MBZ Hydro 24,0 kW by sak

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65974 από sak
Απαντήθηκε από sak στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Στο καθάρισμα των τούμπα έχουμε λίγο καπνό αν το κάνεις σίγα σίγα δεν υπάρχει τίποτα . Για τα άλλα σου στέλνω τις εικόνες.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66036 από akmonas
Απαντήθηκε από akmonas στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
οκ το έπιασα!το θερμοστάτη της σόμπας τον έχεις όπως ήταν ελεύθερο πίσω απο την σόμπα;Εγώ σκέφτομαι να τραβήξω καλώδιο και να το το συνδέσω με ένα ψηφιακό της siemens που έχω ήδη αλλά δεν ξέρω πως θα πάει το πράγμα.Από το after sales είσαι ευχαριστημένος;Πάντως απο ότι γνωρίζω ο εισαγωγέας είναι ιταλός και έχει έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66049 από sak
Απαντήθηκε από sak στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Από το after sales είμαι ευχαριστημένος.
Δεν υπάρχει επίσημος εισαγωγέας στην Ελλάδα είναι όλοι άμεσα εισαγωγείς το άτομο της MBZ στην Ελλάδα είναι στην θεσσαλονικη και λέγετε FLAVIO VACATELLO Ιταλος έχω το κινητό του τηλέφωνο.
Για εξωτερικό θερμοστάτη πρέπει να τον συνδέσεις στην πλακέτα στο 27+ και 28- και από το κρυφό μενού το Α19=0 από 1 που είναι τώρα .
Εγώ το δουλεύω με τους υπάρχοντες θερμοστάτες ( 3) όπως ήταν και στο πετρέλαιο και η σόμπα αλλάζει ταχύτητα από την θερμοκρασία του νερού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66056 από akmonas
Απαντήθηκε από akmonas στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Εννοείς οτι μπαίνει στη φάση modulation όταν πιάσει την θερμοκρασία του νερού και όχι του χώρου ή αναφέρεσαι στην ταχύτητα του βεντιλατέρ της καύσης;Συγνώμη για την πιθανα χαζή ερώτηση αλλά δέν δηλώνω και ειδικός στη θέρμανση! :blush: :lol: Πάντως εφόσον μου λές οτι πρέπει να παρέμβω στις ρυθμίσεις της σόμπας ακούγεται για δουλειά που πρέπει να την κάνει κάποιος που γνωρίζει το συγκεκριμενο μοντέλο ενώ εμένα μου έχουν πεί οτι μπορεί να την κάνει οποισδήποτε ηλεκτολόγος με ένα απλό καλώδιο 2 επαφών,αν το λέω σωστά! :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66064 από sak
Απαντήθηκε από sak στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Εννοώ ότι μπαίνει στη φάση modulation όταν πιάσει την θερμοκρασία του νερού για την θερμοκρασία του χώρου υπάρχουν οι θερμοστάτες που όταν φτάσουν την θερμοκρασία κλείνουν την ανάλογη ηλεκτροβόρα και μετά η σόμπα μένει μόνιμα σε modulation γιατί έχει πιάσει την θερμοκρασία νερού .
Το μαύρο σαν φακή που έχει η σόμπα για την θερμοκρασία είναι αισθητηρας και όχι θερμοστάτης γι αυτό θέλει άλλη σύνδεση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66077 από akmonas
Απαντήθηκε από akmonas στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι μετά απο αυτό που μου είπες οτι θα βάλω τεχνικό του εμπόρου που την αγόρασα να το κάνει και όχι κάποιον άσχετο(ο ίδιος ο έμπορος μου είπε πως αν θέλω μπορώ) για να μην έχω θέματα λειτουργίας και εγγύησης!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ