Δελτίο τύπου της Alfapellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113464 από kosmidis80
Δελτίο τύπου της Alfapellet δημιουργήθηκε από kosmidis80
Η βιομηχανία παραγωγής pellet, “Alfapellet” του ομίλου ΑLFAWOOD, στα πλαίσια των διαρκών προσπαθειών τόσο για την βελτίωση της ποιότητας των παραγόμενων προϊόντων της όσο και με την πλήρη συμμόρφωση της με την κείμενη Νομοθεσία που ήδη έχει τεθεί σε ισχύ , έχει θεμελιώσει συνεργασία με το Εργαστήριο Ποιοτικού Ελέγχου του Τμήματος Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου.
- Η συνεργασία αυτή αποβλέπει στον συνεχή έλεγχο της παραγωγικής διαδικασίας και τον ποιοτικό έλεγχο των τελικών προϊόντων ώστε αυτά να είναι σύμφωνα με την προδιαγραφή ΕΛΟΤ ΕΝ 14961−2 Στερεά βιοκαύσιμα − Προδιαγραφές και κλάσεις καυσίμου − Μέρος 2: Πέλετς ξύλου για μη βιομηχανική χρήση γεγονός που είναι πλέον απαιτούμενο από την ΚΥΑ 2499/4-10-2013 και αποτελεί νόμο του κράτους.
- Στα πιστοποιητικά που θα εκδοθούν στα πλαίσια της συνεργασίας αυτής θα εμφανίζονται και θα συνοδεύουν το προϊόν θα αφορούν όλα τα απαραίτητα στοιχεία (διαστάσεις , ανόργανα συστατικά , θερμογόνο δύναμη , περιεκτικότατα σε S, Cl κλπ) ώστε να είναι ο καταναλωτής γνώστης της καλής ποιότητας του προϊόντος που προμηθεύεται.
Θα πρέπει να σημειωθεί ότι το Εργαστήριο Ποιοτικού Ελέγχου του Τμήματος Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου είναι ένα Κρατικό Θεσμοθετημένο Εργαστήριο Ιδρύματος Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με μεγάλη εμπειρία στο ξύλο και τα προϊόντα του.

Δρ.Γεώργιος Νταλός
Καθηγητής
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113469 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
Το παραπανω μου ζητησε να το ανεβασω ο φιλος Νασικας Κ., καθως δεν γραφει πλεον εδω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113491 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet

kosmidis80 έγραψε: Το παραπανω μου ζητησε να το ανεβασω ο φιλος Νασικας Κ., καθως δεν γραφει πλεον εδω.


Θοδωρε γιατι εχω την εντυπωση οτι εφ οσον παρει την πιστοποιηση η ALFAWOOD,καποιοι θα γλειφουν εκει που εφτυναν;
Εσυ τι λες;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113510 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
για ποια πιστοποιηση μιλαμε ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113514 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
Εχω την εντύπωση πως αρχικά κάνουν μια προσπάθεια διατήρησης μιας σταθερής ποιότητας της παραγωγής τους σύμφωνα με το ΕΝ με την βοήθεια των συνεχών εργαστηριακών αναλύσεων απο τα εργαστήρια του ιδρύματος. Πιθανολογω οτι προς το παρόν δεν θα προχωρήσουν σε επίσημη πιστοποίηση ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113515 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet

stergiosbik έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Το παραπανω μου ζητησε να το ανεβασω ο φιλος Νασικας Κ., καθως δεν γραφει πλεον εδω.


Θοδωρε γιατι εχω την εντυπωση οτι εφ οσον παρει την πιστοποιηση η ALFAWOOD,καποιοι θα γλειφουν εκει που εφτυναν;
Εσυ τι λες;


Ο καιρος θα δειξει Στεργιο, θα εχει πλακα παντως! Αν και πλεον δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω με τον οποιον ανωνυμο και απροσωπο εδω μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ