Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25536 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Γιατι δεν του λετε να βαλει ενα ινβικτα 500ων ευρω και να πεταξει το τζακι των 5000? Προσεξε την καπνοδοχο σου φιλε μου, νομιζω οτι βαζει νερα, δεν υπαρχει προυποθεση δροσου εκει μεσα ωστε να περισευοει τοση υγρασια και να σκουριαζει, μην λετε οτι να ναι, αμα δεν ξερετε δεν υπαρχει κανενας πελεκυς να σας σφαξει αν δεν απαντησετε. Τα υγρα ξυλα για υδραυλικο ειναι ενα θεμα, αλλα κυριως ειναι μια καλη δικαιολογια.. Οσον αφορα την αποδοση εμπλεκονται ζητηματα θερμουδραυλικων και δε λυνονται ετσι στ ποδι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25539 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Eγω παντος καταλαβα οτι ο φιλος εδωσε 5000 και εκαψε τα αντερα του
και δεν ζεσταθηκε.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25541 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

LEONAS έγραψε: Eγω παντος καταλαβα οτι ο φιλος εδωσε 5000 και εκαψε τα αντερα του
και δεν ζεσταθηκε.



Και με φιρμα σοβαρη και με πιστοποιησεις!!! Μυνηση σε αυτους που τις δινουν λοιπον..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25544 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Στελιος1 έγραψε: Γιατι δεν του λετε να βαλει ενα ινβικτα 500ων ευρω και να πεταξει το τζακι των 5000? Προσεξε την καπνοδοχο σου φιλε μου, νομιζω οτι βαζει νερα, δεν υπαρχει προυποθεση δροσου εκει μεσα ωστε να περισευοει τοση υγρασια και να σκουριαζει, μην λετε οτι να ναι, αμα δεν ξερετε δεν υπαρχει κανενας πελεκυς να σας σφαξει αν δεν απαντησετε. Τα υγρα ξυλα για υδραυλικο ειναι ενα θεμα, αλλα κυριως ειναι μια καλη δικαιολογια.. Οσον αφορα την αποδοση εμπλεκονται ζητηματα θερμουδραυλικων και δε λυνονται ετσι στ ποδι.

Κάτι που παρατήρησα όταν έβγαλαν το inox καπέλο της καμιναδας ειναι ότι κάποια κομμάτια του ήταν διαβρωμενα σαν να έχουν σκουριά. Θα μου πείτε ότι το ινοξ δεν σκουριάζει αλλα Αυτό μου πούλησαν Αυτό είδα Αυτό λέω κιόλας. Επίσης παρατηρησα τρεξιματα στον τοίχο εξωτερικά του σπιτιου στο σημειο που μπαίνει η καμινάδα στο Σπιτι. Οποτε κάτι μάλλον δεν παει Καλά! Ευχαριστω ολουσ για τις απαντήσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25551 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Και μαυριζει και με την υψηλη θερμοκρασια και σε συνδιασμο με υγρασια σαπιζει μια χαρα. Ειναι ανοξειδωτο σε νορμαλ συνθηκες. Προσεξε αν μπαζει νερα. Γιατι αν μπαζει.. οτι και να βαλεις απο κατω κατι θα παθει δε μπορει. Ολα τα καπελα βαζουν νερα, απλα ειναι κατα κανονα μικρες ποσοτητες και δεν φτανουν κατω, αλλα εννιοτε σσυμβαινει και αυτο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25591 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Στελιος1 έγραψε: Γιατι δεν του λετε να βαλει ενα ινβικτα 500ων ευρω και να πεταξει το τζακι των 5000? Προσεξε την καπνοδοχο σου φιλε μου, νομιζω οτι βαζει νερα, δεν υπαρχει προυποθεση δροσου εκει μεσα ωστε να περισευοει τοση υγρασια και να σκουριαζει, μην λετε οτι να ναι, αμα δεν ξερετε δεν υπαρχει κανενας πελεκυς να σας σφαξει αν δεν απαντησετε. Τα υγρα ξυλα για υδραυλικο ειναι ενα θεμα, αλλα κυριως ειναι μια καλη δικαιολογια.. Οσον αφορα την αποδοση εμπλεκονται ζητηματα θερμουδραυλικων και δε λυνονται ετσι στ ποδι.


Δεν του λέμε να βάλει Invicta γιατί θέλει απλά να ζεσταθεί. Ενώ με το Invicta θα σκάσει... :P :P :P

Τώρα για το αν μπάζει νερά η καμινάδα, εμένα μου φαίνεται τραβηγμένο, γιατί δηλώνει ότι δεν ζεστάθηκε καθόλου όλη την σαιζόν και έκαψε παραπάνω ξύλα από μένα που είμαι Β.Ελλάδα. Αρα κάτι έχει η καύσιμη ύλη. Αν έλεγε ότι δεν ζεσταίνεται όταν βρέχει και είναι μιά χαρά τις άλλες μέρες, να συζητούσαμε για διαρροές στην μονωμένη καμινάδα.

Sinister, το καπέλο που είπες ότι ήταν οξειδωμένο, μπορείς να το βγάλεις φωτογραφία? Είχε σκουριές και από την κάτω του πλευρά, αυτήν που είναι προς την μεριά της καμινάδας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ