Κουβεντούλα για λέβητες γενικά...

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102532 από hoyo

electron έγραψε: Παιδιά εγώ έκανα δόκιμη το συγκεκριμένο πελλετ στο λέβητα μου όπου είδα ότι καίγεται απροβλημάτιστα χωρίς πολύ στάχτη (πριν έκαιγα bioenergy point) επίσης επειδή ειχα δοκιμάσει και πελλετ από πυρήνα θα σας πω ότι το συγκεκριμένο δεν έχει καμία σχέση είναι παρά πολύ καλύτερο
Παρήγγειλα 3 παλέτες και πηρά την ποσότητα έγκαιρα και απροβλημάτιστα και εγγυημένα (σε ποσότητα).
Οι σακούλες είναι γερές χωρίς πολύ σκόνη και μόλις τις ανοίξεις μυρίζει πιο πολύ το πεύκο θα έλεγα από την ελιά. Η τιμη είναι πολύ καλη και από θερμογονονο δύναμη δειχνει να πηγαίνει καλά. Τον χειμώνα θα δω και τις καταναλώσεις για να εχω μια πιο πλήρη εικόνα.
Τα παιδιά της Creta είναι εξυπηρετικότατοι και προσωπικά εγω θα ξαναψωνιζα.


electron. Ο λεβητας σου ειναι με συστημα βολκάνο η εχεις καυστηρα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102537 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Κουβεντούλα για λέβητες γενικά...
hoyo,

επειδή δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι (μάλλον volcano είναι) δες εδώ :



"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102539 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Κουβεντούλα για λέβητες γενικά...

electron έγραψε:
επειδή δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι (μάλλον volcano είναι)


Ειναι βολκανο.
Το οτι μπορει να δυσκολευεται με την πολυ σταχτη οφειλεται στον σχεδιασμο του φλογιστρου
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102544 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Κουβεντούλα για λέβητες γενικά...
Ανάλογα το καύσιμο. Πχ οταν είχα δοκιμάσει πελλετοπυρηνα η στάχτη εμενε στην εστία με αποτέλεσμα να ανεβαίνει η φλόγα προς τα πάνω. Με αυτο το πελλετ δεν ειχα πρόβλημα γιατι κάνει στάχτη σε μορφή πούδρας και ειναι ελαφριά. Επίσης και με πυρηνοξυλο δεν εχει κανένα πρόβλημα


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102547 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Κουβεντούλα για λέβητες γενικά...
ο καυστηρας σου σπρωχνει καθετα προς τα πανω το υλικο και μετα το στελνει οριζοντια και το απλωνει πανω στις τρυπες του αερα.
Και σαν να μην εφτανε αυτο,'κοβει'γυρω γυρω το υλικο με ενα φραγμα και το οδηγει για δευτερη φορα προς τα επανω .
Κοιτα το φλογιστρο ενος πυρηνοκαυστηρα που ειναι φτιαγμενος για καυσιμα με πολλες σταχτες σαν το πυρηνοξυλο,και κανε σύγκριση με τον δικο σου.
Κοιτα που ειναι τοποθετημενες οι τρυπες του αερα.
προσεξε οτι το υλικο σπρωχνεται απο κατω ομοιομορφα και πλαγια και φευγει εξω αφου εχει καει.
Ειναι του Κουρτακη απο Χανια η φωτο


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102556 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Κουβεντούλα για λέβητες γενικά...

stratis 1 έγραψε: ο καυστηρας σου σπρωχνει καθετα προς τα πανω το υλικο και μετα το στελνει οριζοντια και το απλωνει πανω στις τρυπες του αερα.
Και σαν να μην εφτανε αυτο,'κοβει'γυρω γυρω το υλικο με ενα φραγμα και το οδηγει για δευτερη φορα προς τα επανω .
Κοιτα το φλογιστρο ενος πυρηνοκαυστηρα που ειναι φτιαγμενος για καυσιμα με πολλες σταχτες σαν το πυρηνοξυλο,και κανε σύγκριση με τον δικο σου.
Κοιτα που ειναι τοποθετημενες οι τρυπες του αερα.
προσεξε οτι το υλικο σπρωχνεται απο κατω ομοιομορφα και πλαγια και φευγει εξω αφου εχει καει.
Ειναι του Κουρτακη απο Χανια η φωτο


ΣΤΡΑΤΗ Εγω πιστευω οτι αυτος ο καυστηρας ειναι χειροτερος απο τον PRIMUS οσο αφορα την κουρμπα.
Δηλ.εχει μεγαλο χωρο που λιμναζει το καυσημο.
Δεν ξερω αποψει μου ειναι, καποιοι θα ξερουνε περισσοτερο και σιγουρα υπαρχουνε
ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ