Elledi fusion 10,2

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179894 από Γκόγκος
Elledi fusion 10,2 δημιουργήθηκε από Γκόγκος
ΚαλημέραΈχω πρόβλημα με μια αερόθερμη σόμπα πέλλετ elledi fusion 10,2Το φόρουμ το παρακολουθώ καιρό βλέπω ότι έχετε βοηθήσει πραγματικά πολύ κόσμο .Επειδή είμαι σε ένα απομακρυσμένο χωριό δεν έρχεται τεχνικός να το δει .Το πρόβλημα που έχω είναι ότι μου δουλεύει μόνο μια σκάλα στην σόμπα και σ αυτήν μου μπουκώνει .Θα ήθελα αν μπορείτε να μου στείλετε πως μπαίνω στο  κρυφό μενού και τις παραμέτρους που αρχικά θα έπρεπε να έχει γιατί όταν ήτανΚαινούρια δούλευε πολύ καλά, ήρθε μια φορά ένας τεχνικός και την πείραξε και από τότε έχω πρόβλημα .Αν έχω πρόσβαση στο κρυφό μενού και τις «σωστές» παραμέτρους θα μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη πιστεύω .   
Συνημμένα:
Last edit: 1 Χρόνος 2 Μήνες πριν by Γκόγκος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179896 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Elledi fusion 10,2
ΞΕΚΙΝΑΣ ΛΑΘΟΣ!!ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΠΗΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ!!!!ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΣΟΜΠΑ ΜΟΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ.ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΕΛΛΕΤ ΓΙΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ!!!!!ΠΡΩΤΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ ΜΕΤΑ ΑΛΛΟ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γκόγκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179898 από Γκόγκος
Απαντήθηκε από Γκόγκος στο θέμα Elledi fusion 10,2
Σ’ ευχαριστώ για την απάντηση αλλά την καθαρίζω κάθε μέρα τον χώρο καύσης και κάθε εβδομάδα την λύνω και την καθαρίζω «σε βάθος»
Δεν είναι θέμα καθαριότητας σίγουρα , το πέλλετ που τώρα καίω είναι το Schweighofer και το hs timber group

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179899 από Γκόγκος
Απαντήθηκε από Γκόγκος στο θέμα Elledi fusion 10,2
Επειδή σας είπα ότι έχω μπει πολλές φορές στο φόρουμ και έχω διαβάσει αρκετές συνομιλίες και λύσεις που έχετε δώσει εσείς Κ. Πήχα, τις έχω δοκιμάσει όλες που έχουν αναφερθεί .
Έφτασα στο σημείο να ζητήσω βοήθεια συγκεκριμένα για αυτό που ζητάω γιατί είδα ότι τα έχετε στείλει σε άλλον που είχε θέμα αλλά στο mail του και δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο .
Προσπάθησα να απευθυνθώ κατευθείαν στην elledi αλλά δεν βγάζει στο site τους mail ώστε να τους στείλω .
Θεωρώ ότι εσείς μπορείτε να με βοηθήσετε καλυτέρα ακόμα και σε σχέση με αυτούς .
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179905 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Elledi fusion 10,2
@ Γκόγκος τα πράγματα είναι απλά στη δική σου περίπτωση διότι  άλλες περιπτώσεις είναι πιο σύνθετες.
1ο Ανοίγεις και βλέπεις ποιόν  controller έχει η σόμπα σου.
2ο Κάνεις αναζήτηση και βρίσκεις  άλλους κατασκευαστές σομπών με πιο αναλυτική περιγραφή σε manual ( το δικό σου controller το φοράνε πολλέεεεεες σόμπες Ιταλία- Γαλλία κ.α)
3ο Οταν εξοικειωθείς με το ψάξιμο και έχεις κατεβάσει 3-4 manual κάνεις μετάφραση από Γαλλικά - Ιταλικά- Γερμανικά ή όποια άλλη γλώσσα.
4ο Θα βρεις σίγουρα αυτό που ψάχνεις  αρκεί να ψάξεις και να αφιερώσεις χρόνο.Για το δικό σου controller  υπάρχει αρκετή πληροφορία.
5ο Σε καμία περίπτωση δεν βάζεις τις τιμές που θα βρεις στο manual μίας άλλης σόμπας. Αν βάλεις τις τιμές από άλλη σόμπα το πιο πιθανον είναι να τα κάνεις χειρότερα.
6ο Πριν αλλάξεις κάποια τιμή γράψε την παλιά τιμή ώστε να την επαναφέρεις αν χρειαστεί.

Εγώ απλά σου έδειξα το δρόμο. Τα υπόλοιπα είναι δικά σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γκόγκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179906 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Elledi fusion 10,2
Δεν ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΙΤΑΛΙΕΣ ΓΑΛΙΕΣ ΟΥΚΡΑΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛ..ΚΙΕΣ!!!!ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΜΈΤΡΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ !!!!ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΕΝΑ YOU TUBE ΚΑΙ ΕΝΑ GOOGLE ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΣΤΉΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙ ΝΑ ΥΟΥ ΛΥΣΩ ΥΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ!!(ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΖΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ  ΑΠΟ ΜΑΝΙΟΥΑΛ*** ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ**** ΕΤΑΙΡΙΩΝ !!!!!!!) ΑΝ ΘΕΣ ΒΡΕΣ ΜΕ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΕΔΩ www.facebook.com/kostas.pixas
Last edit: 1 Χρόνος 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γκόγκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ