Ποια η αληθεια σχετικα με Kratki Zuzia left-right?

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157512 από ΚΝΒ
Αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου τζακιου? αξιζουν γενικα τα τριφατσα με κολωνες στα τζαμια τα οποια θα χρησιμοποιηθουν και για μεταφορα θερμου αερα σε αλλα δωματια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157513 από popovitis

ΚΝΒ έγραψε: Αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου τζακιου? αξιζουν γενικα τα τριφατσα με κολωνες στα τζαμια τα οποια θα χρησιμοποιηθουν και για μεταφορα θερμου αερα σε αλλα δωματια?


Για τo συγκεκριμένο σαν τρίφατσο δεν έχω διαφάσει κάποιο σχόλιο, έχω διαβάσει αρκετά θετικά σχόλια για το απλό zuzia όπως και ένα αρνητικό σχετικά με πρόβλημα που παρουσίασε σε κάποιον συμφορουμίτη στη βαφή εσωτερικά. Γενικά τα τρίφατσα από ότι έχω καταλάβει δεν ενδείκνυνται για διανομή αέρα καθότι βγάζουν πολύ μεγάλο μέρος της θερμότητας μέσω ακτινοβολίας από το τζάμι στον χώρο που είναι τοποθετημένο το τζάκι. Εγώ ψάχνοντας με το ίδιο κριτήριο (αν και δε έχω κάνει ακόμη διανομή) κοίταζα εστίες με μεγάλο κώνο και σχετικά μικρό τζάμι ώστε το μεγαλύτερο μέρος της θερμότητας να αποδίδεται μέσω εναλλαγής θερμότητας στο θερμοθάλαμο και από εκεί είτε μέσω περσίδας στο κοντινό χώρο, είτε μέσω σωληνώσεων και βεντιλατέρ σε άλλους χώρους.

Εσείς τι χώρο θέλετε να θερμάνετε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157515 από ΚΝΒ
Ψαχνομαι για τριφατσο καθως θα τοποθτηθει αναμεσα σε 2 τζαμαριες (με ενδιαμεσο κενο 2 μετρων) οπου κι εκει θα γινει η τοποθετηση του.Το τζακι θα ζεσταινει περιπου ενιαιο χωρο 60 m2 ενω με τη διανομη αερα περιπου αλλα 40 m2 μπανια κ εναν μικρο βοηθητικο χωρο των περιου 10 m2.Αξιζει το εν λογω τζακι ?εχει κανεις σχετικη εμπειρα ή να ψαχτω σε καποια αλλη εταιρεια που καποιος το δουλευει με τον ιδιο τροπο που επιθυμω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157516 από popovitis
Ψάχνοντας στα γρήγορα σχετικά ποστ με τη zuzia έχω βρει τα παρακάτω:
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...8&id=59341&Itemid=74
energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...&id=59141&Itemid=144
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...8&id=57841&Itemid=74 (δίφατσο)
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59883&Itemid=144

Δεν γνωρίζω σε ποια περιοχή είστε με τι κρύα και τι μονώσεις έχετε αλλά τα 16kw σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει εδώ πρέπει αν είναι παραπάνω από αρκετά. Λογικά ακόμη και το 3φατσο θα είναι αρκετό για τη διανομή, αλλά ίσως να είναι καλύτερα να μιλήσει κάποιος εμπειρότερος για το θέμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157517 από ΚΝΒ
Παρακαλω εαν καποιος εχει επιγνωση για τριφατσο τζακι και ποσο δε για το συγκεκριμενο μοντελο να με κατατοπησει λιγο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157533 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
όσοι θέλετε να μάθετε για την απόδοση απλά απαιτήστε απο την εταιρία να σας δώσουν την επίσημη πιστοποίηση που έχει το τζάκι και αν σας ικανοποιήσει ο φορέας και η υπογραφή αυτού που τα πιστοποίησε βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα !!!!

Κύριε popovitis εκεί που ρωτήσατε σας έδωσαν κάποια απάντηση αν το τζάκι σας έχει εγγύηση με τις περσίδες που έχετε βάλει ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ