Καταναλωση pellet σε λεβητα-καυστηρα

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125846 από xtrem75
Απαντήθηκε από xtrem75 στο θέμα Καταναλωση pellet σε λεβητα-καυστηρα

dimospsy έγραψε:

xtrem75 έγραψε: μια χαρα :lol: θελουμε 15ε.την ημερα πανω κατω.παντοσ περυσι που εκαιγα πετρελαιο,περι που στα 20ε την ημερα εκαιγα,αλλα με πιο λιγεσ ωρεσ λειτουργασ.


Εγώ θέλω 8€ την ημέρα.
Αγορά πελλετ 210€/τόνος
3.10€ το τσουβάλι .

ναι dimospsy οταν εχεισ Αγορά πελλετ 210€τονο .ναι τοτε ειναι καλλα,αλλα οταν τον τονο τον περνεισ 300ε,δεν ειναι οτι καλητερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125849 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Καταναλωση pellet σε λεβητα-καυστηρα

xtrem75 έγραψε:

dimospsy έγραψε:

xtrem75 έγραψε: μια χαρα :lol: θελουμε 15ε.την ημερα πανω κατω.παντοσ περυσι που εκαιγα πετρελαιο,περι που στα 20ε την ημερα εκαιγα,αλλα με πιο λιγεσ ωρεσ λειτουργασ.


Εγώ θέλω 8€ την ημέρα.
Αγορά πελλετ 210€/τόνος
3.10€ το τσουβάλι .

ναι dimospsy οταν εχεισ Αγορά πελλετ 210€τονο .ναι τοτε ειναι καλλα,αλλα οταν τον τονο τον περνεισ 300ε,δεν ειναι οτι καλητερο.


Δόξα τον θεό η τιμή του πελλετ βόρεια Ελλάδα έχει μεγάλη διάφορα. Ειδικά σε πόλεις κοντά στην Βουλγαρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125878 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καταναλωση pellet σε λεβητα-καυστηρα

dimospsy έγραψε:

xtrem75 έγραψε:

dimospsy έγραψε:

xtrem75 έγραψε: μια χαρα :lol: θελουμε 15ε.την ημερα πανω κατω.παντος περυσι που εκαιγα πετρελαιο,περιπου στα 20ε την ημερα εκαιγα,αλλα με πιο λιγες ωρες λειτουργας.


Εγώ θέλω 8€ την ημέρα.
Αγορά πελλετ 210€/τόνος
3.10€ το τσουβάλι .

ναι dimospsy οταν εχεις Αγορά πελλετ 210€ τονο .ναι τοτε ειναι καλα,αλλα οταν τον τονο τον περνεις 300ε,δεν ειναι οτι καλύτερο.


Δόξα τον θεό η τιμή του πελλετ βόρεια Ελλάδα έχει μεγάλη διάφορα. Ειδικά σε πόλεις κοντά στην Βουλγαρία.


Οπότε για νότια-κεντρική Ελλάδα σε σχέση με την Βόρεια Ελλάδα μιλάμε για ανόμοια πράγματα..

Για αυτούς που θα πούν ότι ναι αλλά στην Βόρεια Ελλάδα θέλουμε παραπάνω καύσιμο τότε θα σας απαντούσα με τον εξής συλλογισμό:

Εγώ ήθελα 2500 λτ πετρέλαιο στην κεντρική Ελλάδα = 3250€
Τώρα θέλω 5 τόνους πέλλετ Χ 300€ = 1500€

Στην βόρεια ελλάδα ας πούμε ότι θα ήθελα 4000 λτ πετρέλαιο = 5200€
Τώρα θα ήθελα 8 τόννους πέλλετ Χ 210€ = 1680€

Ποιος έχει άνισο κοστολόγιο?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125884 από stergiosbik
O Bορειο Ελλαδιτης Βαγγελη.
Ειναι σαν να παραπονιετε ενας που κατοικεί στη Φλωρινα που θα χρησιμοποιησει το καλοκαιρι κλιματιστικο για τον μισο χρονο απο οτι ενας στην Αθηνα.
Οπως επισης οτι αλλη χαμαλικα θα εχει αυτος με τους 5 τοννους κ αλλη αυτος με τους 8. ;)
Αλλωστε με τη δικη σου λογικη ειναι επισης αδικο που ο κατοικος της Φλωρινας επιδοτείται απο το κρατος με περισσοτερα λιτρα πετρελαιο απο οτι εσυ η εγω.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125887 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καταναλωση pellet σε λεβητα-καυστηρα

stergiosbik έγραψε: O BορειοΕλλαδιτης Βαγγελη.
Ειναι σαν να παραπονιετε ενας που κατοικει στη Φλωρινα που θα χρησιμοποιησει το καλοκαιρι κλιματιστικο για τον μισο χρονο απο οτι ενας στην Αθηνα.
Οπως επισης οτι αλλη χαμαλικα θα εχει αυτος με τους 5 τοννους κ αλλη αυτος με τους 8. ;)
Αλλωστε με τη δικη σου λογικη ειναι επισης αδικο που ο κατοικος της Φλωρινας επιδοτειται απο το κρατος με περισσοτερα λιτρα πετρελαιο απο οτι εσυ η εγω.


Δεν είναι αυτό το σκεπτικό μου, όπως είπες και εσύ στην Φλώρινα δεν ανάβεις και κλιματιστικό το καλοκαίρι ως ένα σημείο. Αν θέλουμε όμως να έχουμε πρόσβαση σε φθηνό καύσιμο στην κεντρική Ελλάδα και νότια θα πρέπει να το παράγουμε με αυτά που έχουμε, γι' αυτό και 'σαλτέρνω' όταν την 'πέφτουν' κάποιοι περίεργοι π.χ. στον creta. Βρέθηκε ένας παραγωγός να στέλνει στην Αθήνα καύσιμο με 220 €, με τα συν και τα πλην του συγκεκριμένου καυσίμου είναι η αλήθεια. Πρέπει σώνει και καλά να εξαρτόμαστε όλοι από τα ακριβά μεταφορικά και τα ακριβά εισαγόμενα.

Αλλά τώρα όμως συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Να διαχωρίσουμε τις καταναλώσεις και τα κόστη τους σε Βόρεια και κεντρική-νότια Ελλάδα..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125895 από stergiosbik
;) ;) ;) ;)
Ετσι ακριβως.
Φωναζουν ορισμενοι οτι το καυσιμο ειναι ακριβο αλλα οταν καποιος προσφερει φθηνο καυσιμο οπως ο creta τοτε βρισκουν χιλιες δυο παπαριες να πουν κ να κατηγορησουν.
Θελουν βλεπεις www.rolls-roycemotorcars.com/ αλλα με τιμη www.dacia.gr/.
Aλλοι εκ του πονηρου κ αλλοι λογω βλακειας.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF, vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ