Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25241 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
εχει μπει το κιτ της edilkamin αυτο!Απο οτι εχω διαβασει και απο αυτο που βλεπω μαλλον δεν υπαρχει τριοδη ή κανω λαθος? :blush:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25244 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

sinister έγραψε: Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι μετα τον καθαρισμο που εγινε απο συνεργειο αυτουνου που μου το τοποθετησε αντικρυσα τις παρακατω εικονες.


Το προβλημα υπήρχε η διμιουργήθηκε μετα τον καθαρισμό,είσαι σιγουρος οτι η εταιρία καθαρισμού δεν του εριξε κάποιο χημικό για τον καθαρισμό τις πίσσας;
Με βάση τις φωτογραφίες εμένα μου φαίνεται σαν διάβρωση-οξειδωση απο κάποιο οξύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25246 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

akapsali έγραψε:

sinister έγραψε: Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι μετα τον καθαρισμο που εγινε απο συνεργειο αυτουνου που μου το τοποθετησε αντικρυσα τις παρακατω εικονες.


Το προβλημα υπήρχε η διμιουργήθηκε μετα τον καθαρισμό,είσαι σιγουρος οτι η εταιρία καθαρισμού δεν του εριξε κάποιο χημικό για τον καθαρισμό τις πίσσας;
Με βάση τις φωτογραφίες εμένα μου φαίνεται σαν διάβρωση-οξειδωση απο κάποιο οξύ


ημουν μπροστα κατα τον καθαρισμο,με μια βουρτσα καθαρισαν την καμιναδα κ εσωτερικα με μεα συρματοβουρτσα,δεν μπηκε κανενα χημικο παρα μονο ενα σπρευ για να καθαρισει το τζαμι,τιποτα αλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25272 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Asteris έγραψε: Εφόσον έχεις σκουριές, είναι φανερό ότι με κάποιο τρόπο μπήκε νερό στην εστία. Δεδομένου ότι η εστία δεν περπατάει να βγει βόλτα στην βροχή, ο μόνος τρόπος είναι να της έβαλες εσύ υγρά ξύλα. Σε συνδιασμό με πιθανή πολύ κρύα επιστροφή νερών (μειωμένη απόδοση από τα ξύλα, δεν ανέβαζε μεγάλη θερμοκρασία στα σώματα, χαμηλές θερμοκρασίες στο σπίτι), δούλευε τίγκα στις υγροποιήσεις ο εναλλάκτης.

Α. μπράβο.

Ξέρεις αν μπήκε το κιτ της Edilkamin, ή έκανε δικές του συνδέσεις ο υδραυλικός? Εν ολίγης μπήκε τρίοδη?
Ερώτηση.
Το κιτ της Edil έχει πρόβλεψη για να μην πέφτει τον νερό του πρωτεύων κάτω απο το σημείο δρόσου;


Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25292 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

sinister έγραψε: Πέρυσι στην Αθήνα όλοι ξερά Έλεγαν ότι πουλάνε :( αλλα δεν ήμουν σε θέση ούτε να βρω ούτε να Ξέρω ποια ειναι τα ξερά! Ρώτησα στην αντιπροσωπεία για το αν ειναι φυσιολογικό κ μου είπαν για υγρά ξυλα αλλα στην ερώτηση αν έχουν κάποιον μετρητή (υγρασιομετρο) για να βαζω σωστα ξυλα δεν πήρα απάντηση. Όταν βάζεις κάποιες ρήτρες δεν πρέπει να έχεις κ κάποιο τροπο να το ελεγχεις; Το θέμα ειναι αν υπάρχει πρόβλημα. Μου είπαν ότι μάλλον Έχω μονη καμινάδα πράγμα που δεν ισχύει.
Για την εγγύηση πως Μπορεί να ξέρει κάποιος αν τα ξυλα που έκαιγε ήταν ξερά ή όχι;
Συγγνώμη για τον κατεγισμο ερωτήσεων αλλα πέραν του ότι έκαψα περισυ 9 τόνους ξυλα στην Αθήνα, το Σπιτι με δίπλα παράθυρα μονωμενη ταράτσα δεν έπιασα Πάνω απο 21 βαθμούς κ το πρωι ξύπναγα σπαρτιατης με 16 βαθμούς στα πολλα κρύα
Είμαι λίγο απογοητευμένος να πω την αλήθεια. :(




Δεν εισαι ο πρωτος που απογοητευεται απο τετοια συστηματα φιλε B)

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25332 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

LEONAS έγραψε: Δεν εισαι ο πρωτος που απογοητευεται απο τετοια συστηματα φιλε B)


ενημερωσα την edilkamin και μου ειπαν οτι μιλησαν με τον εγκαταστατη κ οτι θα ερθει για να επαληθευσει τη λειτουργια του τζακιου. Αν σκεφτεις οτι για ολο το χειμωνα προπερσυ εκαψα 1200 λιτρα πετρελαιο χωρις τη μονωση στην ταρατσα κ με το τζακι εκαψα 9 τονους ξυλα καταλαβαινεις οτι κ πιο ακριβα μου βγηκε κ δεν ειχα τη ζεστη στο σπιτι μιας κ με το πετρελαιο ο θερμοστατης ηταν μονιμα στους 20C κ το πρωι ντυνομουν κυριος.
Το θεμα ειναι οτι σκεφτομαι να κανω ενα πιτσιρικι κ θα πρεπει να εχω ζεστη στο σπιτι κ τη νυχτα κ το πρωι. Οταν ηταν να την βαλω ολοι μου ελεγαν οτι θα του βαζεις 20 κιλα ξυλα το βραδυ κ θα καιει μεχρι το πρωι,πραγμα που δεν συνέβη ποτε. Τωρα ειμαι αναγκασμενος να βαλω κατι σε πελλετ με αεραγωγους για να εχω τουλαχιστον τα υπνοδωματια ζεστα ολη τη μερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ