Kratki amelia 24kw ή edilkamin acquatondo 29??

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159076 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Kratki amelia 24kw ή edilkamin acquatondo 29??
η χωρητικοτητα εχει σχεση με την ισχυ ...ετσι κι αλλιως τα 2 τζακια δεν ειναι ισοδυναμα ...εχοντας ομως περισσοτερο νερο σημαινει οτι μπορει να αποροφησει μεγαλυτερα ποσα ενεργειας και δινει λιγο παραπανω ασφαλεια περα απο τα λοιπα θεωρητικα ... σε καθε περιπτωση ομως μια και μιλαμε για εστια μεσα στο σπιτι οτι ποσο ενεργειας αποροφησει το νερο θα επιστρεψει στο χωρο (δεν υπαρχουν απωλειες δηλ) .
για την κρατκι μια και ειχαν τοποθετησει αρκετοι απο δω μεσα ειχαμε καλη γνωμη αν και κυριως ειχαμε καλη γνωμη για τον πρωην αντιπροσωπο της ...ισως κατι ναχει αλλαξει μια και αρχισαν να εμφανιζονται και παραπονα αλλα πολυ μικρο το δειγμα για να πουμε κατι πιο σιγουρο και για τα ιταλικα που ανεφερες εχουν ακοθστει παραπονα εκει ομως αφορουν ειτε την κακη υποστηριξη ειτε κυριως τις πολυ κακες τοποθετησεις ...γι αυτο στο επεσημανα απο την αρχη ..μην κολλας τοσο σε μαρκες αλλα ψαξε για τον καλο εμπορο και τεχνιτη ...εκτος κι αν την τοποθετηση την κανεις μονος σου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159078 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Kratki amelia 24kw ή edilkamin acquatondo 29??

dimlyk έγραψε: η χωρητικοτητα εχει σχεση με την ισχυ ...ετσι κι αλλιως τα 2 τζακια δεν ειναι ισοδυναμα ...εχοντας ομως περισσοτερο νερο σημαινει οτι μπορει να αποροφησει μεγαλυτερα ποσα ενεργειας και δινει λιγο παραπανω ασφαλεια περα απο τα λοιπα θεωρητικα ... σε καθε περιπτωση ομως μια και μιλαμε για εστια μεσα στο σπιτι οτι ποσο ενεργειας αποροφησει το νερο θα επιστρεψει στο χωρο (δεν υπαρχουν απωλειες δηλ) .
για την κρατκι μια και ειχαν τοποθετησει αρκετοι απο δω μεσα ειχαμε καλη γνωμη αν και κυριως ειχαμε καλη γνωμη για τον πρωην αντιπροσωπο της ...ισως κατι ναχει αλλαξει μια και αρχισαν να εμφανιζονται και παραπονα αλλα πολυ μικρο το δειγμα για να πουμε κατι πιο σιγουρο και για τα ιταλικα που ανεφερες εχουν ακοθστει παραπονα εκει ομως αφορουν ειτε την κακη υποστηριξη ειτε κυριως τις πολυ κακες τοποθετησεις ...γι αυτο στο επεσημανα απο την αρχη ..μην κολλας τοσο σε μαρκες αλλα ψαξε για τον καλο εμπορο και τεχνιτη ...εκτος κι αν την τοποθετηση την κανεις μονος σου

Αρχικά σε Ευχαριστώ για την απάντηση.... Μετα από ψάξιμο και σε καταστήματα αλλά και στο Φόρουμ κατέληξα να πάρω την kratki amelia 24kw... Η εγκατάσταση θα γίνει απ το υδραυλικό μου κ από εμένα σύμφωνα μ αυτά που έχουμε διαβάσει από εδώ και από εκείνα που ξέρει ο υδραυλικός.. Από το να ρθει ο κάθε άσχετος καλύτερα από εμάς.... Σκεφτόμουν να έβαζα ηλεκτρικό ταμπερ εισαγωγής αέρα για να Έχω Ακόμα μικρότερη κατανάλωση και περισσότερο ασφάλεια όταν θα λείπω αλλά μου παν ότι υπάρχει πιθανότητα μετά από χρόνια να βγάλει πρόβλημα το οποίο πολύ πιθανόν να χρειαστεί και ξήλωμα γυψοσανιδας για να φτιαχτεί οπότε πάμε στο παραδοσιακό μηχανικό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159080 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
πριν βάλεις γυψοσανίδα μιας και "θεωρητικά" τουλάχιστον τα δοκιμάζουν στα 4 bar κάνε ενα τεστ στα 3,5 bar και μετά κλείσε !! ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159083 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Kratki amelia 24kw ή edilkamin acquatondo 29??
μη γινεσαι κακος δημητρακη :)
μικροτερη καταναλωση θα εχεις μονο οταν η εγκατασταση σου θα ειναι τελεια και μαθεις να χειριζεσαι το τζακι σου
απο κει και περα μικροτερη καταναλωση σημαινει λιγοτερη ζεστη .
μιοα και η επιλογη εγινε ,,,μεγαλη προσοχη στην εγκατασταση τηρειται ευλαβικα οσα αναφερει ο κατασκευαστης (και για θεμα εγγυησης) αλλα κυριως δωστε σημασια στα συστηματα ασφαλειας ...εκει δεν κανουμε εκπτωσεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159085 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κακός δεν γίνομαι χωρίς αφορμή Δημήτρη !όταν εμένα μου λένε 4 bar δοκιμή και το ένα χάνει νερά στα 1,2 bar και σε μια εβδομάδα μέσα δεύτερο τζάκι με ανοιχτό δοχείο να χάνει...............δεν το λες κακία !! ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159086 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Kratki amelia 24kw ή edilkamin acquatondo 29??
Έτσι κ αλλιώς λόγω οικονομικών θα το αφήσω ανοιχτό για τον πρώτο χειμώνα αλλά με φόβισες με αυτό που είπες ότι άνοιξε στο 1.2bar... Αλλά θα το δοκιμάσω και εννοείται πως θα το συνδέσουμε ακριβώς όπως λέει το manual... Πάντως ποιοτικά χωρίς να είναι και πολύ γνωστής μου φάνηκε πιο καλό από το ιταλικό acquatondo.. Και στα λεφτά που δίνω δεν μπορώ να βρω και κάτι άλλο μετά είναι μόνο τα Ελληνικά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ