Πιστοποιήσεις pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49068 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet
E ναι, οταν μια εταιρια παραγει 20-30.000 τονους πελλετ και τους διαθετει για π.χ. 150 ευρω τον τονο, σ´αυτες τις 50.000 ευρω θα κολλησει... Οχι στο οτι δεν μπορει (για διαφορους λογους) να κρατησει αυστηρα μια σωστη διαδικασια παραγωγης που θα οδηγησει στην πιστοποιηση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49071 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε: H πιστοποίηση έχει να κάνει μάλλον με τα 50.000ευρώ που απαιτούνται για να αρχίσεις να έχεις επαφές με τους φορείς που πιστοποιούν τα πέλλετ. :ohmy:

Ναιιι... Γιατί τα πιστοποιημένα πέλλετ δεν καίγονται αποδεδειγμένα πολύ καλά... Μπορείς με 50000 EUR να βαφτίσεις το τελευταίο pellet σου A1... :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49072 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ο δρόμος για την πιστοποίηση είναι τα 50.000ευρώ, και όχι η "αυστηρά μια σωστή διαδικασία παραγωγής" ...και άλλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49152 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Για φέτος έχω αγοράσει Ελληνικό πέλλετ χωρίς φυσικά κάποια πιστοποίηση,

Μήπως έπρεπε να κάψεις Ελληνικό, Βουλγάρικο, Σέρβικο η ότι άλλο πέλλετ αντίστοιχο του "αυστριακού" για να συγκρίνεις την διαφορά ?

Η για εσένα η πιστοποίηση και μόνο.....η σφραγίδα δηλαδή είναι αυτή που σε κάνει και νιώθεις σιγουριά.

Γιατί αυτό που λες ότι με το ένα έκαψες 19κιλά ενώ με το άλλο 12 ...δεν ισχύει φίλε μου. Τέτοιες μετρήσεις και συμπεράσματα δεν βγαίνουν τόσο εύκολα και στο "πόδι"

Σε τι μηχάνημα τα έκαψες, και πόσων είδων πέλλετ έχεις κάψει μέχρι σήμερα, και πόσες μετρήσεις έχεις σημειωμένες στο χαρτί.

Κατέθεσε αυτά τα στοιχεία......και ύστερα συζητάμε τυχόν ενστάσεις σου...... εάν υπάρχουν.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49156 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε: Η για εσένα η πιστοποίηση και μόνο.....η σφραγίδα δηλαδή είναι αυτή που σε κάνει και νιώθεις σιγουριά.


Mα δεν είναι μόνο η σφραγίδα. Είναι όλα οσα συνεπάγεται αυτή η σφραγίδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49158 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Grecu_ έγραψε:

mastoras έγραψε: Η για εσένα η πιστοποίηση και μόνο.....η σφραγίδα δηλαδή είναι αυτή που σε κάνει και νιώθεις σιγουριά.


Mα δεν είναι μόνο η σφραγίδα. Είναι όλα οσα συνεπάγεται αυτή η σφραγίδα.


Πάρα πολλά πέλλετ έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά και τις προδιαγραφές, σχεδόν το μεγαλύτερο ποσοστό. Απλά πολλά εργοστάσια δεν επιθυμούν να χώσουν τις 50.000 στον δήθεν φορέα πιστοποίησης.....που στην ουσία δεν είναι φορέας, αλλά κερδοσκοπικές-διαφημιστικές εταιρίες. Η αλλιώς καρτέλ των πολυεθνικών.

Εκεί έχω καταλήξει.......γνώμη μου, και σίγουρα λάχανο του μπαξέ δεν είμαι !!!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ