MBZ Hydro 24,0 kW by sak

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #123955 από ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΜΠΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΚΑΕΙ 3 ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΣΤΟΥΣ 22 ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΟΝ ΚΟΔΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ.ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΟΜΠΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ STANB BY ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ MODULATION? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟ EMAIL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124005 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Φιλε μου, θα σε παρακαλούσαμε να μην γράφεις με κεφαλαία.. Είναι σαν να φωνάζεις για κάποιο λόγο.. :)

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124013 από sak
Απαντήθηκε από sak στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Σε πόσα τετραγωνικά σπιτιού καταναλώνεις 3 τσουβάλια πελλετ 45 κιλα!!!!!!!!.
Από ποια περιοχή είσαι .
Έχει και STANT BY από το μενού το τεχνικό .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124033 από ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
συγνωμη για τα κεφαλαια το σπιτι ειναι 100 τ.μ στη βεροια χωρις καλη μονωση αλλα και τα τρια τσουβαλια μου φαινονται υπερβολικα και με θερμοκρασιες εξω μεχρι 0 αμα πεσει - τι θα γινει το κακο ειναι οτι ουτε οι εμποροι γνωριζουν κατι για ρυθμισεις μου βρηκα τον κωδικο αλλα και παλι στις παραμετρους δεν ξερω σε τι απευθυνετε η καθε μια εντολη γιατι εχει νουμερα κε κωδικους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124035 από ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΑΜΠΟΥΡΙΝΟΣ στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
να συμληρωσω οτι το σπιτι ειναι κατασκευης 2001 και μονωση στα δοκαρια και οχι στα τουβλα .κατι ακομα που εχω παρατηρησει ειναι οτι απο modulation σε run mode ανεβαζει θερμοκρασια μεχρι 57 βαθμους μετα πεφτει 51 και μετα απο τρεισ φορες που θα το κανει αρχιζει και ανεβαινει κανονικα και πανω απο τους 57.επισης ενω δουλευει 18 ωρες την μερα το νερο στο boiler δεν φτανει ποτε στη μεση ,ετσι μπανιο πενταμελης οικογενεια ουτε για αστειο.κοιταξα για διαροες αλλα τιποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124039 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα MBZ Hydro 24,0 kW by sak
Πόσες ώρες την καις την ήμερα;Τι κατανάλωση ειχες πριν σε πετρέλαιο;Σε ίδιο πάνω κάτω σπίτι με το δικό σου και στην Βέροια μάλιστα για μία σόμπα 17KW,υδραυλική και αυτή,για 23 ώρες λειτουργίας την ημέρα η μέγιστη κατανάλωση που είδα είναι περίπου 2,5 σακιά την ημέρα σε ημέρες με αρνητικες θερμοκρασίες .Το σπίτι είναι μονοκατοικία και η προηγούμενη κατανάλωση σε πετρέλαιο ήταν περίπου 3 με 3,5 τόνους.

ΥΓ: οι μονώσεις του σπιτιού είναι χειρώτερες από το δικό σου,το σπίτι είναι του 1984

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ