Έλεος!!! Εσείς οι έμποροι δεν παίζεστε

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22445 από nikossarris
Σημερα ξεκινησα την ερευνα μου στα τοπικα μαγαζια της Χαλκιδας με σκοπο να αγορασω τον πυρηνολεβητα που χρειαζομαι ο οποιος δυστιχος πρεπει να ειναι 100.000 θερμιδες λογο αναγκων.Μετα απο τρελη ερευνα και πολλα τηλεφωνηματα αποφασισα να παρω πυρηνολεβητα ΣΑΜΑΡΑ καθωτι εχει και ενας γειτονας απο το 2007 και ειναι πολλη ευχαριστημενος.Ηξερα απο την αρχη οτι θα πηγαινα σε εναν ακριβω πυρηνολεβητα αλλα ειπα χαλαλι να δωσω και 600-800 κατοσταρικα παραπανω δεν τρεχει και κατι!!!
Εδω ειναι ομως τωρα που σε πιανουν τα νευρα και λες (ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ)
Απλα σας λεω μερικες τιμες:
ALHA THERM 100.000 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 3500 euro
MAVIL 100.000 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 3850 euro
OPTIMUS BIO 80.000 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 3150 euro
ΠΥΡΗΝΟΛΕΒΗΤΑΣ ΣΑΜΑΡΑ ΜΙΛΕ Π 110.000 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 5700 euro
ενταξει τωρα θα μου πειτε οτι ο optimus bio ειναι μικροτερος σε θερμιδες αλλα των γραφω ενδικτικα γιατι μου αρεσε,ειδα και κατι αλλους εισαγωμενους που κατα μεσω ορο επαιζαν 2800 με 3300 (λογικη τιμη),επεισης καποιος θα πει οτι στην περιπτωση του λεβητα του Σαμαρα καιρδιζει 10.000 θερμιδες οποτε και αυτο σωστο.ομως πολλυ ευκολα με μια αφαιρεση θα δει καποιος τρελη διαφορα που φτανει τα 2200 euro..
Ημουν σιγουρος οτι με την επιλογη μου για τον Σαμαρα θα δαπανουσα περισσοτερα λεφτα αλλα οχι και τοσα.η απαντηση του εμπορου της πολης μου ειναι οτι αγοραζοντας τον ΜΙΛΕ Π ειναι σα να αγοραζεις MERCEDES..ναι αλλα δεν αγοραζουμε mercedes ρε παιδια ενα (μπιπ) λεβητα θελουμε να αγορασουμε και τιποτε αλλο.
ξερω οτι κουρασα και δεν εχω σκοπο να θιξω κανεναν εμπορω αλλα ουτε και κατασκευαστει αλλα ελεοοοοςς ρεε ενα κουτι ειναι γαμωτο μου.!!!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22448 από ELECTRICALCHIEF
Ευκολα θα απαντουσα οτι μπορει πράγματι να διαφερει η ποιοτητα και τα χαρακτηριστικα κατασκευης, η mercede που σου ειπανε... Αλλα χωρις να γνωριζεω τη προελευση των αλλων, σιγουρα ο ελληνικος επιβαρυνεται και με ολα τα φορολογικα και λοιπα εξοδα μιας ελληνικης επιχειρησης, που εχουν παρει την ανηφορα λογο της καταντιας τοπυ κρατους μας. Ρωτησες σε αλλα καταστηματα για διαφορετικη τιμη?

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22452 από nikossarris
ALHA THERM ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ
ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ
MAVIL ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ
οποτε καταλαβαινεις οτι μιλαμε για την ιδια φορολογια.ναι ρωτησα και οι τιμες ειναι οπως μου ειπαν τιμοκαταλογου.μεγαλη διαφορα στους 3 αυτους πυρηνολεβητες ειναι του Σαμαρα που εχει καθετα τουμπο..ε και τι να λεει?αν δεις και τους τρεις απο κοντα ειναι ο μονος που χανει σε εμφανιση (φυσικα αυτο δεν εχει να λεει).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22455 από ACIDBLACK
καταρχας μπορεις καλιστα να απευθυνθεις σε αλλους αντιπροσωπους για να μαθεις τιμες
αν σου φαινεται ακριβο ,γιατι δεν παιρνει κατι φτηνοτερο ?
κανεις δεν σε υποχρεωνει να παρεις MERCEDES ...σιγουρα υπαρχει καποιος λογος που θα επελεγες MERCEDES
αλλα ας κοιταξουμε και το θεμα αν μπορεις να την αγορασεις και να την συντηρησεις
ενα ειναι σιγουρο ....δεν ειναι απλα ενα κουτι ....
θα σου ελεγα να κοιταξεις και αλλρε ελληνικες εταιριες πχ τον ΧΟΥΜΕΡΙΑΝΟ ...
Καλη τυχη στην αναζητηση σου ..

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22485 από Pri
Φίλε μου επειδή κι εγώ ψάχνομαι για λέβητα (άσχετο με τον δικό σου) θα σου συνιστούσα ψυχραιμία και διάβασμα. (εννοώ ψάξιμο εδώ μέσα κι όπου αλλού μπορείς)

Αν κάτι μας φαίνεται ακριβό γιατί αξίζει, απλά δεν το αγοράζουμε.
Αν κάτι μας φαίνεται ακριβό γιατί είναι υπερεκτιμημένο, επίσης δεν το αγοράζουμε.

Μην ψάχνεις να βρεις γιατί ο τάδε ή ο δείνα έμπορος κοστολογούν τόσο το προϊόν τους. Τόσο πιστεύουν ότι αξίζει, τόσο το κοστολογούν.

Αν είσαι σίγουρος για το υπερεκτιμημένο του πράγματος, μπορείς να παζαράψεις. Δεν είναι χαζός ο έμπορος που έχει κάνει υπερεκτίμηση (και την έχει κάνει εν γνώση του) να μην πάρει μια καλή προσφορά.

Αν πάλι είναι σίγουρος ότι θα πουλήσει στην τιμή που το έχει κοστολογήσει, τότε κοίτα κάτι φτηνότερο, γιατί αυτός ο έμπορος δεν θα ρίξει την τιμή του. (και καλά θα κάνει)

Φιλικά πάντα!

Υ.Γ.
Δεν ξέρω και πολλά για τους λέβητες αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είναι απλά κουτιά. Και νομίζω ότι το ξέρεις κι εσύ. (παρότι δηλώνεις το αντίθετο)

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22495 από Moschalis
Αν ψάχνετε για λεβητα με πυρήνα κάντε έρευνα πρώτα σε θερμοκήπια της περιοχής σας. Ενδεικτικά υπάρχει κατασκευαστήςστην Αγριά Βόλου ο Απόστολος Ματσούκας. Ο άνθρωπος δεν παίζεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ