Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42823 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
Θα μου επιτρεψετε στο ιδιο θεμα μα παρω την ευκαιρια και να παρακαλέσω τους εμπορους να κανουν τις διανομές με "παπαγαλακι"...

πρωτον κοστιζει οσο και η υδραυλική πορτα
δευτερον πρωφανως και διευκολυνουν τους πελατες τους ( να κατι που θα με εκανε να προτιμησω εναν απο καποιον αλλο με την ιδια τιμή ) γιατι ξερουν οτι τα τσουβαλια καταληγουν συνηθως σε υπογεια που ΔΕΝ κατεβαινει παλετοφόρο με τα ροδακια που εχει
70 τσουβαλια μου εφυγε η μεση - εχουμε και μια ηλικία - φανταζομαι τι τραβηξε ο φιλος πιο πανω με τους 4 τοννους..... 280 τσουβαλια Παναγια μου!

και ΚΥΡΙΩΣ η παλετα θα μειναι ως "ενα σωμα" λογω της ζελατινας που ειναι τυλιγμενη, κι ετσι ουτε σκιζονται στην μεταφορά ουτε υπαρχει ο κινδυνος - που μου ετυχε χτες - μια ντανα να πεσει....

Ξανα λεω ολα αυτα ειναι παρακληση κι οχι μομφή ή οτιδηποτε αλλο...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42827 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

Fokion έγραψε: Θα μου επιτρεψετε στο ιδιο θεμα μα παρω την ευκαιρια και να παρακαλέσω τους εμπορους να κανουν τις διανομές με "παπαγαλακι"...

πρωτον κοστιζει οσο και η υδραυλική πορτα
δευτερον πρωφανως και διευκολυνουν τους πελατες τους ( να κατι που θα με εκανε να προτιμησω εναν απο καποιον αλλο με την ιδια τιμή ) γιατι ξερουν οτι τα τσουβαλια καταληγουν συνηθως σε υπογεια που ΔΕΝ κατεβαινει παλετοφόρο με τα ροδακια που εχει
70 τσουβαλια μου εφυγε η μεση - εχουμε και μια ηλικία - φανταζομαι τι τραβηξε ο φιλος πιο πανω με τους 4 τοννους..... 280 τσουβαλια Παναγια μου!

και ΚΥΡΙΩΣ η παλετα θα μειναι ως "ενα σωμα" λογω της ζελατινας που ειναι τυλιγμενη, κι ετσι ουτε σκιζονται στην μεταφορά ουτε υπαρχει ο κινδυνος - που μου ετυχε χτες - μια ντανα να πεσει....

Ξανα λεω ολα αυτα ειναι παρακληση κι οχι μομφή ή οτιδηποτε αλλο...


Ένας γερανός για να εξυπηρετήσει σε ικανή απόσταση, πρέπει να είναι μεγάλος και σχεδόν αναγκαστικά σε μεγάλο φορτηγό (1,5-2 τόνους ζυγίζει μόνο ο γερανός). Οπότε δεν έχει πρόσβαση παντού. Επιπλέον χρειάζεται και περίπου τον διπλάσιο χρόνο η παράδοση.

[img size=400*300]img841.imageshack.us/img841/4567/cam00033j.jpg[/img]
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42829 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
( λιγο χιουμορ )
Για υπολογίστε και ποση ωρα εκανα να τα μεταφερω.....
γιατι ναι οκ παραδοση στο πεζοδρομιο ειναι πιο χρηγορη, αναμφυσβητητα.

Απο κει και περα εσεις ξερετε

Εγω απλώς το εθεσα ως "προσθετο σερβις προς τον πελατη" που θα εκανε μια "διαφορά" ωστε να προτιμησεις εναν εμπορο απο εναν αλλο, και τιποτα αλλο

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42836 από George66
Απαντήθηκε από George66 στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
Από την πλευρά μου ως ταλαιπωρημένος πελάτης θα ήθελα να ξέρω αν το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι κατασκευστικό και πιθανόν να φταίει το εργοστάσιο της AMECO και η συσκευασία του (ποιότητα σακιού και θερμοκόλληση) ή είναι πρόβλημα που προκύπτει από τη στιγμή που αρχίζει η μεταφορά
(από την αποθήκη του έμπορου - προμηθευτή προς τη μεταφορική εταιρία (1η φόρτωση-ξεφόρτωση), από εκεί μεταφόρτωση στο μεγάλο αυτοκίνητο της μεταφορικής (2η ξεφόρτωση-φόρτωση), μετά στην την έδρα της μεταφορικής στο αυτοκίνητο διανομής (3η ξεφόρτωση-φόρτωση) και μετά τέλος προς τον πελάτη (4η ξεφόρτωση) με αποτέλεσμα την απίστευτη ταλαιπωρία της παλέτας.
Και δεν υπολογίζω και τη μεταφορά από το εργοστάσιο προς τον έμπορο - προμηθευτή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42841 από AT
Απαντήθηκε από AT στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
και στην biotherm τα ιδια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42855 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
Αντε να πω και εγώ την θεωρία μου, μια που άρχισα να γίνομαι ειδικός στο πέλλετ.......τρομάρα μου :P

Οι σακούλες "σκάζουν" γιατί το πέλλετ μέσα σε αυτές είναι "τσιτωμένο" Είναι καθαρά θέμα marketing μερικών εταιριών που ξέρουν πραγματικά "τι θέλει ο πελάτης"

Η συσκευασία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην προτίμηση ενός προϊόντος.

Παράδειγμα.

Εντυπωσιάστηκα όταν αγόρασα, σήκωσα και έβαλα στο αυτοκίνητο 2 τσουβάλια holzpellet. Και αυτό γιατί ήταν άκαμπτες οι σακούλες, λόγω φισκαρίσματος του πέλλετ μέσα σε αυτές.

Ενω παράλληλα δεν μου άρεσε μια άλλη συσκευασία ενός άλλου πέλλετ που πήρα, και αυτό γιατί το πέλλετ μέσα στην σακούλα ήταν "χύμα" όταν το σήκωσα όρθιο, ενώ όταν το "ξάπλωσα" [σακούλα] πήρε την κανονική του μορφή.

Παρόλο που και τα δύο παραπάνω πελλετ κάψανε πολύ καλά.......στο πίσω μέρος του μυαλού μου, μου έμεινε το holz και αυτό λόγω της ωραίας και σφιχτής συσκευασίας.

Η σφιχτή συσκευασία όμως από ότι βλέπω εδώ στο θέμα....και λογικό είναι, στο παραμικρό ζόρι να "τα παίζει" :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ