φίλε μου εγώ απλά θα σου πω την εμπειρία μου και ίσως να σε βοηθήσει.... Έχω διαβάσει πολλά μέσα για της υδραυλικές εγκαταστάσεις στερεών καυσίμων! εβαλα υδραυλικο τζάκι και εννοείται πως πήγαινα για να βάλω τριοδη αλλά με έπεισε ο μηχανολόγος μου να μην βάλω και να βάλω μόνο όταν θα βάλω και το buffer όποτε και εγώ το άφησα για τότε... Θα δουλέψω το τζάκι φέτος το χειμώνα και θα σας πω εντυπωσεις και αν τελικά έπρεπε να βάλω τριοδη η όχι!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160436 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Τρίοδη βανα

louris1234 έγραψε: Καλησπέρα αγόρασα έναν λεβητα ξυλου θωκας το θέμα μου είναι ότι ο μάστορας που θα μου τον σύνδεση μου είπε ότι δεν χρειάζεται να μπει τρίοδη γιατί όταν κόβεται το ρεύμα κόβεται και το νερό. Πιο είναι το σωστό??

Συγγνωμη, τι σου ειπε ο υδραυλικος σου?? Οτι αν κοπει το ρεύμα κόβεται και το νερό?? Αυτο τι σχεση εχει με την τριοδη? Μηπως να ξανασκεφτείς αν ο υδραυλικός σου είναι ο σωστός άνθρωπος?



Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160437 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Τρίοδη βανα

Valo έγραψε:

louris1234 έγραψε: Καλησπέρα αγόρασα έναν λεβητα ξυλου θωκας το θέμα μου είναι ότι ο μάστορας που θα μου τον σύνδεση μου είπε ότι δεν χρειάζεται να μπει τρίοδη γιατί όταν κόβεται το ρεύμα κόβεται και το νερό. Πιο είναι το σωστό??

Συγγνωμη, τι σου ειπε ο υδραυλικος σου?? Οτι αν κοπει το ρεύμα κόβεται και το νερό?? Αυτο τι σχεση εχει με την τριοδη? Μηπως να ξανασκεφτείς αν ο υδραυλικός σου είναι ο σωστός άνθρωπος?



Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το σκέφτομαι είδη... Το θέμα μου είναι άλλο χρειάζεται να μπει τρίοδη η οχι??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160446 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Re:Τρίοδη βανα
Ναι, η τριοδη σε λέβητες στερεών καυσίμων επιβάλλεται για πολλούς λόγους που μόνο θετικά θα σου αποφέρουν. Αν ο μάστορας σου δεν γνωρίζει τι κάνει η τριοδη φορτίου είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρει και να την εγκαταστήσει.Για να πηρες λέβητα Θωκα, από που είσαι αν επιτρέπεται?

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160449 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Re:Τρίοδη βανα

Valo έγραψε: Ναι, η τριοδη σε λέβητες στερεών καυσίμων επιβάλλεται για πολλούς λόγους που μόνο θετικά θα σου αποφέρουν. Αν ο μάστορας σου δεν γνωρίζει τι κάνει η τριοδη φορτίου είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρει και να την εγκαταστήσει.Για να πηρες λέβητα Θωκα, από που είσαι αν επιτρέπεται?

Από Κέρκυρα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ