Επιλογή με πολλές παραμέτρους

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143592 από paolo06
Απαντήθηκε από paolo06 στο θέμα Επιλογή με πολλές παραμέτρους
Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει είτε στο Kratki Amelia με ενδιάμεσο μοτέρ 600m3 είτε στο Moretti MOR750E με 1000m3από κάτω. Παρακαλώ για τις απόψεις σας!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143596 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Επιλογή με πολλές παραμέτρους
Το αμελια, με 1000άρι όμως μοτέρ, για να μπορείς να το δουλεύεις και σε χαμηλότερη σκάλα με λιγότερο θόρυβο.
Η τεχνική τοποθέτησης με ενδιάμεσο μοτέρ έχει καλύτερα αποτελέσματα, καθώς εκμεταλλεύεται και την φυσική ροή από τον θερμοθάλαμο προς το μοτέρ. Για την περίπτωσή σου θα έχεις και λιγότερο θόρυβο από την τοποθέτηση μέσα στο πατάρι. Για μεγαλύτερο περιορισμό του θορύβου μπορεί να χρησιμοποιηθεί και αγωγός με διατομή ορθογώνιου παραληλόγραμου. Θα έχεις λιγότερους συντονισμούς και χαμηλότερο επίπεδο θορύβου.
PS: το ψήσιμο καλό θα ήταν να μην το επιχειρήσεις!
Θα έχεις πολλές επικαθήσεις με εύφλεκτα υλικά στη καμινάδα με κίνδυνο για ανάφλεξη.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143605 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
το Amelia είναι πολύ μεγάλο τζάκι για αυτά τα τετραγωνικά !σε ποια περιοχή είναι το σπίτι ?απο μόνωση το σπίτι ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143630 από paolo06
Απαντήθηκε από paolo06 στο θέμα Επιλογή με πολλές παραμέτρους

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: το Amelia είναι πολύ μεγάλο τζάκι για αυτά τα τετραγωνικά !σε ποια περιοχή είναι το σπίτι ?απο μόνωση το σπίτι ??

Νέα Ιωνία είναι το σπίτι με κακή μόνωση, συρόμενα αλουμίνια τα οποία θα προσπαθήσω να αλλάξω στο μέλλον.
Το ξέρω ότι είναι μεγάλο, αλλά είναι το μόνο με διαστάσεις θαλάμου ικανές για να ψήνουμε :evil: Υπάρχει κάτι άλλο σε Kratki που θα έκανε; Έχω δει και το Felix αλλά δεν ξέρω αν κάνει και δεν μπορώ να βρω και τις διαστάσεις με συρόμενη πόρτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143637 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
είναι ακριβώς οι ίδιες διαστάσεις !!πάρτε ενα τηλέφωνο να σας εξηγήσω την διαδικασία που λέτε όμως για το ψήσιμο ...............να δούμε αν θα θέλετε μετά να ψήσετε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143638 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Να ψήνει και να παραψήνει. Όπως κάνω και εγώ...... αλλά πατάτες οφτές σε αλουμινόχαρτο ΜΟΝΟ :S :ohmy:

Καλές γιορτές, το ψήσιμο κρέατος απαγορεύεται...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ