Οξύτατο Πρόβλημα με Λέβητα Πέλλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121429 από ziogas
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ,ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΕ ΟΛΟΥ ΣΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ,ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ ΣΤΑΣΗ,ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΟΝΟΜΑΤΙΣΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΤΟ ΡΕΖΙΛΙΚΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΨΥΧΟΣ,ΜΕ ΤΕΤΡΑΜΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ, ΕΝΩ ΕΧΩ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΛΛΕΤ!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ,ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ,ΕΓΙΝΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΝΕΟ ΛΕΒΗΤΑ,ΚΑΘΩΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΕΓΙΝΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ.ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ,!! ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΥΝΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑ ΠΑΝΤΩΣ!!ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ,ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΘΕΣΗ ΧΡΟΝΙΑΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΗΝΥΓΑΩ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΥΣ ,ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΩΛΟΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΔΕ, ΟΤΙ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ,ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ Ο ΓΡΑΦΙΚΟΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ,ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΑΡΤΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!ΜΕ ΕΜΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΩΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ,ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕ.ΕΧΩ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121430 από stratis 1
Γίνε ποιο συγκεκριμενος.
Τι προβλήματα παρουσιαζε??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121431 από stergiosbik
Ετσι οπως μας τα λες φιλε μου δε βλεπω αλλη λυση απο την νομικη οδο.
Καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη εκανες;
Παντως θεωρω καλο να μας πεις κ ποια εταιρεια ειναι για να μην βρεθουν κ αλλοι στην θεση σου.
Οπως επισης να τους πεις οτι δημοσιοποιεις τα "κατορθωματα" τους ετσι ωστε να υπαρξει κ αντιλογος εκ μερους τους αν το θελησουν μεσω του φορουμ.
Ισως ο φοβος του να γινουν "ρομπα" λειτουργησει θετικα για σενα.
Ποτε δεν ξερεις.
Α κ κατι τελευταιο.....
αν κ σε καταλαβαινω προσπαθησε να μην γραφεις με κεφαλαια.
Ειναι σαν να φωναζεις (αν κ εχεις τα δικια σου). ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121436 από ziogas
Απαντήθηκε από ziogas στο θέμα Οξύτατο Πρόβλημα με Λέβητα Πέλλετ
Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ ΗΤΑΝΕ ΕΝΑΣ AURIGA B 23 KW.TO KΡΑΤΗΣΑ ΣΧΕΝΟΝ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ.ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑ 4 ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ,2 ΒΙΤΙΛΑΤΕΡ,ΕΓΙΝΕ ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑΣ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ.ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΛΕΒΗΤΑ,ΚΑΘΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ,ΜΕ ΕΝΑΝ GALLENA 35 KW.EXΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΛΛΕ 4 ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ,2 ΚΟΧΛΙΕΣ ,3 ΜΟΤΕR,ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΦΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΥΣ!!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΩΡΕΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΞΕΠΑΣΤΡΕΨΕ ΤΕΛΕΙΩΣ!! ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ,ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝΕ ΟΤΙ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΛΕΟΝ.!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΟΥΝΕ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΕ ΧΑΣΟΥΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΚΑΟΜΑ,ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΑΝΕΠΑΛΛΗΛΕΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121437 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οξύτατο Πρόβλημα με Λέβητα Πέλλετ
δωστε μερικές πληροφορίες αν θέλετε.
Κύριο ερωτημα: Την εγκατάσταση την ανέλαβε η ίδια εταιρεία που πούλησε τον λέβητα ;
- Ο κατασκευαστης (ή εισαγωγέας)έχει επικοινωνησει μαζί σας ;
- Τι πιστευετε; Στην εγκατάσταση- υδραυλική ισορροπία ή στην λειτουργία του λέβητα υπάρχει το πρόβλημα ΄?.

(εχοντας δει πολλά επι 5 έτη σε όλη την Ελλάδα, πιστευω ότι δεν υπάρχει ανεπίλυτο πρόβλημα σε λέβητα. Επειδή δε ταξιδευω συνεχώς, θα μπορούσα αν ήθελες να περάσω να δω. Συνεισφέροντας ακόμα και με μαρτυρική ενορκη κατάθεση, θεσμικά σαν μέλος Συνδέσμου βιομάζας----το έχω ξανακάνει) Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. - Αν θέλετε μου στελνετε e mail


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ziogas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121438 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οξύτατο Πρόβλημα με Λέβητα Πέλλετ
κάναμε ταυτόχρονα ποστ.

Θεωρώ ότι εισαγωγέας του λέβητα είναι σωστός επαγγελματίας και νομίζω ότι θα έχει αίσιο τέλος.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ