3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169689 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα 3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές
σε ποιο μερος της ελλαδας είσαι?

κανα εξοικονομω δεν παιζει?
για σομπα λεβητα δεν κοιτας? ετσι και αλλιως φορτωνεις όλη μερα τζακι γιατι να μην έχεις και κεντρικη θερμανση..
το ψαχνω και αυτο λογο κοστους.
μαμω την κριση μου...

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169706 από agge
Απαντήθηκε από agge στο θέμα 3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές
Είναι βόρεια προάστια Αττικής.

Το θέμα με το τζάκι είπα να το προχωρήσω διότι έχει κάποια θέματα λειτουργικότητας όποτε αν είναι να
επέμβω ας το κάνω ενεργειακό.


Για το εξοικονομώ το ψάχνω.
Για δώσε πληροφορίες για σόμπα λέβητα.
Τώρα υπάρχει κεντρική θέρμανση,όπου είναι συνδεδεμένα 2 διαμερίσματα ίδια και 2 μικρότερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169707 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα 3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές
Στο έξοικονομω δίνει μέχρι 4000 για πελετολεβητα αλλά πρέπει να είναι κλάσης 5 που σημαίνει αν δεν κάνω λαθος απόδοση πάνω από 89% με πιστοποίηση και τα σχετικά.
Από εκεί και πέρα για σόμπα λέβητα δεν ξέρω πολλα. Δεν ξέρω αν σηκώνει τα τέσσερα σπίτια που λες. Βασικά δεν κατάλαβα αν θες ανεξαρτητοποίηση από το άλλο δίκτυο ή όχι. Είδα συζητήσεις για την prity που είναι ευχαριστημένοι αλλά πρέπει να φορτωνετε ανά δύο με τρεις ώρες...βασικά το ειδικό κάνω και τώρα με το τζάκι γι'αυτό το σκέφτομαι. Από την άλλη θέλουν πολύ καλά νερά ξύλα και καλή εγκατάσταση. Όπως όλα άλλωστε. Επίσης θέλω να πάω να δω την Skladova που λένε πως είναι καλύτερη.
Όπως κατάλαβες είμαι σε χάος. Δεν έχω καταλήξει πουθενά...χρήματα γιοκ και ψάχνονται για το φτηνότερο ανεξάρτητα τον κοπο που θα καταναλώνω.

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169768 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα 3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές
Μετά από 9 χρόνια χρήσης εγώ θα σου πρότεινα Norpeis.Όλα αυτά τα χρόνια όσοι έχουν έρθει σπίτι μου,μου λένε ότι τετοια ζέστη δεν την έχουν δει πουθενά.Επίσης η ελληνικά αντιπροσωπεία είναι άριστη.Κόστος συντήρησης μηδέν. Μιά φορά που χρειάστηκα την εταιρία με εξυπηρέτησαν αμέσως.Μαγαζί στο Πήλιο πριν χρόνια αναγκάστηκε να το ξηλώσει επειδή κάνανε παράπονο οι πελάτες λόγω αφόρητης ζέστης
Υ.Γ. Όποιος επιλέξει τζάκι της εταιρίας,οπωσδήποτε να το πάρει με την επένδυση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169823 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές

barbanikos έγραψε: Στο έξοικονομω δίνει μέχρι 4000 για πελετολεβητα αλλά πρέπει να είναι κλάσης 5 που σημαίνει αν δεν κάνω λαθος απόδοση πάνω από 89% με πιστοποίηση και τα σχετικά..[/quote

Δεν ισχύει αυτό.
Είτε.για ενεργειακό τζάκι είτε για λέβητα βιομάζας (ξύλο, πέλλετ, πυρήνας, κ.λ.π.) το Εξοικονομώ δέχεται τιμολόγια μέχρι 6900 ευρώ, τα οποία επιδοτεί με έως 4830 ευρω (70% - συνηθέστερο ποσοστό επιδότησης 60%) και τα ενεργειακά χαρακτηριστικά που απαιτούνται ειναι μαζί με αυτά των υπολοίπων παρεμβάσεων να επιτυγχάνεται ο ελάχιστος ενεργειακός στόχος, ανάλογα με την εισοδηματική κατηγορία του αιτούντος.
Ειδικά για τούς λέβητες, ισχύουν οι προδιαγραφές της σχετικής Υπουργικής Απόφασης του 2011 σχετικά με τους επιτρεπόμενους λέβητες για.κεντρική θέρμανση (πρότυπο λεβήτων βιομάζας: EN 303:05).

Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dryianni.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": barbanikos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169837 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα Re:3 Διαφορετικές Γνώμες-Επιλογές

dryianni έγραψε:

barbanikos έγραψε: Στο έξοικονομω δίνει μέχρι 4000 για πελετολεβητα αλλά πρέπει να είναι κλάσης 5 που σημαίνει αν δεν κάνω λαθος απόδοση πάνω από 89% με πιστοποίηση και τα σχετικά..[/quote

Δεν ισχύει αυτό.
Είτε.για ενεργειακό τζάκι είτε για λέβητα βιομάζας (ξύλο, πέλλετ, πυρήνας, κ.λ.π.) το Εξοικονομώ δέχεται τιμολόγια μέχρι 6900 ευρώ, τα οποία επιδοτεί με έως 4830 ευρω (70% - συνηθέστερο ποσοστό επιδότησης 60%) και τα ενεργειακά χαρακτηριστικά που απαιτούνται ειναι μαζί με αυτά των υπολοίπων παρεμβάσεων να επιτυγχάνεται ο ελάχιστος ενεργειακός στόχος, ανάλογα με την εισοδηματική κατηγορία του αιτούντος.
Ειδικά για τούς λέβητες, ισχύουν οι προδιαγραφές της σχετικής Υπουργικής Απόφασης του 2011 σχετικά με τους επιτρεπόμενους λέβητες για.κεντρική θέρμανση (πρότυπο λεβήτων βιομάζας: EN 303:05).


Την πληροφορία αυτη μου τη ειπε ο μηχανικος που ηρθε να δει το σπιτι για να μπουμε στο εξοικονομώ.
Ειναι ενδιαφερον αυτο που λες.
Υπάρχουν καπου τα ποσα και το πλαισιο ή προδιαγραφες, πως να το πω. Σε αναζητη που έκανα μπερδευτικα περισσοτερο και δεν εβγαλα άκρη.
Αν μπορεις ριξε κανα λινκ να διαβάσουμε.
Μεσα στην βδομαδα παντως περιμενω τον δευτερο μηχανικο όπου θα δω τη θα πει και αυτος.


Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ