Θέλω κόντρα!

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140112 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Θέλω κόντρα!
Φιλιππακοπουλε.. 1) τι 30 μετρα λες? Εγω το εχω στο κεντρο τ σπιτιου, επισης εχω ξυλινα κουφωματα κ εσυ αν εχεις πολυ καλα και μια θερμομονωση απ εξω και δειξεις αποτελεσματα μιας καλης θερμοκρασιακα ημερας ενω εγω μιας πολυ κρυας τα συμπερασματα θα ειναι τελειως εξω! Δεν συμφωνω με αυτο. Εκτος κ αν εννοουσες εκατοστα.
2)-3) Συμφωνω γιατι με συμφερει, εχω 400 κυβικα μεγιστο, αρα μεγαλες θερμοκρασιες, αρα θα σας κλεψω! Αρα δεν συμφωνειτε εσεις..
4) Δεν το πολυκαταλαβα, αλλα εγω αδυνατω να τραβηξω τετοιο βιντεο για πολλους κ διαφορους λογους.
Πλακα θα κανουμε, δεν θα θιχτει κανεις μας ρε παιδια.

Εγω τ σκεφτομαι αλλιως, θερμομετρο στ περσιδες συν αυτο τ πιο μεσα του κοντρολ. Ζυγισμενα ξυλα μιας ορισμενης ποσοτητας, κρυο το τζακι (αυτο φαινεται στο κοντρολ). ΩΡΟΛΟΓΙΟΝ διπλα στο θερμομετρο απαραιτητον! Το κοντρολ ρυθμιση στην ιδια θερμοκρασια εκκινησης για ολους. Ενα βινταιακι μεχρι να παρει μπρος το αεροθερμο, και 2-3 ακομα του λεπτου (στα οποια θα φαινονται η ωρα η θερμοκρασια η εστια τα ξυλα μεσα οπως τα ειδαμε στο προηγουμενο βιντεακι κτλ) βιντεο ενδιαμεσα οσο διαρκει η καυση. Θα κλεινει η παρουσιαση με το τελευταιο βιντεο (οπου ξαναλεω θα φαινονται ωρα, εστια με τα ξυλα της, θερμοκρασια) με το τελος του αεροθερμου (λιγο π[ριν σβησει δηλαδη στην ιδια θερμοκρασια που θα ρυθμισουμε ολοι.. Μετα θα μαλλωσουμε! Οταν ο ενας θα τα καψει σε λιγο χρονο εχοντας υψηλες θερμοκρασιες κ ο αλλος σε πολυ χρονο εχοντας χαμηλοτερες θερμοκρασιες! Αφηστε και το θεμα των κυβικων ανα ωρα.. 800 ειπατε?? Ουτε τα μισα δεν βγαινουν στην εξοδο..
Πειτε κ οι αλλοι.. Γνωμες και Ορους!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140116 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Θέλω κόντρα!
Έχετε ξεφύγει ή μου φαίνεται;
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giokaspart.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140123 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Θέλω κόντρα!
Εστειλα το λινκ σε σοβαρό γραφείο στοιχηματων στην Αγγλία

Εδειξαν ενδιαφέρον.

Ειπαν να μου στείλει δωρεαν ενα τζακι ο κ Φιλιππακόπουλος και ενα ο κ Στελιος για να τα παω σε εργαστηριο.

(εουμε ξιφιγ'ι ?...) :P



----
Παντως η προσεγγιση- προταση του Δημ. Φιλ. ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα νομίζω


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140124 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!
Και αμα βγαλετε ακρη θα βαλω στη σομπα μου βεντιλατερ.


Sent from my iPad using Tapatalk

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140157 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!
Εγώ ο μόνος όρος απαράβατος παρακαλώ που θετω,είναι κατά την διάρκεια της δοκιμασίας ο καθένας μας να έχει διπλα του ενα μπουκάλι κρασι-ρακι-ουίσκι -ότι άλλο θέλει...και να το ευχαριστηθεί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140203 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!
Ενταξει συμφωνω γιατι η εστια μου ειναι απο σαμοτ και θερμοσυσωρευει, με ωφελει η μεγαλη διαρκεια, το θεμα ειναι αν μπορω να βγαλω μεγαλα βιντεο η αν εχω την υπομονη να παιδευτω ανεβαζοντας 4-5 διαδοχικα κτλ..
Φυσικα και δεν θα βγει ακρη, αλλα συμπερασματα θα βγουν σιγουρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ