Αγορά ενεργειακού τζακιου

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175394 από Andreaszd45
Καλησπέρα έχω μια απορία στο forum, ως καταναλωτής για να κάνεις μια αγορά-επένδυση για ενεργειακο τζακι πρέπει να κάνεις ταχύρρυθμα σεμινάρια τζάκα-πωλητη-αντιπροσωπου για να μην σε εξαπατήσουν; 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175471 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Αγορά ενεργειακού τζακιου
Ευλογη η ερώτησή σου. Την ιδια απορία είχα και εγώ πριν πολλά χρόνια, όταν θέλησα να τοποθετήσω κασέτα σε υπάρχον παλαιό τζάκι. Μετά από ΠΟΛΥ διάβασμα στο συγκεκριμένο forum κατέληξα στο συμπέρασμα να πάω σε αντιπρόσωπο της περιοχής μου (είχα αποφασίσει την μάρκα Nordica) και να του αναθέσω την τοποθέση. Βέβαια κόστισε λίγο παραπάνω από τους ανεξάρτητους τοποθέτες, αλλά ΔΕΝ μου παρουσιάστηκε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Υπάρχει δίπλα μου σε κάθε στιγμή. π.χ. πριν αρκετό καιρό μου χάλασε ο πίνακας ελεχγου στα μοτεράκια. Μου το προμήθευσε χωρίς να τρέχω να βρώ τον συγκεκριμμένο πινακα. Ακόμα και αυτές τις μέρες κάποιος συνφορουμιτης ταλαιπωρήται επειδη αγορασε τζάκι από μεγάλο πολυκατάστημα και εκαναν οι ιδιοι την τοποθέτηση, χωρίς να κάνουν ότι γράφει το βιβλίο του κατασκευαστή. Οχι πως ολοι οι ανεξάρτητοι εγκαταστατες είναι για τα μπάζα. Υπάρχουν και πολύ σωστοι στην εγκατάσταση, αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι, δεν είναι καλοί. Τα χρήματα που θα γλυτώσεις, από ανεξάρτητο εγκαταστάτη, ισως να δώσεις περισσότερα αργότερα, η να ταλαιπορηθείς,

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ