Hoxter Haka 63/51 16 KW vs Hitze Albero 19 KW

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #176155 από drum22
Hoxter Haka 63/51 16 KW vs Hitze Albero 19 KW δημιουργήθηκε από drum22
Καλησπέρα στην παρέα!

Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη που γράφουν στο φόρουμ και πραγματικά μου έχουν δώσει πάρα πολλές πληροφορίες.
Σας γράφω γιατί χρειάζομαι την πολύτιμη γνώμη σας όσον αφορά το ποιό τζάκι να επιλέξω. Αυτή την στιγμή έχω ένα παραδοσιακό τζάκι ανοιχτού τύπου και θέλω να το γκρεμίσω και να βάλω ένα αερόθερμο ενεργειακό τζάκι. Θα το χρησιμοποιώ ως κύρια θέρμανση στο σπίτι.
Το σαλόνι όπου θα βρίσκεται το τζάκι είναι γύρω στα 45 μ2 και θέλω να πηγαίνει κάποια ζέστη και στο υπόλοιπο σπίτι.

Μετά από έρευνα που έχω κάνει, αμφιταλαντεύομαι μεταξύ του Hoxter Haka 63/51 16KW και του  Hitze Albero 19 KW
Καταλαβαίνω βέβαια ότι υπάρχει διαφορά στα KW όμως θα εκτίμούσα πολύ την γνώμη σας όσον αφορά την αξιοπιστία αλλά και την πραγματική απόδοση αυτών των τζακιών.

Να είστε όλοι καλά!
Κώστας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #176159 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Hoxter Haka 63/51 16 KW vs Hitze Albero 19 KW
Τσεχια (Hoxter),, Σλοβακία και Πολωνια (Hitze) είναι οι ηγέτες στη χύτευση και την κατασκευή προϊόντων από χάλυβα.
Και οι 2 μάρκες είναι αξιόπιστες και αντιπροσωπευονται από σοβαρές επιχειρήσεις του κλάδου.
Αφού διαβάσατε το forum ξέρετε ότι το σπουδαιότερο ρόλο παίζει ο σχεδιασμος και η τοποθέτηση της εγκατάστασης. Ψάξτε πρωτα για επαγγελματία που να κατέχει το αντικείμενο και μετά επιλέξτε το τζάκι.
Υ.Γ. (off topic): Ενδιαφέρον παρουσιαζει η σύσταση της Hoxter για το πάχος θερμομονωσης είτε από πετροβάμβακα είτε από πυριτικό ασβέστιο, προκειμένου να αποδόσει η εστία στις αναφερόμενες τιμές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ