Αλλαγή λέβητα

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175587 από Goustaris7
Αλλαγή λέβητα δημιουργήθηκε από Goustaris7
Καλησπέρα σας....έχω λέβητα πετρελαιου με δοχείο αδράνειας 200 και αντιστάθμιση σε κατοικία 140τμ  με ενδοδαπεδια θερμανση ....καίω 2000 λίτρα την σεζόν...προσπαθώ να δω τι θα αλλάξω για να κάνω οικονομία.τον τελευταίο καιρό κοίταω για λέβητα ξυλου πυρολιτικο γιατί έχω αρκετά ξυλα κάθε χρόνο δικά μου από αγροτικές δουλειές...θέλω να δω αν μπορώ να το κάνω στην δικιά μου περίπτωση....γιατί θα έχω μεγάλη οικονομία....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175589 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Αλλαγή λέβητα
ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ δοχειο αδρανείας και αντιστάθμιση και ενδοδαπέδια ....και καις 2000 λιτρα ,με ολα αυτά ,που βρισκεσαι φίλε; Φλώρινα; πολλά είναι πάντως ,το σπίτι είναι ΟΚ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175590 από Goustaris7
Απαντήθηκε από Goustaris7 στο θέμα Αλλαγή λέβητα
Καλημέρα...μένω στην Χαλκίδα σε λόφο και το σπίτι είναι εκτεθειμένο στον βορια πάνω σε βουνό...χωρίς κανένα σπίτι γύρω γύρω....το σπιτι είναι του 2000 με μονωση σε ταράτσα και τοίχους με νταου,μπατζουροπαραθυρα σχετικά καλά....γι αυτό ψάχνω να αλλάξω με ξυλολεβητα που τα έξοδα μου θα είναι μηδενικά γιατί τα ξύλα τα έχω κάθε χρόνο....γινετε;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175601 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Αλλαγή λέβητα
Ναι ενταξη στην χαλκιδα μένεις, νοτια ελλαδα ομως, με τις αναλογες θερμοκρασίες, και οχι βόρεια Ελλάδα.
Τι να σου πω, φιλος μου εδω στην Καρδίτσα ημιορεινή περιοχή 180 τμ σπιτι με ενδοδαπεδια, σταθερα 21 τον θερμοστάτη, χωρίς δοχειο αδράνειας και την αντιστάθμιση, 1800 ευρω καιει ολο τον χρόνο, που έχουμε ποιο πολλα κρυα εδω.
Παντως αν ειναι να βάλεις ξύλο λέβητα να βάλεις λέβητα πελλετ, το ξύλο σε θέλει 3 φορες την μερα εκει και καθαρισμό συχνά, θα θελεις 10 τονους ξυλα, εχεις δουλειά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ