Ponast vs pelletech

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134707 από GD25
Απαντήθηκε από GD25 στο θέμα Ponast vs pelletech
Καταρχήν δεκτή η συγνώμη σου γιατί δεν έχω καμία σχέση με το εμπόριο ούτε καν με την εγκατάσταση...Η δουλειά μου δεν έχει καμία σχέση με αυτά.Τώρα για πες μου εσύ αν έψαχνες για λέβητα πιο θα ήταν το πρώτο σου ποστ.Οι τιμές των πέλλετ;;;Δεν γνωρίζω αν είναι ο καλύτερος ούτε με ενδιαφέρει έχω 2 επιλογές μέχρι τώρα και ψάχνω.Στον pelletech έχει πολλά και τα διάβασα στον ακατανόμαστο (μιας και δεν θες να τον κάνεις διαφήμιση δεν έχει τίποτα και δεν θέλω να κάνω λάθος επιλογή).
Τώρα όσο αφορά το γεγονός ότι με κατηγορείς για εμπόριο(συγχαρητήρια για το αστυνομικό δαιμόνιο) ανέβασα λινκ όταν μου το ζήτησες και αυτό έκανα και από εσένα σου ζήτησα το λινκ. Συγκρίνεις κάτι ανόμοιο με χωρητικότητες 700 και 400 λίτρα...Που είναι το παράλογο.Φυσικά έχει διπλάσια περίπου τιμή και αν τα διαθέσω θέλω να είμαι σίγουρος ότι αξίζουν και όχι να πετάξω τα χρήματα μου.Αν πάλι με λιγότερα λεφτά μπορώ να βρω κάτι ελληνικής παραγωγής γιατί να μην πάρω αυτόν.Και κάτι τελευταίο δεν μας είπες την δική σου δουλειά(μήπως κάνεις εγκαταστάσεις αν πάλι όχι σου ζητώ προκαταβολικά συγνώμη) προφανώς σε αυτήν όποιος είναι φτηνότερος είναι καλύτερος από εσένα και όποιος ακριβότερος χειρότερος...Αν δεν έχεις να γράψεις για πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα μην ποστάρεις μηνύματα σε προσωπικό επίπεδο.Το γεγονός ότι μπορεί να έχεις περισσότερα ποσταρίσματα από εμένα δεν σου δίνει κανένα δικαίωμα να χαρακτηρίζεις κάποιον.
Jnet σε ευχαριστώ για το link το έχω δει. Επειδή πάλι θα με κατηγορήσουν για διαφήμιση ο ακατανόμαστος δεν έχει αυτή την τιμή.Αν ήταν να διαθέσω 9000 ευρώ θα πήγαινα σε αυστριακό με τεχνική υποστήριξη και αρκετές εγκαταστάσεις.
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134774 από GD25
Απαντήθηκε από GD25 στο θέμα Ponast vs pelletech
Γνωρίζει κανείς τους λέβητες edilkamin;;Αυτοί που πιθανόν να με καλύπτουν είναι ο atlanta και ο orlando.Το πρόβλημα που λύνεται με τους παραπάνω λέβητες είναι η μικρή έξοδος καυσαερίων μιας και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία αλλαγής καπνοδόχου.Έχω Φ120 και αυτοί Φ100 άρα λογικά καλύπτομαι.Τους έχει δουλέψει κανείς;;;Και κάτι άλλο από την έξοδο καυσαερίων συνεχίζει το ίδιο ή πρέπει να πάει σε μεγαλύτερο;;
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by GD25.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134786 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Ponast vs pelletech
Για τον orlado δεν έχω διαβάσει κάτι εδώ στο φόρουμ αλλά θα βρεις κάποια πράγματα για τον ottawa για να πάρεις μία ιδέα για την Edilkamin www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GD25

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134788 από GD25
Απαντήθηκε από GD25 στο θέμα Ponast vs pelletech
Μήπως γνωρίζεις και αυτό με το καπνοδόχο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134799 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ponast vs pelletech
Αν καλύπτεσαι με 15kw δες και τον Δανέζικο που διαφημίζεται πανω δεξιά. Εχει μικρή διατομή καμινάδας.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134811 από GD25
Απαντήθηκε από GD25 στο θέμα Ponast vs pelletech
Χρειάζομαι περίπου 29Kw.Και μια ακόμη ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος ο θερμοστάτης θα πρέπει να δίνει εντολή στον καυστήρα να κλείνει ή στην ηλεκτροβάνα και αν ισχύει το δεύτερο πια η διαφορά στην κατανάλωση;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ