Error 12 υδραυλικη σομπα pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164700 από Alexfah
Απαντήθηκε από Alexfah στο θέμα Error 12 υδραυλικη σομπα pellet
Ολες οι βανες ειναι ανοιχτες τα ελενξα 3 φορες και απο τους συλλεκτες και απο τα καλοριφερ και απο την σομπα. Ηλεκτροβανες δεν εχω βαλει
Η πιεση ηταν στα 1,5 bar εκανα ολα τα σωματα εξαερωση και επεσε λιγο αλλα με την πληρωση επανηλθε στο 1,5 εξαεριστιρακια εχω και στην σομπα και στους συλλεκτες και στο ψηλοτερο σημειο του δικτυου. Εαν δεν κανω λαθος ο κυκλοφοριτης ανοιγει στους 30 βαθμους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164701 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Error 12 υδραυλικη σομπα pellet

Alexfah έγραψε: Εαν δεν κανω λαθος ο κυκλοφοριτης ανοιγει στους 30 βαθμους

Καλό και σωστό είναι ο κυκλοφορητής να ανοίγει στους 50 ή 55 βαθμούς (σε εμένα 55).
Εαν ο κοντρολερ σου είναι micronova,ο Κώστας θα σου πει πως να επέμβεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164702 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Error 12 υδραυλικη σομπα pellet
Μιχάλη καλημέρα.το θέμα είναι ότι δουλεύει κυκλοφωριτη και ζεστενεται η σωλήνα 1 μέτρο μετά από αυτόν.αφου έχει κάνει και ελενξει τα πάντα εξαέρωση βανες κ.α. ας βρει κάποιον υδραυλικό να το δει από κοντά .όσο για τον κυκλοφωριτη που ανοίγει στους 30 αν έχει και μποιλερ συνδεμένο δεν ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΝΙΟ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ!!!!Ήδη του έχω πει να ανεβάσει μια φωτό με το πάνελ του κοντρολ.πρεπει να ανεβάσεις σκάλα στο κυκλοφωριτη βαλτη για αρχή στο 2 αν έχει και ανέβασε τη θερμοκρασία που θα ανοίγει στους 50.
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Alexfah

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164703 από Alexfah
Απαντήθηκε από Alexfah στο θέμα Error 12 υδραυλικη σομπα pellet
Το λογισμικο της σομπας ειναι της Τiemme eletronica
Δεν θυμαμαι τωρα ακριβως το μοντελο αλλα θα ανεβασω το απογευμα φωτο
Το απογευμα θα επιχειρησω αλλη μια δοκιμη και να βγαλω τον κυκλοφορητη βλεποντας και κανοντας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164704 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Error 12 υδραυλικη σομπα pellet

Alexfah έγραψε: Το λογισμικο της σομπας ειναι της Τiemme eletronica
Δεν θυμαμαι τωρα ακριβως το μοντελο αλλα θα ανεβασω το απογευμα φωτο
Το απογευμα θα επιχειρησω αλλη μια δοκιμη και να βγαλω τον κυκλοφορητη βλεποντας και κανοντας


Αμα είναι της Tiemme και τα θυμάμαι καλά,γιατί είμαι στον δρόμο,θα μπεις στο κρυφό μενού και στην επιλογή ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΕΣ θα αλλάξεις το Τh19 ( Th19: Enable Pump Thermostat ) από 30 που είναι --> σε 50 ή 55.
Σε αυτή την θερμοκρασία θα ανοίγει ο κυκλοφορητής σου και θα στέλνει ζεστά νερά στο σπίτι.
Επικοινώνησε όμως πρώτα με την εταιρεία μήπως θα πρέπει να κάνεις και κάτι άλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164734 από Alexfah
Απαντήθηκε από Alexfah στο θέμα Error 12 υδραυλικη σομπα pellet
Καλημερα σε ολους
Εχθες τελικα αδειασα τα νερα της σομπας και του δικτυου
Εβγαλα τον κυκλοφοριτη αλλα απο οτι ειδα δεν ηταν μπλοκαρισμενος γυρνουσε πολυ ανετα η φτερωτη του
Το ξανα συνδεσα γεμισα το δικτυο με την πληρωση εκανα ολα τα σωματα εξαερωση και εβαλα μπροστα την σομπα
Ο κυκλοφοριτης ανοιξε στους 45 βαθμους και δουλευει στην δευτερη σκαλα τα νερα κυκλοφορωσουν κανονικα πλεον μεσα στα σωματα και μετα απο λιγο αρχισαν να ζεσταίνονται
Αφησα την σομπα να δουλευει για 4 ωρες χωρις κανενα προβλημα
Δεν ξερω που οφειλεται οτι δεν κυκλοφορουσαν τα νερα αλλα νομιζω οτι ειχε παρα πολυ αερα μεσα το δικτυο και η πρωτη πληρωση δεν ειχε γινει σωστα.. Παρολο που εχω παντου εξαεριστηρακια στην σομπα στο δικτυο και στους συλλεκτες.
Μεχρι στιγμης φαινεται να δουλευει απροβληματιστα και ελπιζω να μην παρουσιασει κανενα αλλο προβλημα
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ολων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ