Μετατροπη απλου τζακιου σε υδραυλικο και πελλετ!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118217 από γιαννης-δραμα
Δειτε τι εκανε ενα φιλαρακι που δουλευουμε μαζι(ηλεκτρολογος-ηλεκτρονικος σε εργοστασιο μαρμαρου) στο απλο τζακι του.
Καταρχην πρωτα εκανε το τζακι υδραυλικο δηλαδη το συνδεσε με τα καλοριφερ και περσι εκανε και καυστηρα για πελλετ με πολυ καλα αποτελεσματα,υποψην οτι οποια στιγμη θελει αφαιρει τον καυστηρα και καιει ξυλα,επισης δουλευει σε ενα ποσοστο απο πανω απο τις περσιδες και σαν αεροθερμο και ολα αυτα ελεγχονται μεσω plc και την οθονη που θα δειτε στο βιντεο.
Και απο ζεστη φουλ και σε σημερινες θερμοκρασιες 1-2 βαθμους εξωτερικη :S
Τωρα μη ρωτατε πολλα γιατι εγω απο τζακια,κυκλοφορητες και αυτοματισμους ειμαι ανιδεος αλλα μπορω να μεταφερω τις ερωτησεις σας ;)
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Gdevil

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118220 από vag1234
Οοοοοοοοοο !!! :cheer: Respect !!!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118222 από pontios74
Αφου τα καταφερε μπραβο πολυ καλο το τζακι του ήταν ανοιχτο? και το τροποποιησε εκεινος με πορτα κλπ γιατι για να τροφοδοτηθει το πελετ πρεπει να τρυπησει καπου την εστια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118225 από γιαννης-δραμα
Το τζακι νομιζω ειχε πορτα αλλα δεν ηταν ενεργειακο.
Το πελλετ ειναι σε μια κατασκευη στην ταρατσα και πεφτει απο μια σωληνα που κατεβαινει μεσα στο τζακι(και εγω σημερα το ειδα πρωτη φορα απο κοντα),εκεινη η σωληνα που φαινεται στο κεντρο και κατεβαινει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118229 από pontios74
Αν είχε πόρτα ενεργειακο ηταν αλλα μάλλον κτιστό είναι και τα πλαινα ειναι μαντεμενια μπορει και να εχει και καμπανα απο επανω ..δε ξερω..απλα ετσι το σκεφτομαι ξερω πως τπαρχουν καποια χυτηρια που αν εχεις ανοικτο τζακι και δωσεις καποιες διαστασεις μπορεις να προσαρμοσεις γυρω γυρω μαντεμι μπορει να ειναι καποια κατασκευη και να εχει υποδοχη να μπορει να μπει ο σωληνας πατως ειναι εξαιρετικο....τουλαχιστον σωθηκε και δεν εξαρτιεται απο το πετρελαιο και μπορει να ζεσταθει!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118244 από Gdevil
Γιάννη,
πές το φιλαράκι να γραφτεί να κάνει παρουσίαση.
I HAVE A DREAM...
:)


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ