Τιμές ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #14319 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές ξύλου

spyroskosmas έγραψε: Το στεγνό ξύλο βγάζει περίπου 2 κυβικά στον τόνο, λίγο περισσότερο αν πρόκειται για μαλακά ξύλα π.χ. έλατος, και λιγότερο αν πρόκειται για πουρνάρι. Καλύτερα να αγοράσεις με τον τόνο αν πρόκειται για στεγνό ξύλο, παρά με την τιμή του κυβικού που αναφέρεται.


Για βαρος δε ξερω αλλα στο χωριο μου που το δασος ειναι ιδιοκτητο,περυσι ο συνεταιρισμος μας, πουλησε στους εμπορους το κυβικο 58euro .
Μιλαμε για πευκο ομως.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #14320 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου
Κάπου είχα διαβάσει ότι τα Πεύκα απαγορεύονται από το δασαρχείο να τα κόψεις, ακόμα και εάν είναι στην ιδιοκτησία σου.

Τώρα διαβάζω και για ιδιόκτητο δάσος με Πεύκα που προορίζονται για εμπόριο. :huh:

Βρε τι μαθαίνει κανείς σε αυτόν τον κόσμο. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #14322 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε: Κάπου είχα διαβάσει ότι τα Πεύκα απαγορεύονται από το δασαρχείο να τα κόψεις, ακόμα και εάν είναι στην ιδιοκτησία σου.

Τώρα διαβάζω και για ιδιόκτητο δάσος με Πεύκα που προορίζονται για εμπόριο. :huh:

Βρε τι μαθαίνει κανείς σε αυτόν τον κόσμο. :)


Eιδες πως οσο ζεις μαθαινεις? :cheer:
Θα σε ειδοποιησω οταν σημαδευονται τα δεντρα παρουσια ανθρωπων του δασαρχειου Καλαμπακας (αυτοι υποδεικνυουν ποια θα κοπουν) να το δεις κ με τα ματια σου.
Απιστε Θωμα! :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Ημέρες πριν - 12 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #14324 από alkisgr
Απαντήθηκε από alkisgr στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

alkisgr έγραψε: ..............Είχα φαει κατι φολες στην αρχη μεχρι να μαθω την γλωσα και να μην με πιανουν 'κωτσο' αστα να πανε.


alkisgr γιατί πήγες στην Βουλγαρία να κάνεις εκεί επιπλοποιία ? Νέα αγορά ? :)

Πάντως καλό θα ήταν να ενδιαφερθείς για να βοηθήσεις πολλούς από εμάς που δεν ψάχνουμε φτηνά ξύλα για να βγούμε απλά κερδισμένοι. Οι μισοί είμαστε άνεργοι και αναζητούμε τρόπους να δούμε πως θα ζεσταθούμε τον επερχόμενο χειμώνα. :(


Οχι φιλε μου, το εργοστασιο που δουλευα μεταφερθηκε στην Βουλγαρια με τις τοτε περιφημες επιδοτησεις που ερημωσαν την περισοτερη παραγωγη στην Ελλαδα, και σαν εργοδηγος κατα πρωτον και το οτι ειμαι παντρεμενος με Βουλγαρα κατα δευτερον -με οποια σειρα θες- ηταν μονοδρομος, η στη Βουλγαρια Διευθυντης ή άνεργος, στην πορεια μετα απο 5 χρονια η μαμα εταιρια τα 'φαληρησε' ολα και δεν ειχα αλη επιλογη 5 χρονια αποκομενος απο την αγορα της Ελλαδας εκανα δικια μου επιχηρηση εδω.

Τωρα οσον αφορα το δευτερο σκελος παιδια θα κανω οτι μπορω και μολις εχω νεα θα σας απαντησω γιατι εχουν μαζευτει πολες 'μαιμουδες στα κλωναρια' και οι περισοτερες ειναι 'χοντρες' που λεει και ενας φιλος.
Last edit: 12 Χρόνια 6 Ημέρες πριν by alkisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #14335 από Tomario
Απαντήθηκε από Tomario στο θέμα Τιμές ξύλου
Καλησπέρα ή καλημέρα σε όλους(όπως το πάρει κανείς).Χαίρομαι που σας βρήκα γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι και από ότι κατάλαβα υπάρχουν ακόμη κάποιοι που εθελοντικά ψάχνουν να βρουν τρόπο να εξυπηρετήσουν.Ενδιαφέρομαι για περίπου 25 τόνους ξύλα για τζάκι για εμένα και τα αδέρφια μου.Βρίσκομαι Αττική και με ενδιαφέρει να μάθω τιμή παραδωμένα εδώ είτε κάπου κοντά στη Θεσσαλονίκη αν συμφέρει λόγο μεγάλης παραγγελίας γιατί έχω γνωστό φορτηγατζή που ανεβαίνει κάθε τόσο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #14347 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

Tomario έγραψε: .......... γιατί έχω γνωστό φορτηγατζή που ανεβαίνει κάθε τόσο.


Ρώτα τον πόσο κοστίζει για να κατεβάσει ένα φορτίο στην Αθήνα....... από Θεσ/νικη. ;) Και τι είδος φορτηγού έχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ