Jolly-Μec ή Salgueda

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160863 από Zikos
Jolly-Μec ή Salgueda δημιουργήθηκε από Zikos
Καλησπέρα και από εμένα,

Είμαι νέος στο forum και θέλω την βοήθεια σας για την επιλογή κασέτας τζακιού. Ψάχνω αρκετές μέρες για να καταλήξω σε αγορά γιατί έχω μπερδευτεί, υπάρχει πολύ μεγάλη γκάμα και έχασα την μπάλα.

Με τα πολλά είμαι ανάμεσα σε Ιταλική και Ισπανική. Και πιο συγκεκριμένα ανάμεσα στην Jolly-mec Universal Jolly Maxi D και στην Salgueda Saphire E865 ή Aero E860.

www.estianet.gr/tzakia/kasetes-metatropi...tatropis-xylou-maxid

www.kentro-sompas.com/index.php?route=pr...t=p.price&order=DESC

www.kentro-sompas.com/index.php?route=pr...t=p.price&order=DESC

Στα ίδια χρήματα μου βγαίνουν περίπου και οι τρείς. Αλλά αυτό που με έχει μπερδέψει είναι ότι η Jolly-Mec δεν έχει δευτερογενή καύση και πόσο σημαντικό είναι να έχει αυτήν την επιλογή καύσης.
Την Jolly-Mec την είδα και με εντυπωσίασε που είναι ένα κουτί κολλημένο χωρίς βίδες. Την Salgueda δεν την έχω δει.

Όσον αφορά την εγγύηση η Jolly-Mec δίνει 5 χρόνια και η Salgueda 10 χρόνια.

Το σπίτι που θέλω να ζεστάνω είναι περίπου 150τμ με κύρια θέρμανση το φυσικό αέριο, αλλά επειδή μου βγήκε λίγο ακριβός πέρσι ο λογαριασμός είπα να το ελαττώσω και τις ώρες που δεν δουλεύει το καλοριφέρ να δουλεύει το ενεργειακό τζάκι. Γενικά απόλυες υπάρχουν λόγο των ξύλινων κουφωμάτων και σιδερένιων πορτών. Μιλάμε για οικία στα βόρεια προάστια Αθηνών.

Ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ